Dnes se nám představuje Iva Drejslarová z družstva kadetek, kterou vyzpovídala Markéta Šrůtková. Děkujeme za rozhovor oběma.
Rozlosování, aktuální výsledky družstev TJ Svitavy "A" a TJ Svitavy "B" a tabulku najdete zde.
V neděli se hrálo první jarní kolo KP přípravek chlapců. Skupina A se hrála v domácí hale Na Střelnici, skupina B v tělocvičně Na Skále v České Třebové. Ve skupině A jsme měli čtyřnásobné zastoupení reprezentované družstvy Svitav A, B, D a E.
Včera bylo odehráno další kolo 1. ligy kadetek. Za soupeřkami jsme cestovali opět do Jihlavy. Jízda byla plynulá a bez problémová... teda až do Jihlavy, kde se opravují místní komunikace, objížďky nás provedly po městě, které budeme nazývat městem semaforů (a na všech semaforech svítila samozřejmě červená), ale nebýt neznámého sympaťáka spěchajícího na vlak, hledáme halu snad ještě teď.
Poslední vyjádření v médiích týkající se rozvolnění sportu už neobsahují omezující hranici 18 let pro venkovní organizovaný sport. Ředitelství ligy začíná přijímat přihlášky na mailové adrese petr@sezemsky.cz nebo tel. 777 153 428. Ukončení přijímání přihlášek je v pátek 14.
Volejbalový oddíl TJ Svitavy pořádá v létě již 15. ročník turnaje smíšených družstev pro neregistrované hráče MIXY 2014. Termín tradičního setkání týmů ze Svitav, blízkého okolí a také účastníků z Brna, Prahy, Hradce Králové je stanoven na sobotu 26. července.
Podrobné informace budou dodány během června.
Vítěz turnaje MIXY 2013 - Semtamáci

Konečné umístění turnaje MIXY 2013:
Krajský přebor juniorů / kadetů nabral rychlé tempo a my během jednoho týdne dohráli první polovinu soutěže. Ta se pro jarní část spojí s krajem Vysočina a vyhnout se pralesu znamená dokončit soutěž do třetího místa. Nám po porážkách s Chocní a Boskovicemi nezbývalo než vše nadcházející vyhrát. A to se podařilo.
V neděli 26.9.2010 se odehrálo další kolo KP přípravek dívek. Naše "áčko" bojovalo v Moravské Třebové v nejlepší skupině A. Skupinu s přehledem vyhrálo. "Céčko" hrálo ve Svitavách a také svoji skupinu B vyhrálo, takže postupují do skupiny A, kde se hraje o 1.-6.místo v KP. Děvčata gratuluji! Bohužel si v neděli nezahrálo "béčko", protože se turnaj v Lanškrouně nekonal.

Sedm hráčů TJ Svitavy je v konečné nominaci KCM Pardubického kraje na Olympiádu dětí a mládeže, která se bude konat 24. - 28. června v Brně:
Polovina března, jaro na spadnutí, sandály mám nakrémované a mini nažehlené. Bude už hezky a teplo, co bychom do Litovle nejeli auty, no ne?
Tak m
áme za sebou další kolo poháru. Trenéři o pár let opět starší. Kluci zase o kousek vyhranější a zkušenější. Potvrdili jsme pozice z předešlých kol, předvedli solidní sport a turnaj abslolvovali bez zranění. Toliko na úvod a teď již k průběhu turnaje...
Víkend ve znamení hry a turnajů. Muži si v sobotu odskočili do Bojkovic, kde se utkali s týmy 1. a 2. ligy. Aligátoři a Jestřábi na dlouhé síti v sobotu odehráli turnaj trojic. Sobotní i nedělní počasí opět umožnilo návštěvu bazénu. Dnes odpoledne byla příležitost vidět místní fotbalové borce v derby proti Kateřinici. Vše doplněno kvalitní kuchyní... no ráj :-)
Na další utkání po dvoutýdenní pauze do Litomyšle jsme se dopravily trošku netradičně autobusem, tedy ta zhýčkaná část družstva cestovala autem, některé, dokonce byly dopraveny osobně sólo rodiči, neboť zřejmě nezvládly páteční noční radovánky a pak nebyly schopny ráno nastoupit včas do autobusu. Dobrá nálada panovala již při jízdě busem, neboť Natálie čerstvě odmaturovala a v igelitové tašce nesla nějaké „cinkající“ překvapení, na které jsme se všechny po ukončení utkání samozřejmě těšily.
Vítězem letošní Městské volejbalové ligy se stal tým GHE pod vedením kapitána Adama Čížka, který je zároveň i dirigentem hry. Rozhovor s Čížou nám připravila Verča Vondrová.
Po nemocech hráčů z fajnového počasí a lyžařských výcvicích na svazích našich velehor jsme se konečně dohodli s Třebovou na termínu dohrávky třináctého kola. Ono slovo dohrávka vypadá jako něco došolichat, sbalit si pingl a tradááá domů. Jenže opak je pravdou. Již první zápas na začátku sezóny s Českou Třebovou byl napnutý, jako guma u trenýrek.
V neděli jelo našich pět družstev klučičí přípravky v ideálním počtu patnácti hráčů na první jarní kolo do Chocně. Cesta vlakem tam i zpět proběhla v klidu, čímž mám na mysli, že průvodčí, mašinfíra, topič i všichni spolucestující přežili. O jejich následném psychickém stavu však zprávy nemám.
V sobotu jsme jely v letošní sezóně poprvé "ven", za soupeřkami z Lanškrouna.
Jak říkal děda Komárek: "Chčijé, chčijé, chčijé!" V noci pořádně, dopoledne lehce, zato celé odpoledne, až dosud, to padají z nebe provazce vody. Na snídani byly koblížky, kdo nechtěl, měl rohlíky.
Kvůli mrholení jsme dopolední program trochu upravili - měřili jsme hod tenisákem, berušky cvičily se švihadlem, tancovaly. Upřímně, výkony v hodu nebyly nijak oslnivé, ale to proto, že pokulhává technika. Asi je to taky proto, že už se nikde na ulici nehrají "vybika", školka s míčem, Polívka se vaří, maso na talíři, ... a další. Na tom musíme honem a hodně zapracovat - aby nebylo pozdě.
Na podzim čtveřice našich hráček absolvovala výběrový trénink do týmu KCM (Krajské centrum mládeže).