Z druhého lednového víkendu ještě dlužíme podrobnější informace o výsledcích naší tréninkové skupiny žáků, neboli Divočáků. V sobotu 9. ledna nás čekal krajský přebor mladších žáků, v neděli poté předposlední kolo stejné soutěže, ale vyšší věkové kategorie (tedy žáků starších).
Ve středu 28. května byly sehrány poslední zápasy základní části 1. městské volejbalové FIPO-CZECH ligy. Družstva této soutěže nyní svedou boje o nasazení do finálového pavouka ve dvou skupinách nadstavbové části.
Svou první sezónu ve 2. lize a zároveň ve svitavských barvách má před sebou letošní posila ženského áčka, která pochází z Osíka a která dosud hrála za Dolní Újezd. Čtěte dál o tom, jak úspěšně hájila barvy ČR ve volejbale...
Druholigová soutěž se blíží k závěru, tuto sobotu (29.3.) se budou hrát poslední dvojzápasy. Protože jsme měly utkání s Českou Třebovou předehraná, mohly jsme si minulý víkend užívat Velikonoc (ostatní družstva hrála). Počty odehraných utkání se tím vyrovnaly a v aktuální tabulce nám nyní náleží 5. místo. Na body stejně jako družstva na 3.-4. místě, ale to skóre!
Nebyla jsem v sobotu (16.5.) v Lanškrouně, marně čekám aspoň na kratičký komentář. Taky v tabulce se těžko orientuji, protože počet utkání u jednotlivých družstev, to je fakt záhada! A to je normální, že někdo (tentokrát Mor. Třebová!!!) bez omluvy nepřijede?
Čtvrteční rozhovory tento týden slaví své první narozeniny. Za uplynulý rok jsme hovořili dvakrát na aktuální téma, představili si pět mládežnických družstev, čtyři hráče MVL, pět Ďáblíků a čtyři kadetky. Nejvíce jsme se věnovali dospělákům - po deseti muži, ženy, po čtyřech Jaruny a trenéři, u některých se "družstva a funkce" prolínaly. Společně jsme nahlédli do Elvisova okénka. Dvakrát jsme čerpali "dovolenou", takže dnes to je 50. rozhovor.
V neděli 20. listopadu jsme se zúčastnili dalšího turnaje krajské série Barevného minivolejbalu. Tentokrát jsme se vypravili do České Třebové. Náš oblíbený rychlík jel na čas,takže jsme měli dostatek času k přesunu do tělocvičny Na skále. Po dokoupení chybějících trik - rozcvičení a jdeme na to.
Ženy "A" hrají Krajský přebor I. třídy. Rozlosování soutěže, aktuální tabulku a výsledky zápasů naleznete zde.
Sezóna začíná 13. října 2012 a končí 23. března 2013.
V neděli 22. listopadu jsme v hale Na Střelnici pořádali jednu kvalifikační skupinu v přehazované děvčat. V letošním ročníku bude totiž KP hrát 40 družstev. Kvalifikace se hrála na čtyřech místech (SY, Lanškroun, Dolní Újezd, Polička) ve skupinách po 10 týmech.
Tak až s týdenní sekyrou dodávám článek z domácích utkání v první lize juniorů proti Kometě Brno. Jak stoupáme tabulkou a roste nám sebevědomí,šli jsme do zápasů s cílem šesti bodů. To se nakonec nepodařilo. Ale i jen jedno vítězsví beru jako dobrý výsledek, zvláště po průběhu prvního utkání.
Poprvé v letošním ročníku městské ligy ovlivnilo soutěž počasí. Těsně před začátkem prvních utkání se přehnala nad Svitavami průtrž mračen a způsobila půlhodinové zpoždění programu. Poslední zapasy tak místo v 19:30 začínaly až kolem osmé a dohrávaly se již za soumraku.
Přidán Elvisův komentář! Další kolo starších žáků tentokrát v Litomyšli. Příjezd po osmé jako první, hráno v městské hale na dvou kurtech vše pod taktovkou manželů Šulcových. My i s Klikounem, ale bez Adama Tomáška, který v týdnu dobíral antibiotika.
Radostná údálost, jež přinesla úsměv do trenérových očí, se odehrála v sobotu 23.2., což bylo souběžně s Memoriálem Zdeňka Randuly. V naší krásné hale na Střelnici jsme přivítali tým ze Slatiňan, tedy pro nás vcelku vyrovnaného soupeře. Na lavičce jsme měli dost lidí, takže se dalo experimentovat a hlavně dát příležitost našim mladým, kterým bych chtěl ještě jednou poděkovat, že dorazili a podpořili náš tým Mlátiček!
Jeden bod od postupu - na konci ale slzičky!!! Po vítězství v krajském přeboru (bez jediné porážky) mají naše kadetky možnost vybojovat si účast v 1. lize. K tomu je ale zapotřebí zvládnout kvalifikaci - ze dvou skupin po pěti účastnících se budou radovat vždy jen první dvě družstva - hrací systém každý s každým na tři vítězné sety.
19. srpna, třetí den v Hošťálkové. Ráno všechny probudilo slunce. Ke snídani byl chleba s pomazánkou, následovali ranní tréninky u kterých se opět všichni zapotili! Přijel nás navštívit náš kamarád, trenér a scout v jedné osobě Petr Sezemský. A hned dostal za úkol trénovat Aligátory. Poté šli na plac Ďábli s Jestřábama, které trénoval jeden z dalších vyjímečných trenérů Václav Liška.

Na chudáka člověka jsou na světě připraveny kde jaké pasti a zákoutí, do kterých se může chytit ani neví jak. Pekelníci na něj rychtují všelijaká pokušení ve formě vsázek, tipovacích soutěží, blikacích bedýnek, barevných losů a dokonce naháněčů na ulici s posláním dostat jej k roztočené ruletě. Jak se to mu všemu vyhnout, neodolat, nepodlehnout – to ví jen sám PánBůh.

Hip hip huráá...Jsme počtvrté za sebou na republice. O víkendu jsme zdárně prošli kvalifikačním turnajem a od 3. do 5. května jedeme bojovat s dalšími 15 týmy o mistrovský titul do Hradce Králové. Z pardubického regionu se z dalších turnajů dostali navíc dále kluci z Litomyšle a České Třebové.

Jana Hamáčková

Monika Procházková

Vlasta Marčíková

Jaroslav Hrabálek

Jiří Vlček

Vrámci 6. srazu Krajského centra mládeže (KCM) Pardubického kraje se v pátek 10. února hrálo v tělocvičně ZŠ Riegrova tréninkové utkání KCM - Jaruni. Zkušení borci ošlehaní těžkými boji v městské lize nedali mladým nadějím (ročníky 2002 a mladší) žádnou šanci. Zápas, který byl vypsán na pět setů, vyhráli Jaruni 5:0 po setech 25:20, 25:23, 25:17, 27:25 a 15:10.