Podle předpokládaného scénáře se vyvíjí kvalifikační turnaj na Mistrovství Evropy 2009 v Plzni. Hlavní favoriti - naše reprezentace a Slovensko - zatím neztratili ani set a shodně porazili Ukrajinu i Rumunsko 3:0.
Do 13. ročníku městské volejbalové ligy se přihlásilo 16 týmů. To je historický rekord, doposud hrálo nejvíce 14 družstev v letech 1990, 2001 a 2007. Do první ligy se přihlásilo 9 družstev, do druhé ligy 7 (seznam je v předchozím článku).
V sobotu se mladší žáci vydali za druhým kolem KP do Lanškrouna. Odjezdový sraz na kurtech za Kongem, Elvisova ranní "startovací" káva, auta rozzuřená na výlet, hurónský řev budící poklidně spící Gálikovi - no zkrátka vše jak má před zápasem být!
Ano, čtete dobře - v Nové Pace. Krajský přebor mladších žáků se totiž hraje dohromady s královéhradeckým krajem. Nejseverněji položeným týmem je družstvo Harant Pecka. Protože ale v Pecce není tělocvična se dvěma hřišti, přesunuli trenéři tohoto týmu turnaj do krásné nové tělocvičny v Nové Pace.
Ve středu 28. října se v nově zrekonstuované sokolovně v Pardubicích uskutečnil výběrový trénink do krajského centra mládeže (dále KCM, dříve krajský výběr) pro sezónu 2015/2016. Koncovou akcí pro daný výběr hráček narozených v roce 2002 (a mladší) bude Memoriál Milana Kafky pořádaný ve dnech 13. - 15. 5. 2016 v Jindřichově Hradci.
Za náš oddíl se výběru zúčastnily:
Přidána tabulka! Poslení kolo mladších žáků před rozřazením na elitní a neelitní skupinu hrálo naše béčko v Pardubicích. Za minulé zpoždění našich vlaků byla udělena Českým drahám důtka s výstrahou a proto se jelo autama. Veříme, že si to permanentně dotovaná společnost bude pamatovat a příště pojede na čas. Jinak se zachovám jako Baťa, který řekl: "Dejte mně dráhy a já na nich vydělám!"
V první lize kadetek bylo v sobotu odehráno druhé kolo zápasů. Naše hráčky odjížděly za soupeřkami do Brna. Místní Sokolky jsou pro nás naprosto nový tým, o kterém jsme věděli pouze to, že se spíše specializují na písek.
TJ Sokol Brno I - TJ Svitavy 3:1 (15,24,-15,24), 3:1 (23,5,-19,19)
2. kolo Krajského přeboru přípravek dívek se odehrálo v neděli 21.září 2008. Jirka Švihel vyjel s družstvem Svitavy C do Poličky, Svitavy A a B hrály doma. Nepřízeň počasí nás donutila opustit venkovní hřiště a hrát v tělocvičně. Ve Svitavách se hrálo v ZŠ Felberova.
Přidány fotky a tabulka! Dne 12. 12. jsme odehrály nás poslední zápas v roce 2010. Původně se měl odehrát jako vždy v sobotu, ale kvůli nemocím našich Juniorek část týmu musel jet do Karviné, tak se náš zápas přeložil na neděli dopoledne.
Tak jsme v sobotu rozjely další sezónu v 2. lize, na úvod v domácí hale, s téměř neznámými soupeřkami - Jiskrou Havlíčkův Brod. Trošku jsme se přece ale mohly navzájem „obhlídnout“ na našem turnaji v září.
Poslední ligová sobota soutěže - poslední dvě utkání na domácí palubovce. Z výborné páté příčky v tabulce nás už nikdo nemohl sesadit, ale na druhou stranu - mohly jsme doslova "zazářit".

Od neděle 7. 8. do neděle 14. 8. v Hošťálkové pobývala další skupina svitavských děvčat, která se přijela učit nové a zdokonalovat již známe herní dovednosti.
Velké obavy jsme měli z počasí. Rosničky nám stále vyhrožovaly deštěm a přeháňkami. Kvůli dešti (způsobujícímu nezpůsobilost kurtů ke hře) jsme však museli trénink zrušit jen dvakrát.
Počítadlo přístupů na tento web se nezadržitelně blíží k číslu 200 000 a v této souvislosti vyhlašuji soutěž o dvousettisícího návštěvníka - vítěz nechť se u mě hlásí o cenu.
Poprvé v této sezóně se A týmu našich mladších žáků podařilo zdolat favorita soutěže tým České Třebové. Stalo se tak na čtvrtém kole krajského přeboru v domácí hale Na Střelncici.
Chystám si registračky a soupisku na zítřek (ne 4.10.) do Mor. Třebové a ještě jsem vám všem nenapsala, jak jsme hrály minulý víkend (v so 26.9.). To je hrůza! Tak honem, nebo mě Elvis předběhne se slohovkou už z této soboty. Takže - hrály jsme doma, počasí přenádherné (zelená stěna k mototechně už se zabarvovala), vyhrály jsme bez ztráty setu. Byl s námi i náš "dvorní" fotograf Pepíno Horák - co víc jsme si mohly přát!?!?
Další turnaje KP v minivolejbalu chlapců se hrály v neděli 17.5. v Litomyšli – obě skupiny. Naše áčko se tentokrát muselo „spokojit“ s 2. místem v 1. skupině, nejvyšší příčku si zasloužili domácí hoši.
Dokončen článek s hodnocením a tabulkou! Nedělní mrazivé ráno, ale na pohodu až na druhý zápas s možností se svézt se světoznámým lyžařem a zdatným sjezdařem Palloušem (po zápasech jej musíme odvézt do "alpského" střediska Čenkovic na lyžařský výcvik).