Stejně jako naše ženy vyrazili tak i muži vyrazili 6.11. do energií nabitých Chvaletic. Protože jsme hráli až druhý zápas, dali jsme si předzápasovou kávičku až v 9:15 na Lukoilu v Pardubicích (na rozdíl od našeho ženského áčka, které si čajový rituál muselo odbýt už v pět ráno).
Dnes se hrálo v hale Na Střelnici 6. kolo krajského přeboru mladších žáků. Předem se vědělo, že nedorazí družstvo Třebechovic, jelikož jejich hráči byli na lyžařském výcviku. Nesehrané zápasy se budou dohrávat ve zbytku sezóny.
V Pardubickém kraji jsou jen dvě větší sídla než Svitavy - Pardubice a Chrudim. A právě sokoly z těchto dvou měst nám přisoudil los pro sedmé a osmé kolo KPI.
Oba soupeři jsou zhruba na naší výkonnostní úrovni, proto bylo povinností hlavně v domácím prostředí proti Pardubicím bodovat. To jsme splnili pouze ve druhém zápase snadným vítězstvím 3:0.
TJ Svitavy - Sokol Pardubice 2:3 (17, 23, -19, -20, -13), 3:0 (18, 17, 20)
V neděli jsme v 1. lize kadetek vstoupili do odvet duelem s ŠSK Demlova Jihlava. V Jihlavě jsme uhráli výsledky 3:1 a 0:3, když soupeř hrál na střídačku i ligu juniorek a jeho hráčky se v obou soutěžích prolínaly. V neděli se souběh utkání nekonal, soupeř nastoupil v nejsilnější sestavě k oběma zápasům.
TJ Svitavy x ŠSK Demlova Jihlava 1:3 (21,-21,-23,-18), 2:3 (21,-16,25,-22,-13)
V pátek 28. září zajížděli muži TJ Svitavy k odloženému okresnímu derby v Poličce, která je letos nováčkem krajského přeboru.

Tak ještě dovolte stručné zhodnocení kvalifikace na republiku mladších žáků. Turnaj proběhl v super prostředí v nové hale v Kojetíně. Velmi dobrá organizace, na pohodu lidé a férová atmosféra fanouškovských táborů.
AKTUÁLNĚ: první pětisetová utkání dopadla pro domácí celky 1:1. Junioři podlehli Znojmu. Kadetky udolaly M. Třebovou v posledním pátém setu až 20:18! Druhá utkání budou následovat ve 13:00.
Po kvalitním týdnu z hlediska trénování a okořeněným středečním zápasem Městské ligy vyšla konečně řada na pořádání Krajského přeboru mladších žáků "svitavská tvrz". Včasným příchodem místních hráčů a snahou nachystat kurty co nejdříve byl trenér mile překvapen.
Dábli trénovali techniku blokařského přesunu a Tygři měli turnaj dvojic, Zoiki si vzal Aligátory na odpolední trénink. Na bazénu si malí kluci zahráli kohoutí zápasy a užili si házení do vody.
Ani dvě výhry nad Bedřichovem v posledním kole základní části soutěže náš tým nezachránily od sestupu do skupiny, kde se bude hrát o udržení soutěže pro příští sezónu. Sestoupily do ní také celky SŠK Demlova Jihlava a Sokola Bedřichov. Vzájemné zápasy se nám započítávají.
Na minulém kole byly uzavřeny soupisky všech týmů městské volejbalové ligy. Při pohledu na jednotlivé soupisky můžeme zjistit některé zajímavé údaje. Letošní městské ligy (1. a 2. dohromady) se účastní celkem 140 hráčů.
Jak jste již asi všichni zpozorovali, začala nám nová sezóna a s ní první dvojutkání. Hrálo se na domácím hřišti a návštěvou nás poctil tým TJ Sokol Česká Třebová II B. Překvapením pro nás byla třebovská sestava, která se neslučovala s loňskou. Chyběli především mladší hráči, a tak jsme měli s ostřílenými a zkušenými, nádražím ovonělými borci trošku problémy.
Pro všechny pískomily je uspořádán tradiční turnaj v plážovém volejbalu, letos pod názvem OPEN FIPO-CZECH CUP.
Všem mládežníkům (ale i těm dospělejším studentíkům) přejeme krásně prosluněné dny bez školních povinností. Načerpejte hodně sil, na soustředění se budou hodit, ale (!:-) v tréninkovém volnu moc nezahálejte, ať se pak nedivíte :-) Od volejbalu máte chvilku pauzu, stejně jako náš dnešní "host" - Terezka...
Tuto sobotu se odehrálo další kolo 1. ligy juniorů. Skvělá zpráva byla ta, že jsme hráli doma a tak nebylo nutné brzké vstávání. Sraz klasicky v 8:45 v hale. Zároveň vedle nás hrály juniorky a na dalším kurtu ženský. Než jsme se my, kluci vyhrabali z šatny, tak všechny reklamy byly nachystané, což bylo příjemné překvapení. Po chvíli přijeli kluci z Přerova, které jsme už dobře znali a tak nebylo co řešit a o ničem spekulovat.
KP "dvojka" má přes zimu dlouhou pauzu, ve které si mohou družstva zahrát - mimo jiné - i tradiční Pohár hejtmana. Bejvávalo skoro pravidlem, že náš oddíl bejvával v této "hejtmanské" turnajové sérii zastoupen téměř pravidelně, často až do finále. Pak však nastal několikaletý půst. Jeho příčinou snad byla především pohodlnost a lenost.
V úterý 23. června proběhl poslední trénink žákyň a dívčích přípravek v sezóně 2014/2015. Po trénincích čekaly na hráčky připravené bezlepkové parasy a čerstvý chléb, které přišly vhod i rodinným členům a samozřejmě trenérům.
...to by byla jedna z variant indiánského jména Terky. Dneškem končí představování Ještěrek. Na závěr nás čeká jedna z opor týmu, která však kvůli angíně nemohla absolvovat poslední kolo Českého poháru žákyň. Její přímé body z podání a stabilní výkon na příjmu družstvu chyběly.
Osobnost, kterou všichni znáte, táhne oddíl již několik desítek let. Dříve výborná hráčka, dnes trenérka, předsedkyně oddílu, schopný to manažer, nebojím se říct volejbalový fanatik...