V sezóně 2015/2016 budou hrát kadetky 1. ligu.

Tréninková skupina kadetek a starších žákyň je vedena Jiřím Švihelem za asistence Davida Žáka a Barbory Smělé.
K prvním zápasům druhé poloviny soutěže jsme nastoupili v příjemném prostředí haly na Dukle v Ústí nad Orlicí, kde hrají svá domácí utkání hráči Kerhartic. Soupeř byl favoritem a my měli plán vlítnout na ně bez repektu. Ale ejhle, začátek se nám vůbec nepovedl, prohrávali jsme o 6 bodů.
Svěřenkyně s vlastním názorem na věc - tak se mi jeví, když doma poslouchám referát na téma Co bylo na tréninku. Každopádně se svými parametry má mezi vrstevnicemi jednoznačnou výhodu. Jak jí využije a jak se svými dispozicemi bude pracovat, je už na ní samotné.
Právě před týdnem oslavila naše Brendy krásné životní jubileum. Dlouholetá hráčka, trenérka, vrchní kuchta...ale také sboristka a organizačně činná v neziskovém sdružení.
Zase dělám trochu zmatek v časové posloupnosti komentářů - jsem ve zpoždění!!!
Sobota 8.5.: TJ Svitavy "B" - Sokol Letovice 3:1 (-21,14,15,24); 3:0 (19,20,17); Se Standou jako proměněné, to znamená dvě jasná vítězství. Zjistila jsem, že recept na výhry našeho ženského béčka je naprosto jednoduchý - Standa (Svoboda) za lajnou. Bojovnic měl habaděj, tj. deset, a všechny prý byly ochotné na hřišti za úspěch svitavských barev položit vlastní volejbalový život.
Áčko našich mužů zahájilo svou soutěž již téměř před dvěma týdny. Vlivem technických problémů, které budeme muset ještě vyřešit, došlo ke zpoždění informovanosti čtenářů webu. O prvním dvojutkání v Pardubicích píše headcoach mužů Václav Liška:
V neděli se na ZŠ Felberova odehrálo poslední kolo první části KP starších žákyň. Nalosováno bylo tak, že se utkala dosud neporažená družstva - první týmy Svitav a Lanškrouna. V letošní sezóně dopadly vzájemné souboje vždy pro Lanškroun, tentokrát jsme to chtěli změnit a "přezimovat" na prvním místě. Svá utkání odehrála také záložní družstva obou měst.
Pátý ročník Memoriálu manželů Vymětalových, kterým volejbalisté zahajují "halovou" sezónu je zde. Již v sobotu se v hale Na Střelnici a v tělocvičně ZŠ Riegrova rozezní zvuk míčů, do kterých budou bušit hráčky 16 družstev. Přiďte povzbudit domácí žákyně na startu nové sezóny 2015/2016.
Druhé kolo ligy ZŠ bylo ovlivněno školním výletem družstva T.G.Masaryka 2 a tak se sehrály pouze tři vzájemné zápasy ostatních družstev. O termínu dohrání zbylých zápasů zatím nebylo rozhodnuto.
Výsledky utkání druhého kola městské ligy základních škol:
ZŠ Riegrova - Gymnázium 2:1 (15, -18, 5)
ZŠ Riegrova - ZŠ T.G.Masaryka 1 2:0 (11, 13)
ZŠ T.G.Masaryka 1 - Gymnázium 0:2 (-19, -10)
V sobotu hráli muži čtvrté jarní kolo KPI v litomyšlské sportovní hale. Hned po příjezdu nás velmi potěšila zpráva, že původně nalosované střídání zápasů s KPI žen se nekoná, ženy onemocněly a svůj zápas odložily.
Ráno jsme my dospěláci zase vstávali v předstihu kvůli olympijskému volejbalu. A zase to byla volejbalová pohádka, tentokrát v podání chlapů Itálie a USA. Ach jo, to byla nádhera! Před obchodem měla pravidelnou každodenní poradu kompletní skupina členů místní BIS. Za ty roky už se dobře známe, tak jsem bez přemlouvání hned hlásila, co je v našem kempu nového - co jsme jedli, co chystáme, jaká je nálada dětiček, ... Pak jsme konečně s Baruškou nakoupily a honem jely mazat rohlíky. Dopoledne přijela posila do kuchyně - Eva Šimková s Šiškou.
V sobotu jsme k radosti Ještěrek odehráli další zápasy v prostředí haly Na Střelnici. Souběžně probíhala utkání mladších žáků, netradičně jsme začínali ve stejný čas - v devět.
Hostili jsme tým Žichlínku, který jsme měli možnost v případě dvou výher ještě přeskočit v tabulce. Na podzim jsme si domů vezli dvě prohry, ale tehdy jsme nehráli s jedinou klasickou blokařkou. Soupeřkám jsme moc práce nedali, ačkoliv jsme jeden set urvali.
Sezónu juniorek o víkendu zakončilo poslední kolo Českého poháru v Přerově. Moc článků jsme letos nevydaly, tak aspoň teď…O víkendových výsledcích Vás informovala Pája, tak teď podrobněji, našima očima, trošku doplněné poznámkami Marcely.
K prvnímu jarnímu kolu jsme zajížděli do podhorské obce Výprachtice. Po příjezdu na místní kurty se nám naskytl pohled jako vystřižený z budovatelských filmů. Domácí hráči zběsile jezdili válcem, koštětem a hrablem po hřišti, hledali míče, síť a počítadlo, které pak stejně museli přivézt z místní tělocvičny.
Máme tady další kolo Českého poháru. Třetí výkonnostní skupina zavítá do Velkého Meziříčí. Trenéra opustil vztek z předchozích výsledků (tento výběr má určitě na víc) a jdeme po delší době do živého přenosu.
Nedělní výlet do Chocně sice začal zasněženým ránem, ale šoféry Melise, Mazlika a Elvise už letošní zimu nic nepřekvapí. Závodníci jsou to zkušení a jenom nacouváno mají jako někteří naježděno po předu. Občas za něma přijede Loprais na kondice, když to vypadá na chumelení v Dakaru a sem tam se mihne namistrovanej Schumi a ptá se jaký doporučíme gumy. Jak myslíte, že by se mohl vracet do F1, kdyby nám nenakukoval pod pokličku ...
V sobotu se hrálo druhé kolo KP ml.žáků v Lanškrouně. Počasí jako víno - mám na mysli to ledové neboť teploměr ukazoval po příjezdu na lanškrounské kurty 4 a půl stupně. Asi proto nepřišli snad žádní rodičové na kukačku a tak kluci hráli jen s povzbuzováním trenérů.
V sobotních zápasech jsme hráli v tělocvičně na Felberce proti TJ Energetiku Chvaletice. Soupeřky přijely v sedmi a nás bylo o jednu víc. Ostatní byly nemocné nebo po tetování!!!