V sobotu 8.12.07 odehrála naše mladší přípravka 2 kolo v přehazované v Hale Na Střelnici. V rozlosování došlo ke změně z důvodu odstoupení družstva dívek z Č.Třebové ze soutěže.Toto družstvo jsme nahradily naším družstvem Svitavy C.Tak se naše děvčata představila na domácí palubovce se třemi družstvy.
Uplynulý víkend byla prvními dvojzápasy zahájena rovněž soutěž krajského přeboru první třídy mužů. Los nám na úvod přisoudil staronového soupeře z Kerhartic. Kádry se ale od té doby značně obměnily a nás vlastně čekal zcela neznámý tým.
Za exkluzivních klimatických podmínek pro volejbal, jež zdobily celý víkend, hráli naši už ne malí kluci, nýbrž velcí bojovníci, nejdříve v Chocni Krajský přebor mladších žáků a v neděli Krajský přebor přípravek.
V neděli jely klučičí přípravky na turnaj krajského přeboru do Litomyšle. Jelikož do Litomyšle se naším oblíbeným dopravním prostředkem - vlakem cestuje dosti nepohodlně (přes Choceň, doba jízdy 1h 39min), protentokrát jsme vzali za vděk pěti osobními vozy rodičů. Všem rodičům - řidičům děkujeme.
... a další sezóna začíná. Tento rok došlo u kluků k posunu kategorií, kdy koncovým ročníkem je rok narození 2003 (loni byl 2001). Úroveň tedy lehce oslabí, kdy se mladší kluci hlavně z ročníku 2004 budou trápit s vyšší sítí.
V sobotu 12. května se hrál poslední trunaj regionální série barevného minivolejbalu, která zahrnovala celkem 9 akcí
V pátek 16. ledna 2015 proběhlo v Poličce vyhlášení ankety Nejúspěšnější sportovec regionu Svitavska. Anketu vyhlašuje Regionální sdružení sportů ve spolupráci se Svitavským deníkem. A i v letošním ročníku má mezi oceněnými své zastoupení i volejbalový oddíl TJ Svitavy.
Mezi nejúspěšnější kolektivy se v mládežnických kategoriích zařadily hned dva týmy našeho oddílu:
Přidáno společné foto! Jak komu se chce v neděli před sedmou vstávat, ale naši Ďábli byli na nádraží všichni dříve než JÁ. Musel jsem se svým dvorním taxikářem, panem Zoikasem na kurty pro zapomenuté balóny. Odmykám naši šatnu a již jsem viděl, že něco nesedí. Na okně chyběl truhlík s kytkama. Po odemčení už přede mnou na schovávanou hrát nemohl.
V sobotu proběhla dlouho očekávaná událost. Na antukových kurtech za krásného volejbalového počasí byl odehrán Turnaj generací a zároveň proběhlo setkání bývalých i současných hráček, trenérů, funkcionářů.
V neděli 16. září jsme pořádali na kurtech za Národním domem 2. turnaj krajského přeboru chlapeckých přípravek. Hrály se u nás obě skupiny, takže všichni rodiče měli možnost vidět své volejbalové naděje v akci.
Odchovanec oddílu, jeden z bývalých Indians, se volejbalu věnuje i po odchodu z oddílu. Po pár sezónách s Antikem zakotvil v Drink Teamu, se kterým se letos kvalifikoval na celorepublikové finále Amatérské volejbalové ligy (AVL). Koho vybral do nej šestky MVL a komu složil poklonu, se dočtete dále :-)
V neděli 7. ledna čelila Česká Třebová náporu mladých volejbalistů z celého kraje ve věku 5 - 12 let. Ti všichni se rozdělili do 4 barev, které rozlišují různé úrovně volejbalu. Dopoledne šli do boje ti nejmladší, po obědě se rozjely turnájky starším harcovníkům.
Těsně před Vánocemi vyrazili mladší žáci A a C na poslední turnaj krajského přeboru v roce 2014. Hrálo se v Litomyšli v městské hale na dvou hřištích.
Výsledky svitavských družstev:
Svitavy A - Česká Třebová 1:2 (28, -15, -9)
Svitavy A - Lanškroun 2:0 (17,15)
Svitavy A - Litomyšl 2:0 (6,10)
Čerstvá tabulka: 1. TJ Slovan Moravská Třebová, 2. VO TJ Lanškroun A, 3. TJ Sokol Dolní Újezd, 4. TJ Svitavy ...... 12. TJ Sokol Přelouč.
V sobotu jsme se na cestu vydaly už o půl osmé, ačkoliv jsme jely jen do nedaleké Litomyšle. Nechtěly jsme nechat kvůli možné námraze nic náhodě, a navíc jsme začínaly v 9 hod. Zápasy byly proložené utkáním mužů Svitav s domácí Litomyšlí, a tak před námi bylo derby, jak má být. Body se nakonec rozdělily přesně půl na půl.
VK Litomyšl – TJ Svitavy: 0:3 (-20,-14,-18) a 0:3 (-17,-21,-11)
Ještě donedávna jsme netušili, že existuje městečko Rtyně v Podkrkonoší. Ale od soboty 11.4.2009 jednak víme kudy se jede do Rtyně (Ústí, Rychnov, Náchod, Rtyně), jednak Rtyně zná Svitavy. Byli jsme pozváni na turnaj mladších žákyň a vybojovali jsme 3.místo.
V neděli za krásného slunečného počasí jsme se rozjeli odehrát 2.turnaj. Družstvo Svitav A a B hrálo ve Svitavách, družstvo C odjelo do Žichlínku. Svitavy A nezklamalo a po přesvědčivém výkonu se probojovalo zpátky do "elitní" první skupiny. Družstvo B obsadilo v tomto turnaji skvělé 4.místo a zůstává ve druhé skupině. Nejvíce překvapilo družstvo C, které ve své třetí skupině vybojovalo 3.místo. Až na jednu výjimku děvčata hrají čtyřkový volejbal první sezónu a vedou si výborně.