Od neděle 27. prosince do úterý 29. prosince budou Svitavy hostit Mezinárodní turnaj juniorů čtyř zemí, kterého se zúčastní juniorské reprezentační výběry České republiky, Slovenska, Maďarska a Rakouska.
Program turnaje:
17:00 Česká republika - Rakousko
19:00 Slovensko - Maďarsko
17:00 Česká republika - Maďarsko
19:00 Slovensko - Rakousko
V 1. lize kadetek jsme 19.1. odehrály poslední zápasy základní časti. Jelikož Marcela vůbec nestíhala, tak jste o tom, jak se nám v soutěži vede, nebyli informováni. A je to škoda – protože jsme si nevedly špatně. Výsledek mluví za všechno; skončily jsme v C skupině na 2. místě! V nadstavbové části se tak dostáváme mezi družstva, která bojují o kvalifikaci do extraligy.
Již zítra, to jest v sobotu 7. prosince vyráží výprava směr Nový Jičín na 3. kolo moravské skupiny ČP. Po sestupu (ale se ctí) do druhé osmičky naši kluci zabojují o důležité body před sloučením s českou polovinou do druhé části celé soutěže. Cíle jsou nemalé: vše vyhrát. Sledujte náš web s aktuálním zpravodajstvím.
Poslední turnaj seriálu barevného minivolejbalu Pardubického kraje se hrál o víkendu 6. - 7. dubna v Lanškrouně. V sobotu hrály mladší kategorie - žlutý minivolejbal (bez rozlišení na 1. a 2. třídu) a oranžový minivolejbal a v neděli hrály starší kategorie červený a modrý minivolejbal.
Sezóna 2008/2009 krajského přeboru mladších žáků se hraje dohromady s družstvy Hradeckého kraje. Ten vyslal do soutěže Slavii Hradec Králové, Sokol Malšovice a VK Rychnov nad Kněžnou. První měření vzájemných sil proběhlo minulou sobotu na hřišti v Malšovicích, což je čtvrť Hradce Králové.
Tak máme za sebou první kolo. Na úvod nutno pochválit organizátory. Sice to celé bylo logisticky trochu komplikovanější (v našem případě ráno testy v Kojetíně, skupina v Němčicích, poté opět zpět na první osmu do Kojetína a bydlení v Kroměříži). Na druhou stranu vše jelo jako na drátkách, příjemné prostředí a příjemní lidé.
O víkendu 11.-12. června se uskutečnilo regionální finále pro sedm krajů z "Moravy" v barevném minivolejbalu v Olomouci. Obří akce se zúčastnilo na 600 hráčů, odehráno bylo více než 1100 utkání. Svitavské berušky se ve finále neztratily a všechna tři družstva se kvalifikovala do celostátního finále, které proběhne v polovině září v Brně jako doprovodná akce k pořádané kvalifikaci žen na Mistrovství Evropy.
Připravili jsme pro vás pár momentek z uplynulé svitavské "neregistrované" sezóny v podobě fotografií, na kterých jsou vidět všemožné formy blokování. Jednoblok, dvojblok, také bezblok :-), kompaktní i rozhozený, blok těsně po akci, blokaře sledující míč (i ty bdící), ale i pěstní souboj...a jedny "parůžky" :-)
Fotografie byly pořízeny na finále MVL a na turnaji MIXY 2009.
Naše přípravky pracující pod hlavičkou základních škol sehrály poslední turnaj v úterý 24. května. Byla to zároveň poslední akce, na které byla do programu zařazena vybíjená. Tu hrály mladší ročníky z 1. a 2. třídy, starší ročníky ze 3. - 4. tříd se utkaly v přehazované tříčlenných týmů.
Sedm mladších žáků naskákalo do dodávky v sobotu a jelo se do Chocně na 9. Kolo Krajského přeboru. Hráči přišli na čas a tak jsme mazali na první zápas s domácími do nové haly. Je v ní jedno hřiště a tak ostatní družstva přijížděla podle rozpisu svazových stránek. Kromě hráčů a dvou trenérů v hale nikdo nebyl. V pátek byl v Chocni volejbalový ples. A když se ples vydaří, tak to hold musí být vidět jinde.
Tuhle holku nejde na hřišti přehlédnout, teda spíše přeslechnout. Je to naše Denča alias Pěnkava. Čtěte dál a dozvíte se víc o její přezdívce.
Jméno: Denisa Antošová
Družstvo: Kadetky
Post: Nahravačka
Ročník narození: 1995
Výška: 169 cm
Dnes opět návrat mezi oddílové volejbalové mládí. Rozhovor nám poskytla svěřenkyně Jirky Kryštůfka, kterému děkujeme za dodání fotografií do dnešního článku. O Míše jistě nevíte, že má ráda hlavolamy... a třeba taky HC EATON Pardubice.
Historicky první mistrovské utkání systémem 6x6 odehrála děvčata ročník 1995 a 1996 v sobotu 13.září 2008 v Poličce. Zde se konalo 2. kolo Krajského přeboru - mladší žačky (v 1.kole jsme měli volno).
Sérii čtyř dvojzápasů na hřištích soupeřů jsme zakončili ve Chvaleticích. Výprava o deseti lidech ve dvou vozech vyrazila za vytrvalého deště již před půl osmou. Chyběl nám jen chřipkou udolaný Venca.
Celý rok jsme se těšili na tuto chvíli, no a máme ji za dveřmi. Volejbalová "výročka" je tady! A jak nám v mailech píše Marcela:
V neděli byla v "Dolňáku" (D. Újezd) a v Litomyšli konečně zahájena poslední krajská volejbalová soutěž - KP v přehazované děvčat. Přihlášeno je celkem 20 družstev, hrát mohou ročníky 2001 a mladší, tedy především 4. a 3. třída. Svitavské barvy (žlutou s černou) hájí celkem 3 družstva. Nedělní první turnaje byly nejen "okukovací", ale zároveň i kvalifikační.
Domácí prostředí na svitavských kurtech - jak říká Elvis: "V areálu snů" se líbí a vyhovuje nejenom našim hráčům, ale také soupeřům. V poklidném a zároveň svižném tempu se u nás rozehrály obě skupiny a zápasy odsýpaly tak, že se na třech kurtech stále hrálo.
Barča Smělá v oddíle na "hlavní poměr" trénuje mladší žákyně a na vedlejší poměr hraje libero v ženském béčku.
Na sobotní pokračování Krajského přeboru mladších žáků skupiny B jsme vyrazili do pro nás neznámého Plotiště nad Labem. Komu se nechce hledat na mapě kde to je, tak se jedná o předměstí Hradce Králové na severu města. Díky omluvenkám přicházejícím od čtvrtka do sobotního rána jsem ještě rád zajel autem na odjezd Áčka na nádraží a ukradl si jednoho hráče, abychom nemuseli hrát ve čtyřech.
Koncem minulého školního roku vyrostl na základní škole Riegrova zcela nový sportovní areál. Hlavní plochu tvoří hřiště s umělým povrchem, na kterém lze vytvořit až devět kurtů na minivolejbal.