Dnešek byl, ač 13., pro svitaváky dnem povedeným. Naše výprava zamířila o sedmé hodině 42. minutě směrem západo západo severním. Cílem bylo "městečko" Choceň. Počasí nám přálo, posuďte sami: teplota, tlak, rosný bod: 8, 987, 10. Lepší počasí si dokážu představit.
Doslova akce "kulový blesk" proběhla včera na trase Svitavy Hošťálková, po které se přemístila drtivá většina starších děvčat oddílu na své hlavní soustředění před začátkem nové sezóny. Celkem 56 členů obsadilo místní sportovní areál (včetně přilehlých ploch).
V očekávání chladného podzimního počasí jsme na toto dvojutkání zajistili možnost hrát v hale Na Střelnici spolu s naším B družstvem žen, které hostilo soupeře ze stejného města.
Včerejšek byl posledním treninkovým dnem. Chlapci vyladili nové postavení, které se zde naučili a hned měli přiležitost si jej vyzkoušet v zápase s mistním družstvem žen. Zápas byl pouze na jeden set kvůli nedostatku denního světla. Vyhráli 25:15. Večer nám mistr kuchař uvařil báječné jídlo z toho, co dům dal.
Zdravím Vás volejbalový lidičky. Všichni mě určitě znáte, takže představování přeskočím.
Sice trochu pozdě, ale přeci pár fotografií z utkání ve sportovní hale Na Střelnici očima fotografa.
Utkání to jistě bylo krásné a oku lahodící, ale fotograf ,,tvrdej chleba má´´ a tak má ze zápasu prd. Ale zase má spoustu fotografií, tak se kochejte a vzpomínejte...
Už se stává tradicí, že poslední prázdninovou sobotu se do haly Na Střelnici sjedou žákyně z celé ČR, aby ve vzájemném klání uctily památku manželů Vymětalových. Letos se turnaje zúčastnilo 12 družstev převážně z Moravy. Celkem bylo na třech kurtech pod dohledem pěti rozhodčích odehráno 30 utkání. Každé družstvo odehrálo 5 zápasů.
V neděli 17. května se hrálo předposlední kolo KP přípravek. Skupina B se za účasti našich týmů B, E a F a pod dohledem Tondy Pelíška st. hrála v Chocni, skupina A za účasti týmů A, C a D hrála v Pardubicích. Odjezd byl společný vlakem v 8 hodin.
V neděli 2.listopadu začal nový ročník krajského přeboru v přehazované chlapců. Po dlouhých letech se v kraji urodili kluci, takže letos je přihlášeno 16 družstev, která byla pro kvalifikaci rozdělena do dvou skupin. Jedna skupina se hrála v Lanškrouně a ve druhé nastoupilo našich pět družstev spolu se třemi třebovskými na domácí palubovce haly Na střelnici.
Sobota nám, panečku, zase dala pořádně zabrat. V tabulce je pořádná tlačenice, na dvou bodech je navěšeno celkem pět družstev. Do konce soutěže už jen tři kola a rozuzlení zatím nikde.
Dopolední program byl jako obyčejně vyplněn tréninkem. K obědu nám v místní jídelně uvařili výbornou kachýnku se zelím a knedlíkem. Jestřábi a Aligátoři po obědě nasedli do autobusu a vyjeli do Zlínské ZOO v Lešné. Večer jsme v rámci kvízu poznávali záludné obrázky a zkoušeli si cizí jazyky.
V sobotu 20.02.2016 nás doma čekal Bílovec. Po dobrých výsledcích z posledních utkání se čekal vyrovnaný boj s tím, že pokud bychom bodovali naplno, dotáhli bychom se na soupeře v tabulce a boj o střed tabulky by byl reálný.
TJ Svitavy - ŠSK Bílovec 1:3 (19,-26,-18,-17)
Jak již jistě mnozí z vás zaregistrovali, začali se od začátku listopadu po hřištích potulovat zvláštní individua, nápadně podobná svitavským volejbalovým trenérům, ale něco vám na nich nesedělo.
V neděli 3. prosince hráli naši Panteři druhé kolo krajského přeboru v přehazované.
Ještě poznámka ke včerejšku: Přemýšleli jsme o nějakém překvapení, tak jsme domluvili návštěvu dvou reprezentantek. Konečně jsme se ve středu odpoledne dočkali. Dorazila nedávno sestavená dvojice Wendy a Bary. S beruškami strávily odpoledne a kromě ukázek volejbalového umění s nimi pokecaly a pořídily fotodokumentaci. Některé fotky pak v noci přidaly na naše stránky.
Čtvrtek
Nejdřív - Nejezděte vlakem!!! Vzhledem ke vzdálenosti, počasí a nedostatku odolných řidičů jsme minulý týden (25.-27.1.) vyjely do U.H. na další kolo ČP už v pátek – a vlakem. Významný lobista ČD Luděk Šimek nám našel spojení, vyčíslil úsporu (proti autům), potvrdil jen jedno přesedání, … no co lepšího bychom si mohly přát?
O víkendu se v Přerově odehrálo 1. kolo Českého poháru žákyň (část Východ). Bojovaly zde dvě osmičlenné skupiny, do kterých se družstva probojovala dle výsledků z kvalifikace v Brně a v Bílovci. Naše Ještěrky postoupily jako poslední tým z Brna. Účast si tak zajistily ve 2. osmičce skupiny Východ. Do Přerova jsme odjížděli bez větších ambicí s vědomím, že nejvýraznější útočnici necháváme doma.

Okurkovou sezónu mužské složky vyplňuji článkem k letošnímu Myslíkovi, který pro web dali dohromady Štěpán Hlaváček a Jirka Simon. Na tomto tradičním memoriálu náš kraj vybojoval nádherné druhé místo pod vedení Luboše Vašiny. Svůj podíl na tomto úspěchu měli i 4 naši hráči.