A mám na tom i svůj podíl. Hlavně jsem se nechala ukecat, že stačí vyjet v 9:00. Nestačí!!!
Záchod, sponečky, kapesník, pití, kobercovka, 3 sms, zrcadlo, účes, ještě jeden hovor ... a rozcvičovat se děvčata začala v 9:40. Máš šikovné holky, ale ještě je to takový "nezkušený rybíz", co bys chtěla, hodnotila nás po zápasech litomyšlská trenérka.
V neděli 1. března se uskutečnilo druhé (a zároveň poslední) kolo v krajském přeboru přehazované chlapců. Pořadatelství se chopila Česká Třebová, takže jsme se rozhodli, že klukům připravíme zážitek a pojedeme vlakem. Tak se také stalo – nejvíce zabodoval záchod (snad si kluci budou pomatovat, že se čeká, až se vlak rozjede…).
Už jsem psala, že je tabulka "naší" 2. ligy od 4. do 9. místa pěkně našlapaná a tento stav stále trvá. Komu se třeba podaří úspěšně si "vyšlápnout" na někoho z čela tabulky (PR, F.M., LA), ten získává letos neocenitelné body. V sobotu v Lanškrouně se nám takové body urvat nepodařilo, i když boj to byl, jak se patří! No v jednom momentě dokonce i jak se nepatří (když to vypadalo na Renatino zranění)!
V sobotu 7. února uspořádal Sokol Dolní Újezd minivolejbalový turnaj pro kategorii 1. tříd a mladších. Turnaje se zúčastnilo celkem 14 družstev a jelikož se hrálo na šesti hřištích nebyly ve hře žádné prostoje. Ze svitavský týmů se tentokrát nejlépe umístilo áčko dívek.
Zápis do volejbalového diáře. Volejbalový ples už klepe na dveře.
Haló, haló, čti pozorně, teď dostaneš několik málo instrukcí, co se bude v každém volejbalovém obýváku dít následující 3 minuty. Zvedni zadek z gauče, dones si diář, nalistuj druhý lednový víkend, vezmi propisku do ruky a piš:
Aby byl obrázek čtenářům webu dodán v kompletní podobě, jako již tradičně doplňujeme komentáře k jednotlivým zápasům, dnes i včetně hodnocení jednotlivých svitavských borců, kteří měli zásluhu na tomto výrazném úspěchu.
Na třetím kole Ústeckého poháru, které se konalo v neděli 6. ledna, se našim mladším borcům nedařilo. Ani jedno družstvo nepostoupilo do finálové skupiny a celkové umístění na 5., 7. a 9. místě je pro trenéry zklamáním. Mrzí zvláště porážky od družstev srovnatelné výkonnostní úrovně.
Společně s novým trenérem do družstva žen přešly i juniorky z TJ Sokol Česká Třebová II. Po rozhovoru s Martinem Knížkem tak představujeme v kratších rozhovorech i naše nové "ženy". Více informací o týmu druholigových žen najdete v sekci Ženy "A" - sestava, která byla zaktualizována.
PŘIDÁNY FOTKY!!!
S notným zpožděním, ale přece, aneb 6 dílů seriálu najednou a podrobně! Na psaní mi pořád chybí čas, každý den si slibuju, že … a nic! Tak teď!!!Všichni jistě víte, že i 1. liga juniorek už běží naplno – vlastně jsme už ukončili první čtvrtinu!. Ligu hrají naše loňské kadetky, které hodně úspěšnou minulou sezónu zakončily až v kvalifikaci o extraligu. A jak je to letos?
7.září 2008 jsme se rozjeli na kvalifikaci Krajského přeboru přípravek dívek. Družstvo Svitavy C odjelo s Luďkem Šimkem do Litomyšle, Svitavy A a Svitavy B s Ivetou Špačkovou a Marcelou Smělou do Lanškrouna. Celkem je v KP přihlášeno 16 družstev. Kvalifikace měla celkem rychlý průběh.
AKTUALIZOVÁNO (tabulka turnaje a průběžné pořadí) Nejen Český pohár můžů ve Svitavách tento víkend, ale i stejná soutěž starších žáků a to tentokrát v Kolíně. Naši kluci ve druhé osmičce se budou opět prát o setrvání v TOP 16.
Po včerejším ukecání dvou hodných maminek, které pustily svoje nemocné ratolesti, jsme přijeli v šesti hráčích, dodávkou do Hradce. Zábavné věci vynechám a začnu zápasem s domacíma. Vyhráli jsme 25:19 a 25:20. Bylo potřeba zvýšit hlas, aby se naši medvídci dostali do "pracovního" tempa!
V sobotu odehrály kadetky své první mistrovské zápasy v hale ISŠ v M.Třebové. Odjezd se zdařil a děvčata již byla v 9.00 hod. v M.Třebové , ale domácí soupeřky nikde. Nechaly nás trošku vymrznout. V 9.15 hod. přišly, otevřely halu a pustily nás do šatny. Než se děvčata vykecala a převlékla uběhl taky nějaký čas. Při rozcvičení se nikomu nic nestalo a tak v 10.00 hod. rozhodčí pískl a šlo se hrát. Než se naše děvčata rozkoukala vyhrály soupeřky 25:9.
V neděli 2. října jsme pořádali přebor chlapeckých přípravek na našem hřišti za Národním domem. Hrály se u nás skupiny A a C. Ve skupině A stále dominuje náš nejlepší tým, který tento turnaj opět odehrál bez ztráty setu. Za pozornost rovněž stojí výsledky ve skupině C, ze které oba naše týmy postoupily pro další kolo do skupiny B a pro naše benjamínky z týmu Svitavy E bude příští kolo opravdovým křestem ohněm.
Jaká bude základní sestava svitavského „áčka“ žen v ligovém ročníku 2018/2019? Osobně tipuji na Áňu, Áďu, Monču, Tonču, Fanču, Mišku, Nikču a Marcelu :-)
Na to, jak to nakonec dopadne a kdo se do základu prodere, si budeme muset ještě počkat, ale už teď vám představíme adeptky tohoto ligového ročníku.
V sobotu 14.11.2015 jsme zajížděli do Bílovce, který se pohybuje v horní polovině tabulky, s odhodláním poprat se o první body venku. Něco se povedlo, něco ne.
Tak po dvou dnech již s chladnou hlavou níže naleznete podrobnější komentáře k jednotlivým zápasům. Do titulku jsem zvolil repliku jednoho věhlasného karetního mistra ze svitavské restaurace Národní dům a myslím, že trefně vystihuje naše pocity (myšleno Elvise a mé maličkosti).