Jelikož by podle předpokladů v tomto ročníku zůstaly v první lize pouze čtyři týmy, dochází k opětovnému sloučení obou lig do jedné soutěže.
Nadcházející ročník městské ligy se vrátí k historickému modelu naposledy použitému v roce 2006:
V sobotu jsme se vydali na dlouhou cestu do Palkovic. Ještě před odjezdem na nás čekaly dvě nemilé zprávy – kvůli nemoci s námi nakonec neodjede trenérka Ilča ani Katka S. Na „staré časy“ si tak mohla zavzpomínat Marséla, která dostala velení na starost.
Zveme Vás a na barážové utkání o postup na Mistrovství Evropy 2009 ve volejbale mužů. Ve sportovní hale Na Střelnici ve Svitavách se v ÚTERÝ 9. září od 18:00 utkají naši reprezentanti s Makedonií.
První prověrkou nového krajského žákovského výběru byl tradiční Vánoční turnaj v hale Slavie Hradec Králové. Ve výběru je v této sezóně zařazeno pět Svitaváků: David Jarůšek, Jakub Klika, Josef Meluzín, Vojtěch Slezák, Jan Šudoma. Pro turnaj v Hradci jsme postavili dva týmy. KCM A skončilo na třetím místě, KCM B nna místě šestém.
Výsledky:
Hned ráno na svitavském nádraží čekalo trenéra nemilé překvapení – chyběli mu čtyři hráči, z toho dva neomluvení!
Výzva všem fanouškům a přátelům svitavského volejbalu. Svitavský tým mužů dnes s přehledem porazil třetí družstvo tabulky a zítra ukončuje sezónu domácím dvojzápasem s Lanškrounem. Naopak první tým soutěže Výprachtice zaváhaly v Poličce, kde ztratily jeden zápas.
Třetí jarní kolo poslalo tým mužů na horkou půdu do Žamberka. Svitaváci tentokrát nastoupili v nejsilnější sestavě a za velmi teplého počasí rozehráli s domácími velmi zajímavou partii.
Ve čtvrtek 20. prosince musely být v hale zrušeny pravidelné tréninky, protože se zde ve večerních hodinách hrála Mattonka. Náš oddíl však využil volné plochy před zahájením tohoto zápasu a příprav na něj tím, že pro ženskou část oddílu uspořádal hodinu cvičení na hudbu.
Pozvánku dostaly pidi midi berušky, berušky, Ještěrky, Gazelky a také zkušenější hráčky oddílu. Hlavní role se chopila zkušená cvičitelka Aerobik klubu Svitavy Veronika Žižková.
Od 2.října budeme trénovat v tělocvičnách. Ročník 1995 - úterý 18:00 - 20:00 sportovní hala, pátek 15:30 - 17:00 ZŠ Felberova. Ročník 1996, 1997 - úterý 17:00 - 18:30 sportovní hala, pátek 15:30 - 17:00 ZŠ Felberova.
Ne, nebojte se nejde ani o parodii slavného westernu, ani o pokračování ještě, v našich končinách, slavnějšího románu Bylo nás pět. Jde o doplněk k Elvisovu článku "Návštěva v nemocnici".
Nehraje závodně, i když s áčkem absolvuje veškerou přípravu a tréninky. Pro tým dělá práci, o které ani některé hráčky netuší, že se dělá - prostě něco funguje tak nějak automaticky. Moc děkujeme, Oluško. I za práci na akcích pro děti... Kdo nevíte, co je kromě volejbalu velkým koněm Oli, a necháte si poradit, co rozhodně nedělat po zimě, čtěte dál.
Doma s Lanškrounem jsme zakončili půl sezónu v domácím prostředí.Jako osobě nikoliv nezávislé se píše ztěžka, jelikož vítězství hostů byla zasloužená a my především na druhé utkání musíme rychle zapomenout.
... postupují v nadstavbě mezi nejlepší. Nevím, jestli je to spíš k smíchu, nebo k pláči, ale byla jsem suverénně poslední, kdo se to dozvěděl. Tak jsem se soustředila na naše výsledky, počítala jsem naše body, výhry, sety i míče a hlídala "ty", co byly v tabulce za námi. Nepostřehla jsem, jak se tabulka na špici postupně vyrovnáná. Když jsme pak už 3 kola před koncem měly postup mezi prvoligovou elitu jasný, přestala jsem tabulku sledovat úplně. Na co, že?
Krajský přebor žákyň tuto sezónu hraje 9 družstev, každý tým odehraje postupně zápasy se všemi soupeři. První měření sil se všemi protivníky máme za sebou, dneškem se rozehrála druhá část vzájemných zápasů (celkem se utkáme s jedním soupeřem třikrát). A hlásíme první vlaštovku u týmu B, kterému se podařilo zvítězit alespoň v jednom setu v Pardubicích.
Přidána tabulka! V neděli bylo odehráno v naší hale Na Střelnici 2.kolo Krajského přeboru starších žáků, kde máme zastoupení dvěma družstvy. Volno pro tento turnaj mělo Ústí nad Orlicí, což je pro tuto sezónu náš největší soupeř. A proto se podle naší režie také hrálo. Oba dva naše týmy vyhrály všechno!
Od pátku do neděle se v Bílovci konalo první finálové kolo Českého poháru starších žákyň, do kterého "prolezlo" nejlepších 24 družstev z celé republiky (v kvalifikaci bojovalo o účast 48 mančaftů, 32 kvalifikovaných pak hrálo odděleně první dvě kola ČP ve východní a západní konferenci, následně soutěž opustilo osm celků a obě konference byly spojeny).
Jedna výhra s Litovlí v Litovli hodně hřeje a dodává energii do dalších závěrečných soubojů. Nyní potřebujeme získat každý bod a set, který možná bude v závěrečném hodnocení rozhodující.
Jiné jízdní řády nám udělaly trochu čáru přes rozpočet. Vlaky měly "sekeru" a tak naše oblíbená, tříkilometrová trasa okolo promrzlé Orlice se chvílema měnila v metelení jako o závod. V tělocvičně v Hylvátech se stejně po našem příchodu začalo hrát bez nás.
Všem našim fanouškům dáváme tímto vědět, že už jsou známé termíny zápasů na sezónu 2009/10. Rády vás uvidíme na tribuně v naší krásné sportovní hale Na Střelnici. Doufejme, že se najdou i tací, kteří nás budou doprovázet k našim soupeřkám. Těšíme se na vás!!!
Tak o tomhle se mi ani moc psát nechce. Další dvě prohry a další zranění, tentokát Pája hned v prvním setu. Přestože byl soupeř z opačného pólu tabulky, opticky o moc lepší nebyl. Nás však srážely nesložené útoky po dobrém příjmu a tradičně horší hra v poli a v mezihře.
TJ Svitavy - Sokol Kerhartice 0:3 (-21, -18, -17), 1:3 (-17, -23, 20, -14)