Itálie - A1

Naši hráči v Itálii - 1. kolo série A1

Italská série A1 se v letošní sezóně musí obejít bez dvou našich hráčů. Padova, za kterou loni nastupoval Jiří Král, spadla do A2 a náš blokař přestoupil do nám dobře z pražské O2 arény známého týmu Iraklisu Soluň (GRE). Na soupisce Cunea chybí Petr Pláteník, který přestoupil do Ankary (TUR), kde mu nabídli lepší podmínky.

A nyní již k zápasům týmů našich hráčů.

Trento vyrovnalo sérii na 2:2

Trento v hale Piacenzy přivítalo bouřlivé prostředí vyprodané haly PalaBanca. Sešlo se zde 4600 fanoušků a podle vyjádření klubu museli odmítnout i přes 1000! akreditací a lístky se nedostaly ani na dalších zhruba 10000!!

Piacenza krok od titulu

Piacenza zvítězila v hale Trenta a má nakročeno k získání titulu, kteý může dobýt už ve středu 13.5. na své domácí palubovce. Ačkoli se třetí zápas odehrál v Trentu, domácí této výhody nevyužili a prohráli ve vyrovnaném zápase 2:3.

Trento - Piacenza 2:3 (25:22, 13:25, 25:19, 23:25, 9:15) MVP Leonel Marshall

V Itálii se hraje finále, stav série 1:1

V pondělí večer se v hale PalaTrento odehrál první finálový zápas série A1. Střetl se zde domácí tým Itas Diatec Trento s týmem Copra Nordmeccanica Piacenza. Tedy stejná finálová dvojice jako loni.

A1 už zná semifinalisty

Již před týdnem se rozhodlo o prvních třech semifinalistech, kterými se podle očekávání staly týmy Trenta, Maceraty, Piacenzy a Cunea. Poslední jmenovaný si ale svůj postup dobyl až v pátém zápase. Zde je souhrn posledních čtvrtfinálových utkání.

A1 odvety: Montichiari - Cuneo, Piacenza - Perugia

V neděli a v pondělí večer rozehrály svá odvetná utkání pouze dvě čtvrtfinálové dvojce. Jak už bylo zmíněno v předešlém článku Trento a Macerata kvůli Final Four své zápasy předehrávaly.

A1: Play-off již v plném proudu

Final Four volejbalové Ligy mistrů ovlivnilo i čtvrtfinálová utkání v italské lize. Nikoliv však kvalitou, ale pouze kalendářně. Již ve čtvrtek 26.3. se předehrály zápasy Macerata - Treviso a Trento - Vibo Valentia. Hned v neděli se tato družstva utkala znovu a oba favorité Trento a Macerata se ujali vedení v sérii 2:0.

A1: Play-offová hádanka rozluštěna

V neděli proběhlo poslední kolo základní části italské série A1, které bylo ale rozehráno už ve středu předehrávkou Cunea proti Trevisu. A to proto, že se Cuneo o víkendu účastnilo CEV Cupu v řeckých Aténách (kde skončili třetí).

A1: boje o play-off vrcholí

Předposlední kolo základní části italské ligy nám ukázalo vyrovnanost série A1 a boje o poslední místa v play-off. Do posledního kola jsou jistá pouze umístění Montichiari na šestém místě a čtvrtfinálová dvojice Perugia (4. místo) - Piacenza (5. místo).

Macerata střídá Trento v čele A1

Dvě kola před koncem italské ligy stále ještě není rozhodnuto o všech čtvrtfinalistech a stejně tak i na konci tabulky ještě není nic definitivní. A to hlavně díky nečekané výhře poslední Padovy v Cuneu, která si tím zachovala teoretickou, ale opravdu jen teoretickou naději na záchranu.

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll