Postup na MČR žáků

Hip hip huráá...Jsme počtvrté za sebou na republice. O víkendu jsme zdárně prošli kvalifikačním turnajem a od 3. do 5. května jedeme bojovat s dalšími 15 týmy o mistrovský titul do Hradce Králové. Z pardubického regionu se z dalších turnajů dostali navíc dále kluci z Litomyšle a České Třebové.

Postupový klíč byl stejný jako loni, tedy první čtyři týmy z ČP jdou na MČR přímo. Pátý až osmý v pořadí pořádají kvalifikační turnaje, ze kterých postupují vždy 3 družstva do závěrečných bojů. Kvalifikační skupina B byla pořádána ve Svitavách za účasti Liberce, České Lípy, Boskovic, Pardubic, Českého Krumlova a našich borců. Hráno ve dvou hracích dnech (4 utkání sobota a 2 v neděli).

Organizace celého klání se tradičně ujal Elvis. No nebudu ho tady chválit, aby nám nezpychnul, ale všichni trenéři při loučení na Svitavy nedali dopustit od organizace na hale, VIPky, bydlení, stravování až po trenérský seminář v sobotu večer. A nyní k zápasům.

Svitavy – Pardubice 2:0

Někde jsem kdysi napsal, že Pardubice prohrávají o deset bodů už někde u Vysokého Mýta a bylo tomu tak opět. Jednoznačné vítězství, prostřídali se všichni kluci. Pardubice ale po tomto zápase začaly šlapat a skončili na prvním nepostupovém místě se třemi vítězstvími.

Svitavy – Boskovice 2:0

Ač se jedná skoro o souseda, soupeře jsme vůbec neznali a hráli spolu poprvé. Výškově a somaticky dobře vypadající soupeř, ale nestačil především na přihrávce.

Svitavy – Česká Lípa 2:0

Papírově nejlepší soupeř. Hrál se solidní sport. V prvním dějství je soupeř lepší a za stavu 16:21 bereme druhý oddech. Hooligans nás ženou bubny vpřed a my v koncovce hrajeme bez chyby!!! Druhý set již více pod naší kontrolou, zvláště druhá půlka setu plně v naší režii

Svitavy – Liberec 2:0

První set jednoznačný i s kluky z lavičky. Ve druhém absolutní povolení koncentrace a vyrovnaná koncovka v náš prospěch. Toto vítězství znamená jistý postup.

Svitavy – Ústí nad Labem 2:1

První nedělní utkání se moc nepovedlo. Soupeř hrál velmi dobře a koncentrovaně. Nám totálně odešel první míč a tekly nervy u některých hráčů. Zbytečná ztráta setu a tedy i bodu.

Svitavy – Český Krumlov 2:1

Poslední utkání celého turnaje proti soupeři s reprezentačním nahrávačem. V případě naší prohry 0:2 by Krumlov mohl dokonce pomýšlet na lepší než 3 místo. My naopak chtěli být první kvůli nasazení do závěrečného turnaje. Po prvním výborném setu prohráváme druhý, kde se nedaří blokovat především útok ze zóny IV. Naštěstí máme Čížu, který ve třetím setu zavelel výborným servisem k jednoznačnému průběhu tie-breaku.

Závěrem velké poděkování všem, co se podíleli na organizaci, speciálně Leinweberům, Jurášům, ostatním maminkám (pečícím dobroty do VIPky), Mazlíkům, juniorům (Konec, Daňas a Pallouš), zapisovatelkám, rozhodčím, delegátovi a Kubovi za perfektní spolupráci na hale. Omluva všem na koho jsem zapomněl.