V neděli 7. listopadu zahájili Tygři nový ročník krajského přeboru v přehazované.
Do Lanškrouna jsme vyrazili sice v sestavě zredukované nemocemi, ale s o to větším odhodláním porvat se o co nejlepší výsledky. Pro více než polovinu Tygrů to byl první velký turnaj v přehazované, takže jsem byl sám zvědav, jak se s tím kluci poperou. A všichni mě příjemně překvapili.
Již zítra se v hale Na Střelnici odehrají další ligová utkání. Druholigové ženy přivítají aktuálního lídra soutěže ze Žďáru nad Sázavou, který dosud neokusil chuť porážky. Prvoligové juniorky hostí v prvním kole odvet základní skupiny tým VC Kroměříž. V prvním dvojzápase na půdě soupeřek naše holky jednou vyhrály, doma budou chtít jistě bodovat naplno. Přijďte povzbudit domácí hráčky, obě soutěže budou hrány souběžně. Začátek v 10 hodin!
Aktuální tabulka žen
Pro všechny, kteří nemají možnost sledovat regionální zpravodajství televizního studia COMVISION: www.youtube.com/watch
Pátý turnaj KP mladších žáků se hrál tuto sobotu v hale Na Střelnici za účasti všech tří našich týmů. Jediný vážný soupeř našeho áčka - Česká Třebová II - měl tentokrát volno, a tak měli kluci v plánu čtyři jednoznačná vítězství. Plán průběžně plnili a tak jsem se mohl více věnovat hře béčka a céčka.
Od posledního článku uběhlo ve Svitavě vody již nepočítaně a je nutné alespoň telegraficky informovat jak se daří v kraji našemu mladému týmu.
V dalším pokračování soutěže jsme zajížděli na půdu družstva z čelních míst v tabulce a chtěli soupeře co nejvíc potrápit.
19. ročník městské volejbalové ligy je za námi. V pátek 20. a v sobotu 21. června se hrál tradiční finálový turnaj, který zekončil celý ročník 2014. Druhá liga se hrála systémem play-off s dohráváním utkání o konečné pořadí. Roli favoritů potvrdil vítěz základní části Brněnec, který ve finálovém turnaji ztratil jediný set v semifinále proti Radiměři.
Kvůli mé dlouhé nepřítomnosti a hlavně mojí nedbalosti, se na našem webu dlouho neobjevil žádný report o našich zápasech. Věřím, že lačné oko zvídavého fanouška si cestu za výsledky jistě našlo na webu cvf. Přesto bych rád doplnil pár poznatků a nových informací z těchto zápasů či dokonce tréninků.
S omluvenkami to bylo před zahájením jarní části soutěže jako před hokejovým mistrovstvím světa. Někdo se však ani neomluvil, to tady nechám bez komentáře. Sešlo se tak k prvním jarním mistrákům v sobotu 1. května sedm statečných - Wendy Svobodová, Lucka Šimková, Šárka Holasová, Míša Brůžičková, Denča Andrlíková, Kikina Šimková a nachlazená Martina Ješinová.
V sezóně 2010/2011 jsme byly Kadetky na 1. místě bez jediné prohry. Myslím, že je to dost dobrý výkon. Díky tomu máme také možnost jít do kvalifikace o I. ligu pro rok 2011/2012. Do 7. dubna měla být družstva přihlášená a nakonec se přihlásilo 10 družstev, která byla rozdělena do 2 skupin po 5 a budou mezi sebou bojovat o umístění na 1. a 2. místě a tím pádem postup do ligy. My jsme byly přiděleny do skupiny s družstvy: VSC Zlín (sestup z 1.

Hala Na Střelnici a tělocvična při ZŠ Riegrova hostily v sobotu v rámci Memoriálu manželů Vymětalových 16 družstev starších žákyň. Do Svitav se sjely celky zvučných jmen. Už v době přihlašování bylo pořadatelům jasné, že se bude hrát kvalitní volejbal. A sobota domněnky potvrdila. První čtyřka turnaje už hrála parádní volejbal!
Rozlosování soutěže, aktuální tabulku a výsledky zápasů naleznete zde.
Ženy "B" hrají Krajský přebor II. třídy, který začíná 1. září 2012 a končí 15. června 2013.
Dnes vyrazili naši kadeti na druhé kolo extraligy do Ústí nad Labem.
Jsme ve skupině D. Hraje se turnajovým způsobem.
První zápas nás čeká podle rozpisu ve 12:00 proti Dansportu.
Zde je rozpis druhého kola naší skupiny:
http://www.cvf.cz/rozpisy-vysledky/?kraj=liga&soutez=EX-KTI&skupina=EX-K...
Tady je odkaz na tabulku:
http://www.cvf.cz/souteze/soutez/?soutez=EX-KTI&skupina=EX-KTI-2D
Je možné, že se realizační tým pokusí o nějaký ten livescore v komentářích tohoto článku.
Držte palce.
Na první kolo nadstavbové části Krajského přeboru žáků jsme zavítali k řece Kněžné, do města Karla Poláčka, do Rychnova (mimochodem je toto město počtem obyvatel větší, než všichni naši sousedé - M.Třebová, Litomyšl, Polička pozn.aut.). Tato vyšší soutěž krajského přeboru je dána spojením dvou krajů: Královehradeckého a Pardubického.
Finálový turnaj městské volejbalové ligy základních škol, který je naplánován na středu 24. června, ozdobí doprovodná akce v podobě turnaje učitelů. Následníci Jana Ámose Komenského se mohou těšit na kvalitní sport doplněný občerstvením z udírny. Pitný režim bude taktéž zajištěn.
Dnes komentář trošičku jinak, protože v sobotu nám rozlosování přisoudilo soupeřky, jak se patří - KP Brno "B". A ještě navíc v jejich domovské hale na Vodové.
Byla to veleúspěšná "vánoční" mise našeho (= svitavského) minivolejbalu. Pavlína zajistila bleskové aktuální zprávy, Sára s Čížou už byli dnes sdílnější (ale našla bych, co vynechali!!!), tak ještě několik postřehů mýma očima. Projekt „Minivolejbal v barvách“ měl svoji premiéru - dvoudenní celostátní turnaj - v Nymburku 27.-28. prosince.

V neděli 4. září se Gazelky zúčastnily turnaje "Velká cena Prahy". Odjíždělo se v šest ráno a ještě ke všemu v den, kdy je ve Svitavách tradiční pouť - no to jsem si vyslechl :-)
Dnes máme premiéru. Do čtvrtečních rozhovorů se nám autorsky zapojil další člověk a to Michal Palla (zvaný Palouš). Ke svému prvnímu rozhovoru si pozval mladého štírka z Jestřábů...
Jeho dobrá nálada je rychle nakažlivá. V hledišti ho nejde přeslechnout. Na tréninku srší elánem a "zapálí" kluky pro hru (jak to snad umí jen Elvis). Když je něco rozbité a pak najednou opravené, je zatím často náš Luděk :-)