V řádném termínu se odehrálo poslední kolo druhé městské ligy před finálovým turnajem. Družstva skupiny A potvrdila vyrovnanost a obě utkání této skupiny musela rozhodnout až zkrácená hra.
Sice se spožděním, ale přece. Nesmíte se na mě hněvat vážení čtenáři, ale to co se v našem týmu stalo za poslední týdny jsem opravdu dlouho rozdýchával. Člověk by řekl, že smůla přeci jednou odejde a nastanou šťastné chvíle, chvíle vítězství. Takhle to zřejmě chodí pouze v pohádkách. Náš tým se totiž potýká s nějakým prokletím. Stručně a jasně - co zápas to zranění.
Výsledky sedmého kola 2. ligy (pondělí 17. června 2013):
Jelita a kroupy - Jaruni 1:3 (-20, 23, -19, -16)
Antik - Pozdní sběr 3:1 (-23, 14, 14, 24)
Aligátoři - PMS 0:3 (-22, -21, -11)
Březová - Jiskra Brněnec 0:3 (-8, -13, -14)
Dohrávka 5. kola (pondělí 17. června 2013)::
Jelita a kroupy - PMS 1:3 (-22, -21, 19, -18)
Konečná tabulka základní části 2. ligy:
Úvodem dvě informace: 1/ V Bílovci jsem s našimi žákyněmi (gazelami) nebyla, vycházím ale z rozpisu ČP, z technické zprávy o kvalifikaci, kterou napsal organizátor, a z toho, co trenéři a hráčky viděli na vlastní oči. 2/ Naše družstvo si postup nevybojovalo, to je samozřejmě škoda.
Výsledky 3. kola:
17. Maori battalion - Jelita a kroupy 2:0 (24, 9)
18. Jaruni - Choboti 1:2 (19, -23, -4)
19. Drink team - Radiměř 2:0 (17, 22)
20. Antik - C team 0:2 (-16, -17)
21. Choboti - Drink team 0:2 (-14, -10)
22. Jelita a kroupy - Jaruni 0:2 (-15, -22)
23. Jiskra Brněnec - Maori battalion 0:2 (-20, -20)
24. Pozdní sběr - Sněženky a machři 0:2 (-14, -7)
25. Sněženky a machři - Jiskra Brněnec 2:0 (12, 11)
26. Choboti - Pozdní sběr 0:2 (-21, -23)
2. kolo Českého poháru pro kadetky ve dnech 17. – 18. 12. se pořádalo v Táboře, 158 km vzdálených od Svitav. Jelikož jsme nevěděli, jaké bude počasí, raději jsme zvolili jako dopravní prostředek vlak. A proto jsme už vyjeli v pátek ve 2 hodiny. Vlak byl sice plný, jako by všichni cestující jeli s námi, ale nakonec jsme každý seděli v kupé. V Praze jsme měli hodinu čas, než nám pojede vlak do Tábora a tak jsme měli rozchod.
O tomto víkendu proběhl v hale Na Střelnici volejbalový kemp Zdeňka Haníka pro svitavské děti, trenéry přípravek a učitele základních škol. Probíraly se základy odbití obouruč spodem a vrchem a v neděli se k radosti nejstarších účastníků dostalo i na útočný úder.
6.turnaj Krajského přeboru přípravek dívek se odehrál v neděli 18.května. Družstvo Svitavy A a B se rozjelo do Litomyšle, družstvo Svitavy C do Žichlínku. Počasí nám v neděli nepřálo.
Je čtvrtek, nástěnka mě volá, z minulého víkendu mi chybí ještě dost informací. Je mi to divné, protože se skoro všechna družstva "vezla" na vítězné vlně a to se píše obvykle dobře, z vesela. No nic, nějak si pomůžu. Řekli jsme si hned na začátku sezóny, že na webu budeme mít všechno, alespoň stručně, tak si dovolím doplnit minulý - tak úspěšný volejbalový víkend.
Za nevolejbalového a studeného počasí se naši Ďábli poprvé rozjeli na zkušenou a tím i první zápas starších žáků dvěma auty do Chocně. Elvisova škoďárna funěla natuněným vejfukem se zdenálovým šípem s 250 koníky pod kapotou.
V neděli jsme jely do Lanškrouna na další kolo KP starších žákyň, kde jsme se utkaly s děvčaty z Lanškrouna a z Mor.Třebové.
Už na čtvrtečním tréninku jsem zaslechl slova jako , hm tam to asi prohrajem atd. I po příchodu do tělocvičny v Dolním Třešňovci to nebylo lepší. Děvčata si moc nevěřila a na co sáhly to pokazily.
Dnešek byl plný loučení. Odjeli nám Aligároři a spoluhráč Venca. Jesřábi dopoledne hráli turnaj dvojic a Ďábli si odpoledne zahráli s družstvem mužů, ve kterém prohráli 25:6 a 25:17. I přesto byla hra chvílemi vyrovnaná. Den jsme zakončili výtečnou večeří od našich šikovných kuchtíků.

O víkendu se v Lanškrouně konal už 26. ročník turnaje starších žákyň. Celý týden nás strašilo počasí, ale nakonec musíme uznat, že organizátoři měli dobře objednáno a že vůbec celý turnaj šlapal jako švýcarské hodinky.
S odstupem se vracíme ke kvalifikaci do Českého poháru žákyň. Celkem 48 družstev se o víkendu utkalo ve 4 městech (Bílovec, Brno, Praha, České Budějovice) o 32 postupových míst, které se pro první kolo ČP rozdělí do dvou osmiček zvlášť pro Čechy a pro Moravu. Svitavy územně spadají do moravské části volejbalové republiky, bojovat o postup jsme jeli do Brna.
Ne vždy se dá psát o úspěších nebo věcech, jež se povedly. A proto dnes mám na srdci záležitost, za kterou mne nebudou někteří milovat a ti co budou stát za mnou, jen potichu přikývnou, aby se jim příště něco nestalo. Tak to bývá v těchto vodách zvykem, protože každý stále spekuluje, kdy se mu příště dotčený bude hodit.
V podstatě ze dne na den jsme se dohodli s trenérem Drásova, že si proti sobě zahrají kluci přípravný zápas. Osvědčená dodávka přifičela přesně na čas, takže jsme stihli i malé občerstvení v bowlingové restauraci a šlo se na věc.
Přezdívka: Bubu
Číslo dresu: 7
Výška a váha: 190 cm a 86kg
Dosah smeč / blok: 327 cm/318 cm
Specializace: smečař
Datum narození: 26.7. 1988
Oblíbené jídlo / pití: těstoviny, maso / pivko
Oblíbená hudba: U2, DJ Tiesto
Podnik, kde mne najdete nejčastěji:
Ostatní sporty: lyže, squash, kolo

dolní řada: Jiří Krejčí, Dana Dudková
horní řada: Radomír Procházka, Zdeněk Nečas, Tomáš Culík, Martin Flígl, Blahoslav Kašpar

Milan Toul
Dnešek začal zpestřením programu a to vyjížďkou na koni pro dobrovolníky. Na dopoledním tréninku si Jestřábi zahráli turnaj dvojic. Ďábli trenovali nové postavení v poli. Odpoledne byly další disciplíny Železobetoňáka a to střelba na bránu, sprint do kopce, podání k zadní čáře.