Na cestu do M. Třebové jsme se připravovali jako na manévry. Nás řidičky (Ivetu, p. Tmejovou a mě) strašil Hřebeč už od čtvrtku. Při představě, že jedeme přes okolní kotáry, se mi dělalo střídavě špatně a mdlo. Nejsem žádná Eliška Junková, Iveta zase zcela zásadně, když řekne doleva, jede doprava, a naopak, a paní Tmejová, ta mlčela. Tak jsem měla obavy, uznáte, že oprávněné, abychom ty zápasy ve Třebové neprošvihli. Neřešil to jen Luděk, neřídil - pohoda, klídek, ....
Opět rozhovor na poslední chvíli. Děkuji Ronaldovi, že to zvládnul v šibeniční lhůtě. S otázkami vypomohli Pallouš, Elvis a Venca.
V uplynulé sezóně vybojovala se svým týmem zlaté medajle v KP mladších žákyň. Úspěšně zvládla soustředění v Hošťálkové a teď se Vám představí Anet..:)
Jméno: Aneta Veselá
Družstvo: Starší žákyně
Post: Nahrávačka
Rok narození: 1998
Jaké byly tvoje volejbalové začátky? (Kdy a kdo tě trénoval).
20. srpna, čtvrtý den soustředění. Opět volejbalisty probudilo svítící sluníčko, které nás doprovázelo celý den až do západu. K snídani jsme měli rohlíky s paštikou. Následovaly tréninky jak už jsem zmiňoval s přítomností slunce. Dnes jsme poprvé navštívili kantýnu zdejší fabriky na železo (Kovex), kde nám nachystali čivabčiči s bramborem.
První set prvního zápasu naznačil, že by to mohlo jít. Celou dobu jsme vedli, ale i když před koncovkou přišla krize a Litomyšl dotáhla, dovedli jsme set do vítězného konce. V dalším setu však naši naději utnula série bodů soupeře, při které byl na servisu hráč č. 8 Jan Novotný. Až do konce utkání jsme se k nějakému zvratu ani nenadechli.
Minulý týden ve středu 20.1. vyvrcholila krajská olympiáda dětí a mládeže. Hrálo se krajské kolo ve volejbale středních škol, které se letos konalo ve Svitavách. Spolu zde soupeřily školní týmy volejbalistek ze Svitav, České Třebové, Chrudimi a Pardubic.
Ještě jsem se neoklepala z loňského soutěžního maratonu, ani dostatečně nevychutnala ty čtyři úplně volné nevolejbalové víkendy - a je to tady zase! V sobotu (4.9.) začal nový volejbalový soutěžní ročník 2010/2011. Tradičně ho zahájilo ženské béčko a hned dvěma výhrami, takže paráda na úvod sezóny!!!
Sezóna utekla jako voda. Juniorky v neděli zakončily své působení v lize. Tečku za soutěžním ročníkem 2013/2014 obstará již tento víkend poslední kolo Českého poháru v Přerově. V dnešním rozhovoru s Barčou Šimkovou se dočtete, jak se našim holkám v ČP daří. A taky něco navíc :-)

Program akce:
neděle 25. února 2018
15:00 semifinále Kladno - Liberec
18:00 semifinále České Budějovice - Karlovy Vary
pondělí 26. února 2018
19:15 finále
V pátek 17.11. jsme dohrávali 4. kolo ligy juniorek v Pardubicích. V přípravném turnaji jsme soupeřky hladce přehráli, ve svátek studentů nám to však vůbec nevyšlo podle představ. Jednalo se o přímý souboj o 3. místo v tabulce.
T.J. Sokol Pardubice - TJ Svitavy 3:0 (22,25,20), 3:2 (23,-20,14,-16,11)
Ve druhé lize bude systém stejný jako loni, tj. základní část každý s každým na tři vítězné sety a poté finálový turnaj pavoukem s dohráváním o konečné pořadí (tj. každé družstvo tři zápasy na finálovém turnaji). Čtvrtfinálová utkání 1-8 4-5 3-6 2-7 se budou hrát v pátek 20.
První kolo KP1 mužů přineslo sport typický pro začátek soutěže se spoustou nepřesností. Do optimálního výkonu bude třeba mašinu ještě hodně vyladit.
TJ Svitavy - Sokol Česká Třebová B 0:3 (22, 19, 23), 3:1 (-25, 14, -17, -15)
Sestava: Liška, Ryšánek, Jassa, Bureš, Černý, Simon, L Ovad - Meluzín, Pavlík
Poslední kolo Krajského přeboru starších žáků se hrálo v neděli v České Třebové. Ne že by se Elvisovi a Melisovi s klukama vláčkem nechtělo nebo že by se vymlouvali, že tam byli ve středu na dohrávce i předehrávce s kadety. Zkrátka byla naplánována akce na Moravě a nebyl člověk, který by se našich Ďáblů a Jestřábů ujal. Oslovil jsem pana Martina Nováka, jestli by se s klukama do Třebové zajel podívat.
Výlet do Karlových Varů byl bezva. Cesta tam byla rychlá i s prohlídkou Malé Strany (však teď nejde o čůrání - vidíte velká písmena). Hoďka a třičtvrtě v Praze - bezpečnou jízdou, Sejr je mi svědkem (jeli jsme ve čtyři ráno a silnice byla jako v Severní Koreji - prázdná).
První letošní setkání začínajících svitavských volejbalistů se ustkutečnilo v úterý 6. března v hale Na Střelnici. Prvňáci dali dohromady celkem 12 družstev a byli rozděleni do dvou skupin po šesti. Druháci měli o dvě družstva více, takže hráli ve dvou skupinách po sedmi.
V sobotu 11. února 2012 jsme odehrály jeden z posledních zápasů v KP. Naštěstí byla hala volná a tak jsme se v ní utkaly proti Žichlínku. Na ostatních 2 hřištích hrály naše mladší žákyně také KP, takže hřiště byla kompletně obsazená.
Dnes díky dobrému počasí proběhly všechny treninkové jednotky bez komplikací. V polední pauze jsme si v rámci železobetoňáka zaházeli diskem a oštěpem. Večer se Ďabli učili nové postavení s liberem pomocí vyspělé techniky a zkušeností bývalého libera svitaských mužů Mázy. Na večeři jsme se přejedli kuřecích, telecích a vepřových řízků.
V sobotu byl odehrán první ročník Memoriálu manželů Vymětalových. Do haly Na Střelnici se dostavilo 10 družstev starších žákyň, která mezi sebou od devíti hodin bojovala ve dvou základních skupinách. Finále se dohrálo před 17. hodinou. Každý tým sehrál pět utkání.