Předposlední kolo KP přípravek zavedlo naše týmy A, B a D do Vysokého Mýta a tým C do Poličky. Tým E měl původně jet do Letohradu, ale z důvodu nemoci se tohoto kola nezúčastnil.
V 1. lize kadetek jsme od 2. února pokračovaly v cestě za svým cílem. Vyhnuly jsme se skupiny o udržení a bojovaly jsme o přední příčky. A vlastně také o to, kdo si zahraje baráž o extraligu. Určitě každá z nás před začátkem dalších utkání, měla v hlavě jen jedno. Zkusíme bojovat o baráž. Shodly jsme se na tom úplně všichni. Čekaly nás důležité a těžké zápasy a také nové protihráčky.
V neděli 21. září zajíždělo družstvo chlapecké přípravky do Lanškrouna. Byli jsme oslabeni o některé nemocné hráče a o Čížana, který dal přednost zájezdu s družinou. Přesto se nám podařilo uhrát dobré výsledky.
V loňské sezóně rozjel ČVS projekt Barevného minivolejblu několika megaturnaji (Nymburk, Karlovy Vary, Praha, Brno). Dalším pokračováním projektu by mělo být přenesení barevného minivolejbalu do krajů. Pardubický kraj se k projektu připojuje sérií čtyř turnajů (propozice).
Nemohu si odpustit tuto vzácnou chvíli a poblahopřát našim mužům k celkovému vítězství v Krajském přeboru druhé třídy. Chlapi jsou zkrátka pašáci!
Ve druhém přípravném utkání s Jastrzebski Wegiel SA, které se hrálo v pátek v hale Na Střelnici, zvítězili naši reprezentanti 3:1 (-19, 13, 21, 19).
V neděli 9. prosince pokračoval Ústecký pohár trojic pro chlapce ročníku 1994 a mladší svým druhým kolem. Do Ústí jsme odjížděli opět v úctyhodném počtu 21 hráčů a tři vedoucí. Jedna podstatná změna oproti předchozím cestám však nastala.
Zdravím z Évory z místní arény. Dnes máme volný den (tím myslím, že nehrajeme zápas). Ráno jsme si trochu víc pospali, ale teď už se chlapci potí na hřišti. V hale je WiFi Internet a Komárovi (Jirka Král) se podařilo zjistit heslo, takže trochu poinformuju, jak to tady vypadá.
Z úterního (17.11.) bohatého volejbalového programu v hale chybí už jen informace o KP st. žákyň. I ony - svátek, nesvátek - bojovaly o soutěžní body. V hale to bylo tentokrát opravdu parádní, tak nějak si atmosféru při žákovských utkáních představuju. Holky a kluci se pěkně potili na palubovce, fandící rodiče, kamarádi, známí a v úterý jako bonbónek i juniorští reprezentanti ČR v hledišti - co víc si přát?
V Litomyšli již tradičně byla odstartováná soutěž Krajského přeboru mladších žáků. Na dobře připravených kurtech s optimálním počasím naši Ďábli v sestavě Piškot, Terka, Zoiky, Dan, Lukin, Mirda, Kafe a Pallouš začali proti domácím bezvadně vedli 10:1 a hladce vyhráli set.
8.května se konal Memoriál Jirky Lóna v Olomouci. Na tento již tradiční turnaj mladších žákyň jsme vyrazili letos poprvé. Účast potvrdilo svým příjezdem všech 16 družstev, s mnohými jsme se setkali již v Mohelnici na pumpě na prvním kafi.
Natěšeni a v bojové náladě jsme se svými Ďábly dorazili do Ústí. Nám dobře známá tříkilometrová vycházka v dešti okolo Orlice do čtvrti Hylváty již nepřekvapí nikoho kdo na poháru hrál.
Vítejte u pokračování čtvrtečních rozhovorů. Po delší odmlce se pokusíme opět v pravidelném režimu zpovídat členy našeho oddílu.
Tabulku, rozlosování a aktuální výsledky 1. ligy juniorek naleznete zde.
Soutěž pro naše družstvo začíná v neděli 10. října 2010.
První polovinu soutěže jsme zakončili v České Třebové, kde nás na úvod čekal domácí tým a hned v následujícím zápase mladíci Chocně.
Dnes uveřejňujeme první sólo rozhovor s Jestřábem. Něco málo už jsme se o Jirkovi dozvěděli v rámci společného povídání v Hošťálkové. Další z nadějí našeho oddílu má velké cíle. Držme pěsti, ať vydrží síla, vůle, chuť...až do protnutí cílové pásky.
V neděli 18. října ve 13 hodin začíná sezóna našim mužům. Soutěž zahájí v domácím prostředí v hale Na Střelnici. Trenér Petr Sezemský nám o týmu, přípravě a malinko i o Aligátorech prozradil následující:
Rodina "Haraštovic" pořádá už tradičně těsně před Vánocemi (letos v neděli 19.12.) - jak jinak - Vánoční turnaj děvčat v přehazované. Nejsme přece žádní troškaři, směr Vendolák vyrazila hned kolona 5 aut a vezla na turnaj skutečně drahocenný poklad - celá 4 družstva žížalek. Nadšení hned na začátku trochu zmrazila zima v tělocvičně, ale naše žížalky i neochotu pana školníka zatopit zvládly celkem s nadhledem. Zúčastnilo se celkem 8 družstev a bylo to tak akorát. Po velkých, přímo urputných bojích naše žížalky obsadily 1., 3., 5.
V sobotu mladší žáci potřetí v řadě vyhráli všechny zápasy Krajského přeboru. Poslední kolo se konalo za velkého tepla v dobře připravené České Třebové.