A1: Play-offová hádanka rozluštěna

V neděli proběhlo poslední kolo základní části italské série A1, které bylo ale rozehráno už ve středu předehrávkou Cunea proti Trevisu. A to proto, že se Cuneo o víkendu účastnilo CEV Cupu v řeckých Aténách (kde skončili třetí). V posledním kole opět nebyla nouze o zajímavé a překvapivé výsledky a to nejen díky taktice některých družstev. Pojďme se podívat jak vše nakonec dopadlo.

Treviso - Cuneo 3:0 (25:19, 25:18, 27:25) MVP Alessandro Fei

Treviso bylo pro Cuneo jen zastávkou na cestě do Athén, do kterých cunejští odlétali z Benátek, které jsou od Trevisa vzdáleny jen 50km. Podle toho vypadal i průběh zápasu, kdy Cuneo očividně hrálo "na půl plynu", čímž ale vůbec nechci snižovat výkon Trevisa, které předvádělo pestrou kombinační hru, hodnou několikanásobného mistra Itálie. Ve skvělé formě se opět předvedli Alessandro "Fox" Fei i Albert Cisolla, kterým přesné nahrávky rozděloval olympijský vítěz a mistr světa Brazilec Ricardo. Treviso, které si touto výhrou na poslední možnou chvíli zajistilo play-off ukázalo svým budoucím soupeřům, že se s nimi stále musí počítat. Petr Pláteník vinou zranění do utkání nezasáhl.

Macerata - Piacenza 2:3 (26:24, 25:23, 22:25, 16:25, 6:15) MVP Leonel Marshall

Macerata nastoupila bez své největší opory Igora Omrčena, ale v prvních dvou setech tento výpadek nebyl příliš znát a domácí sice těsně, ale přesto vyhráli. Od třetího setu však začala taktická bitva a Macerata pomalu pouštěla Piacenzu do vedení. V tie-breaku se na palubovce objevili další hráči z lavičky domácích a to blokař Podrascanin a smečař Saraceni. Naopak v dresu Piacenzy se po několikatýdenní přestávce objevili smečaři Zlatanov a Bravo. Do zápasu také zasáhli oba čeští blokaři Michal Rak (11b.) a Martin Lébl (8b.). Přesto, že Macerata zápas prohrála, zůstala v čele tabulky (protože také Trento svůj zápas prohrálo) a ve čtvrtfinále se utká s týmem Trevisa.

Martina Franca - Trentino 3:2 (16:25, 32:30, 23:25, 25:21, 15:12) MVP Manuel Coscione

Obdobný průběh jako v Maceratě se odehrál i na jihu Itálie, kam přijel tým Trenta potvrdit své druhé místo. V případě výhry mohlo jít Trento do čela tabulky, ale to by do prvního kola nastoupili proti Trevisu a tak raději takticky získali jen jeden bod a utkají se s týmem Viba Valentia. Jak poznamenala Gazzetta dello Sport, dva týmy (Macerata, Trento), které jasně dominovaly základní části teď mají strach z osmého Trevisa?? I tak to byl ale zajímavý zápas a domácí se rozloučili s letošním ročníkem výhrou. Velkou zásluhu na tom měl i nahrávač Coscione, který zaznamenal 10 bodů a to 4 body ze servisu, 4 z útoku a 2 z bloku. Na smeči zaznamenal 15 bodů Matěj Černič, který je po roce opět na soupisce italské reprezentace, naopak v reprezentaci už nebude blokař Luigi Mastrangelo (10b.), o kterého má velký zájem i zpěvačka Madonna. Co je na tom pravdy nikdo neví, protože v italském tisku se žádné oficiální zprávy neobjevily. V dresu Trenta nezklamal univerzál Vissotto s 31 body. Ostatní hráči ze základu byli v průběhu hry střídáni.

Vibo Valentia - Montichiari 3:0 (29:27, 25:17, 25:22) MVP Elvis Contreras

Zase 3:0 pro Vibo. Už pošesté v řadě. Vibo zdá se, má skvělou formu před play-off, ale nebude to mít jednoduché, protože nastoupí proti obhájcům trofeje z Trenta. Montichiari touto prohrou už o své páté místo přijít nemohlo a ani v případě výhry by v tabulce nepostoupilo. Ale i tak do Viba přijeli všichni hráči základní sestavy a také celý zápas odehráli, tj. stálice Gavotto (17b.) a s ními i blokaři Howard (10b.) a Sala (9b.) byli největší útočnou silou. To ale nestačilo na domácího smečaře Contrerase (21b.) a Diaze (17b.).

Modena - Perugia 3:0 (25:23, 25:22, 25:16) MVP Angel Dennis

Perugia odjela do Modeny bez Jana Štokra, který zůstal doma v posteli se čtyřicetistupňovými horečkami. To ale trenéra Di Pinta moc netrápilo neboť umbrijští měli své čtvrté místo jisté. Proto do zápasu nenastoupil ani Christian Savani (potíže s ramenem) a blokař Felizardo. Modena dokázala využít nekompletní sestavy hostí a celkem hladce zvítězila. Největší bodový zisk si připsal smečař domácích Dennis (15b.) a Murilo (11b.). Místo Jana Štokra nastoupil slovenský univerzál Martin Němec (13b.) a byl to jeho první zápas odehraný v A1.

Verona - Forlí 3:2 (25:20, 18:25, 25:23, 15:25, 15:13) MVP Michal Lasko

Do play-off mohla Veronu posunout pouze výhra 3:0 (a prohra Viba), která se i od domácích očekávala. A průběh zápasu tomu odpovídal. Bohužel zlom pro domácí přišel ve čtvrtém setu, který prohráli a skončili tak bod od play-offových pozic. S domácím publikem se nejlépe rozloučil univerzál Lasko (26b.), smečař Popp (17b.) a také blokař Rob Bontje (12b.). V sestupujícím týmu Forlí zaznamenal nejvíce bodů smečař Casadei (21b.), dále Molteni (20b.) a Patriarca (15b.).

Pineto - Padova 0:3 (23:25, 22:25, 18:25) MVP Robert Kromm

Padova se rozloučila se soutěží výhrou nad Pinetem. Padova se ještě v případě prohry Forlí mohla dostat na předposlední místo a pokusit se odkoupit licenci pro A1 od některého dalšího týmu. Tato jednání se budou odehrávat až v průběhu léta po skončení A1. Už v průběhu zápasu byl vyhlášen univerzál Rivaldo nejvíce bodujícím hráčem základní části (ulehčil mu to Jan Štokr, poslední kolo neodehrál) a také si odnesl Trofej sportovních novin Gazzetta dello Sport pro nejlepšího hráče. V tomto zápase zaznamenal 18 bodů. Na straně Padovy si devatenáct bodů připsal Robert Kromm. Do zápasu zasáhl i Jiří Král, který zaznamenal 4 body.

Konečná tabulka:

1. Macerata 57, 2. Trento 56, 3. Cuneo 53, 4. Perugia 50, 5. Piacenza 48, 6. Montichiari 42, 7. Vibo 39, 8. Treviso 38, 9. Verona 36, 10. Modena 33, 11. Martina Franca 28, 12. Pineto 25, 13. Forlí 21, 14. Padova 20.

Čtvrtfinálové dvojce:

Macerata-Treviso
Perugia- Piacenza
Trento-Vibo
Cuneo-Montichiari

Začíná se v neděli 29.března. Předehrávka Macerata - Treviso, čtvrtek 26.března, ve 20:30.

Sunny

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll