Po delší době po strop naplněná hala Na Střelnici sledovala vrcholový mužský volejbal. Utkání s Brazílií B mělo příznaky začátku reprezentační sezóny našeho týmu, pro který to byl teprve druhý přípravný zápas. Brazilci byli daleko více rozehraní a oproti středečnímu zápasu v Brně také v mnohem silnější sestavě.
Drink team
René Karpeles, Petr Báča, Dušan Rais, Pavel Musil, Ivana Křivková, Renata Jelínková
Dnes si představíme člena týmu starších žáků, které čeká o víkendu 1. část Mistrovství ČR. V domácím prostředí budou kluci bojovat o postup do poslední fáze, kde už se bude hrát o medaile. Udělejte si čas a přiďte podpořit naše žáky! Začíná se v sobotu 20.4. v 9,00 s Pardubicemi.
Dvě "naše" holky letos dosáhly velkého úspěchu, když si sáhly na medaile v extralize. Pod vedením hlavního trenéra Jaroslava Matěje získaly bronz extraligové kadetky VK Agel Prostějov a s nimi i Katka Kociánová a Míša Bolcárová.
Jak napsala Marcela v jednom z příspěvků, že jsem se zapoměl pochlubit - tak teď jdu na to!
V zapůjčené dodávce jsme s dobrou náladou a 9-ti "pasažery" nabuzenými porazit každého "vletěli" do volejbalového areálu Chocně.
C Team potvrdil roli favorita a s přehledem ovládl finálový turnaj městské ligy 2018. Během celé sezóny utrpěl pouze jednu prohru a to velice těsně ve druhém kole nadstavbové části 1:2 (23, -24, -18) právě s druhým finalistou Maori Battalion. V průběhu letošní ligy ztratil C Team pouze tři sety, opět všechny s Maori Battalion.
Jediná možnost se naskytla ve druhém zápase, protože nasadili do hry některé střídače z lavičky. Po jasně prohraném druhém setu se ale vrátili k osvědčené sestavě z prvního utkání a bylo po nadějích.
V utkáních jsme hodně experimentovali se sestavou. Petr Jassa začínal na postu diagonálního, ale postupně jsme začali zapojovat Ondru Ehrenbergera, který se vrací do sestavy po zranění a Petr se přesunul netradičně, na post přihrávajícího smečaře, kde se mu celkem dařilo.
V tomto svátečním čase se vracíme opět k nejmenším v našem oddíle. Jsou to bezesporu naše nejmenší holčičky, pro které se zažil pracovní název Pidiberušky. Trénují dvakrát týdně pod vedením hlavní trenérky Zdeny Ševčíkové, které zdatně sekunduje Šárka Holasová a dále se zapojují Eva Šimková a Pavel Bohuňovský.
Ráno v 7:44 nás čekal neměnný odjezd rychlíku směr Třebová za třetím kolem Krajského přeboru mladších žáků. V tomto klání hrálo pouze "áčko", proto na nádraží spořádaně podupávala legie zkázy sedmi bojovníků.
V atletické hale Sokola Pardubice se v neděli konalo šesté kolo přípravek. Hrála se ale pouze skupina A, skupina B se bude o týden později v Litomyšli. Na turnaj jsme se dopravovali netradičně rozděleni na dvě party, jedna jela autem a druhá vlakem.
Po roční pauze jsme se opět rozhodly zamířit do Křenovic na tamní tradiční turnaj žen – popravdě, opět se nás sešel počet, který by mohl turnaj odehrát. Vyrazilo se v sobotu brzy ráno (tedy alespoň podle mě to brzké ráno bylo) ze Svitav – 3 kusy Katek (já s Katuš Sezemskou doplněny o Kačku Jiskrovou z Osíka), bombérka Marťa a Šimi. Cestou jsme nabraly ještě nějaké naplaveniny z Letovic a Moravské (Kamču, Vendy, Monču) a ještě nějaký dva borce s pejsanem..
Čtvrtý turnaj série barevného minivolejbalu v Pardubickém kraji pořádala sousední Polička. Jeli jsme lokálkou - takzvaným "Hurvínkem" v délce jednoho vagónu, který jsme v počtu 31 hráčů, spoustou trenérů a rodičů a ještě s jedním cestujícím týmem z jiného města zaplnili až po strop. A pak věřte zprávám, že jsou lokální spoje nevyužity.
Asi máme štěstí. Ze Svitav, z Hošťálkové i ze Žďáru slyšíme, že dnes dál pršelo, ale tady "u nás" brzy ráno přestalo a odpoledne už bylo zase hezky. Přes noc jsme skoro všechno usušili, jen ty boty ne a ne schnout. Pro jistotu jsme byli dopoledne ještě v tělocvičně (co kdyby ještě začalo cedit). Zavedly jsme se Simonou taxi službu a berušky převážely. Trénink jsme z větší části věnovali gymnastice, především obratnosti. K obědu byly buchtičky s krémem a děvčata si přidávaly, přidávaly, ...
V pátek 14. listopadu jsme v rámci tréninku odehráli miniturnaj v přehazované. Z našich chlapců jsme postavili tři družstva. Vzhledem k tomu, že soutěž v přehazované začínala v sobotu i svitavským děvčatům, vyzvali jsme je, abychom se vzajemně potrápili. Jirka Kryštůfek do boje poslal také tři družstva.
Jak jste zajisté v předchozích článcích zaznamenali, o minulém víkendu proběhlo 3 koloČeského poháru ve Svitavách, čímž tato kategorie uzavřela první polovinu sezóny. Turnaj jako takový se vydařil jak ze sportovního, tak organizačního hlediska. Kluci skončili na druhém místě, kdy nestačili pouze na zlepšující se Brno.
To byl koncert - úplná symfonie. Takovej výprask Frantíci nedostali pěkně dlouho. Naprosto skvěle včera zahrál Konec (David Konečný - DHL Ostrava). Normálně se do výsledných statistik moc nedívám, ale včera jsem udělal výjimku.
Dne 6. 11. jsme odehrály zápas proti České Třebové v hale Na Střelnici. Měly jsme celou halu pro sebe a tak jsme využily té příležitosti a zahrály jsme si na centru. Jediný problém celého dne byl, kdo tam vůbec bude. Ivetce přehodili v práci školení a tak nás zachránila Marcelka Smělá. Ta sice ještě musela zavést mladší holky na zápas, ale na devátou hodinu to na halu stihla. Před 10 hodinou už byla hala zaplněná fanoušky, pan Harašta zapískal a my jsme začaly hrát.