V sobotu 3.10. jsme zahájily už čtvrtou ligovou sezónu (kdo by to řekl, když jsme v říjnu 2006 začínaly). A hned na domácí palubocve, s nováčkem ligy TJ Šumperk. Navzájem jsme se "obhlídly" na našem Podzimním turnaji, ale znáte to. Mistráky nejsou turnaj - je to "o něčem jiném". Po tvrdé tréninkové přípravě nám měl na začátku mistrovské sezóny vadit jen malý počet odehraných přípravných utkání.
Další hráčka oddílu, která na volejbal dojíždí a to z Březové nad Svitavou. Nehraje tak dlouho jako některé její spoluhráčky a jak sama ví, na každý pokrok se nadře. Z pohledu trenéra se však nedá nic vytknout, snaží se, chodí pravidelně. Navíc se usmívá a je fajn do party. Rozhovor s Majdou si připravila Sára Benková.
Taky u mladších žáků pokračuje soutěž - krajský přebor - v plném tempu. A my všichni očekáváme a těšíme se na jediné - titul krajského přeborníka!!!
Svitavský tým hrající ligu juniorek ještě před Vánocemi odehrál dvě kola soutěže, která holky nezastihla v nejlepší formě. Nejprve po věnečku máme doma lídra tabulky Českou Třebovou, následně zajíždíme k zápasům do Červeného Kostelce.
Minulý víkend byl i pro starší žákyně posledním soutěžním, i ony v této sezóně dobojovaly - dobře dobojovaly! Poslední finálový (A) turnaj pořádala v neděli (21.3.) Polička a my jsme byly snad poprvé v plném počtu - především hráčky!!!
Dnes (Pá) hrála naše reprezentace první ze dvou závěrečných přípravných utkání před odletem na kvalifikaci Mistrovství světa. Hrálo se ve sportovním centru ve Spale proti Polsku.
Usměvavé stvoření, které za svým volejbalovým koníčkem dojíždí z Březové nad Svitavou. Se svou výškou a chutí se zlepšovat je určitě velkou oddílovou nadějí do budoucna. Volejbal hraje necelé dva roky. Rodiče hrají volejbal rekreačně, mladší bratr Martin patří mezi naše Tygry.
První dva sety nás Němci válcovali. Nedařilo se Davidu Konečnému (úspěšnost 9% - to není překlep, ale jeden složenej balón z jedenácti pokusů) a musel ze hřiště, kde ho nahradil Ondřej Hudeček.
Naopak třetí set byl od začátku v naší režii a v celém jeho průběhu jsme vedli minimálně o bod.
Začínala jako nahravačka a postupně se propracovala na post libera. Už od mala jsme tušili, že z Barči nebude žádný velikán. Po kom asi...? :D
Jméno: Barbora Smělá
Družstvo: Kadetky
Post: Libero
Rok narození: 22.5.1995
Jaké byly tvé volejbalové začátky? (Kdy, kdo tě trénoval)
Liga juniorek měla pokračovat v sobotu uprostřed velikonočních prázdnin, soupeř chtěl předehrávat, změna termínu se sešla s termínem jiné skupiny ligy juniorek (náš hostitel se dělí o domácí halu s Mikulovkou). Kdo by tušil, že se v ní na zelený čtvrtek odehraje 19 setů a že my vyjedeme v 6:30 a vrátíme se ve 21:30...
Našimi sobotními soupeřkami byly volejbalistky Šlapanic (v tabulce o 2 body za námi). Na podzim jsme s nimi hrály doma vyrovnaná utkání a body jsme si rozdělily spravedlivě – 1:1. Současná aktuální tabulka je stále od 4. do 9. místa velmi vyrovnaná, rozdíly minimální, tzv. za vodou není z těchto družstev ještě nikdo.
Kikina je z těch, co za svým koníčkem musí do Svitav dojíždět. To jsem se o ní dozvěděla až včera a také to, že její maminka hrála volejbal taky. Na první pohled spíše nenápadná, na ten druhý to bude asi jinak ... :-) Díky jí za dnešní rozhovor, který by jinak vzhledem ke složitějším okolnostem vůbec nevyšel.
Od začátku, kdy se tenhle kluk objevil na place jako soupeř, bylo nemožné jej přehlédnout. V nízkém věku se rychle naučil základní techniku, přidal do ní svůj klid a Litomyšl má hráče, co kvalitativně roste jako z vody. Sice loni, na vyhlášení Sportovec roku v Poličce, když vyhlašovali kategorie týmů, si tento volejbalista šel pro ocenění za litomyšlský fotbal (to mě v hledišti málem kleplo).
Čtvrté kolo KP starších žáků pokračovalo 18. prosince ve Svitavách. Kvůli marodce nepřicestovala Česká Třebová. My naopak byli zcela kompletní, což umožnilo postavit za B-tým dvě družstva a dohrát zápasy z prvního kola, kdy postihly zase zdravotní potíže náš tým. Představení to bylo vyvedené především z pohledu našeho elitního týmu.
Na první pohled vzhledem k výšce - postrach soupeřek. Usměvavá Oli si to šine svým rozvážným tempem, ale nenechte se zmást, ona umí pořádně zrychlit. Je to ta mladší z volejbalových sester Pachovských. V loňské sezóně jsme ji poprvé mohli vidět hrát jinde než na bloku. Marcela zkoušela, co udělá její ruka na postu smečařky. Od letoška "pod Ilonou" získává nové zkušenosti na účku.
Na úvod je třeba říct, že kluci z A týmu se pátého kola nezúčastnili, protože byli se staršími chlapci na Českém poháru. Doufám, že nabyté zkušenosti a sebevědomí zúročí v dalších turnajích. Za áčko tak hráli kluci z céčka, ale elitní skupinu se jim udržet nepodařilo.
skupina A
1. Lanškroun C
2. Svitavy D (David Jarůšek, Matěj Šudoma, Jan Šudoma)
Ve stejné sestavě jako včera na dohrávku s Poličkou odjížděli svitavští muži k utkáním 5. kola KP II. třídy mužů do Lanškrouna. Na sraz opět nedorazili Haťa s Vencou a tak to vypadá, že tito mladíci přestali mít zájem sbírat zkušenosti v mužské soutěži.
Ženy se o víkendu pokusily pro Svitavy po roční pauze opět vybojovat 2. ligu. Sobotní vstup jim nevyšel, nakonec ze tří zápasů vyhrály jeden a skončily na 3., nepostupovém, místě. FOTO uvnitř.
Svitavy – Chodov: 0:3 (-21,-14,-20)
Svitavy – Tanvald: 3:0 (14,22,15)
Svitavy – Mladá Boleslav: 0:3 (-12,-12,-22)
Během delší vánoční pauzy jsme doléčili svá zranění a nabrali jsme nových sil a tak jsme mohli v sobotu 12.1. vlétnout do druhé půle naší sezóny. Tyto události zapříčinili, že jsme se konečně sešli v lepší sestavě než na posledních zápasech a tak jsme měli do zápasu obrovskou chuť a myslím, že to rozhodně stálo za to. V naší hale jsme přivítali celek z Pardubic a jedinou komplkací byla nepřítomnost druhého rozhodčího, kvůli náhlé nemoci.