Na podzim čtveřice našich hráček absolvovala výběrový trénink do týmu KCM (Krajské centrum mládeže).
V sobotu 3. září odstartovala další volejbalová sezóna - ročník 2011/2012. Už tradičně zahajují soutěže družstva KP II. třídy - z našeho oddílu je to B družstvo žen. Do mistrovských soutěží máme přihlášeno celkem 23 týmů!!!, k tomu 3 družstva do Českého poháru - tak to asi bude zase slušná celoroční volejbalová mela.
Polovinu soutěže jsme jely (so 13.12.) ukončit do Křenovic (aktuálně 4., před námi). S domácími hráčkami se dobře známe. Stručně - na hřišti soupeřky, za lajnou volejbalové kamarádky. Některé jejich letošní volejbalové výsledky mě přece jen trochu překvapily, tak jsem byla zvědavá. A taky že jo!
V neděli 26. listopadu se odehrálo poslední podzimní kolo KP přípravek.
V celkovém pořadí máme v první desítce jako jediný oddíl tři družstva - 4., 6. a 8. místo, což je opravdu velký úspěch při účasti 37 týmů z celého kraje.
V sobotu 26. září se hrálo první kolo ligových soutěží. Los kadetek byl shodný jako vloni, kdy jsme hostili v hale Na Střelnici tým z Boskovic. A stejně jako vloni si hostující trenér i hráčky přijeli pro vítězství. A k naší radosti stejně jako vloni zůstala většina bodíků doma!
TJ Svitavy - TJ Minerva Boskovice 3:0 (23, 18, 18), 3:2 (-19,24,15,-15,12)
Minulou neděli se hrálo 6. kolo krajského přeboru chlapeckých přípravek. Vedoucí soutěže si s námi opět pohrála, když z původní varianty, kdy se měly všechny skupiny hrát v České Třebové se přešlo na variantu, že ve Třebové zůstaly pouze skupiny A a C a béčko bylo přidělené nám. Museli jsme tak opět rozdělit síly, já jsem jel s týmy A, D a E do Třebové a Tonda Pelíšek uspořádal na Riegrovce skupinu B s účastí našich týmů B, C a F.
Předem tohoto článku bych se chtěl omluvit za zpoždění. Sobotní domácí dvojzápas se nám opravdu vydařil. Trošku se mě zmocnila panika večer před utkáním, kdy jsem se vlivem informačního šumu doslechl, že údajně nemáme registračky a že jsou zapomenuty někde ve Chvaleticích. Vše se nakonec vyřešilo a tak jsem mohl klidně spát a těšit se na soupeře až z dalekých Pardubic.
V prvním utkání Mezinárodního turnaje juniorů čtyř zemí ve Svitavách nestačili naši na tým Rakouska. V prvním setu si vytvořili výrazný náskok (tajmy soupeře za stavu 5:0 a 14:8), ke konci však začali Rakušani stahovat a postupně se lepšili. Od druhého setu již měli navrch a nám se nepodařilo proměnit ve vítězný čtvrtý set i nadějné vedení 16:14.
Od začátku května se v pravidelném rytmu pondělí - středa hraje na hřišti za Národním domem městská volejbalová liga. Druhá liga má za sebou čtyři kola, první liga už pět. Zatím se podařilo odehrát všechna utkání, i když počasí párkrát zazlobilo. Zde je přehled výsledků odehraných zápasů a aktuální tabulky:
Na zápasy 31. a 32. kola KPI do Pardubic jsme odjížděli ve velmi oslabené sestavě (Bureš, Pavlík - dovolená v zahraničí, Ryšánek - nemoc, Meluzín - problém se zády). K dispozici tak bylo pouze sedm hráčů. Když půl hodiny před zahájením utkání přišla zpráva, že Petr Jassa, který k zápasu cestoval individuálně vlakem z Prahy, zaspal a do haly (resp. sokolovny) se dostane až za hodinu, bylo vše jasné. Na plac do základní sestavy musel asistent trenéra Jakub Hynek.
Sice mám pro tentokrát menší spoždění s komentářem, ale prostě nebyl čas. Ale vždycky to jde napravit a tak se opět hlásím s novinkama, co se děje u kadetek.
Její trenér o ní říká, že je velmi nadějná. Z mého pohledu to mohu jen potvrdit. Během roku smazala náskok ostatních v herních dovednostech. Rychlá, obratná, poctivá v tréninku. Uvidíme, jak nám poroste, na kterém postu bude vynikat...
Dnes jsme se poprvé vydali na oběd do místní závodní jídelny v bývalém Kovexu. Odpolední vysoké teploty se změnily v prudký déšť, ale do odpoledního tréninku se vyjasnilo a Jestřábi si mohli zahrát s místními ženami. Večerní program pro Aligátory byl vyplněn přednáškou o pravidlech pod vedením Venci.
Přestože jsme ve včerejším utkání nad Slovenskem vyhráli, větší radost po zápase měli naši soupeři. I porážka 2:3 jim totiž zajišťovala přímý postup na Mistrovství Evropy 2009 do Turecka. Naopak my budeme hrát v září dvojici barážových utkání doma / venku s Makedonií.
Jarní část soutěže jsme zahájily již tuto neděli přeloženým zápasem v hale v Moravské Třebové. Hned první dva sety byly pro nás vítězné, tvrdý útok, příjmy i podání se dařily. Ve třetím setu jsme v koncovce chybovaly na příjmu a tím nahrály soupeřkám k zakončení.
Tento víkend se v hale Na Střelnici odehraje Předkolo Mistrovství ČR mladších žákyň. Jde o kvalifikační kolo, ze které postoupí čtyři nejlepší celky. V přidělené skupině mají Svitavy hned dvojí zastoupení. A tým s ambicemi na postup, B tým s cílem volejbalově nakouknout mezi družstva mimo "pardubický rybník".
Přijďte povzbudit domácí hráčky. Vstup volný, bufet v provozu...
O víkendu se ve Svitavách konal první ročník turnaje juniorek „O svitavský Škopeček“. Hlavním partnerem turnaje byl Pivovárek Na Kopečku. Turnaje se zúčastnila kvalitní prvoligová družstva Trutnova, Kralup nad Vltavou, České Třebové, Pardubic, domácích Svitav a 3 družstva reprezentačního výběru „Lvíčat“ U15, pro které byl turnaj završením reprezentačního soustředění konaného ve dnech 13. - 17. 9.
Posila prvoligových kadetek z Dolního Újezda se jmenuje Katka Rejmanová. Na hřišti ji poznáte snadno, stále se usmívá. Volejbalově nám pomáhá svou výbornou hrou v poli, jistými útočnými údery a nepříjemným skákaným servisem. Máte-li zájem dozvědět se o Katce něco více, čtěte následující rozhovor.
CZE - TUR 3:0 (25:19, 25:19, 25:17)