Vybojované vítězství nad Ukrajinou

Česká republika - Ukrajina 3:1 (24, -22, 22, 19)

Takové zápasy mám nejraději. Nikoli tedy během utkání - to by bych přivítal hladký průběh, ale až poté, kdy se bilancuje. Nedařila se většina činností podle našich představ, ale přesto se vyhrálo. To jsou nejcennější vítězství.

Do zápasu nastoupila sestava N: Škach, S1: Hudeček, B2: Král, U: Konečný, S2: Novotný a B1: Rak.

Úvod zápasu zastihl opět v výtečné fazóně Davida Konečného, který první čtyři svoje útoky složil. V průběhu druhého setu ale začal vadnout a nedařilo se ani ostatním a tak náš kormidelník začal míchat se sestavou.

Během utkání trenér točil hráče hlavně na postu smečařů. Optimální sestava vykrystalizovala až ve čtvrtém setu, kdy byl na nahrávce Ticháček, na účku Hudeček, na smeči Novák a Mára Novotný, na bloku zůstali Rak a Král.

Z utkání bych vyzdvihnul zejména otočenou koncovku prvního setu, kdy jsme prohrávali 20:23 a přesto dokázali zvítezit 26:24. Obrat byl v režii Marka Novotného, který nejdříve zavelel drtivým útokem a poté dával tři podání po sobě. Ze servisu tak odcházel za stavu 24:24. Pak Ukrajinec zkazil servis a následující podání Michala Raka Ukrajinci zpracovali pouze tak, že jej Jarda Škach hned zablokoval do jejich pole.

Dnes nás čeká poslední utkání s Rumunskem, které zatím vše prohrálo 0:3, přestože ve včerejším utkání proti Slovákům sahali po vítězství ve třetím setu (to by nám výrazně pomohlo, protože v závěrečném účtování se bude hodit každý set). Rozhodčí ale byli proti a dvakrát vymysleli teče rumunského družstva po slovenských útocích do autu.

Rozhodčí jsou mimo jiné největší slabinou tohoto turnaje, hlavně dvojice Sodja z Rakouska (pískal mimo jiné i nějaké utkání nároďáku v naší hale) a nějaký Švýcar, jehož jméno ani nechci zjišťovat, abych si ho náhodou nezapamatoval. Ten byl v utkání našich s domácímí jako druhý rozhodčí a předvedl poctivých 15% pro domácí. Ve vymýšlení pravidel a jejich výkladu by si mohl podat ruce s nejmenovaným kolegou z Osíka.

Na dnešním ranním tréninku bylo na můj vkus až příliš mnoho humoru, tak snad se nám to nevymstí.

Warning: Table './volejbal/accesslog' is marked as crashed and should be repaired query: INSERT INTO accesslog (title, path, url, hostname, uid, sid, timer, timestamp) values('', 'node/215', '', '172.20.0.29', 0, 'b232nb2li7p0unsd9pmqkghdm3v1t157', 0, 1713300649) in /srv/www/htdocs/volejbal/drupal/includes/database.mysql.inc on line 174