O týden později (z důvodu nepříznivého počasí) byla zahájena druhá městská volejbalová liga. Do soutěže se zatím přihlásila čtyři družstva (Ingousti, Jaruni, Kameníci a Šmejdi), pro další týmy jsou však dveře stále otevřené.
Výsledky 1. kola (středa 12. 9. 2007):
Přezdívka: Lesy
Číslo dresu: 9
Výška a váha: 185 cm a 80 kg
Dosah smeč / blok: okolo 300 cm
Specializace: smečař
Datum narození: 21.12. 1990
Oblíbené jídlo / pití: zastávám ten názor, že v čem není maso, to není jídlo / Cuba libre, pivo, vodka s energeťákem
Oblíbená hudba: momentálně nový CD Monkey Business
Čtvrté kolo Ústeckého poháru poznamenala neúčast dvou týmů Chocně. Jak je již zvykem, pomocnou ruku pořadatelům opět podali Svitaváci a dodatečně vytvořili dva týmy, které Choceňáky nahradily. Naši kluci, hladoví po hře, tak mohli postavit rekordních 7 družstev.
Už dlouho jsme naživo neviděli, jak to ti naši čeští hoši hrají, tak je na čase to napravit. V sobotu 28. června "zaskočíme" do Opavy, která hostí Světovou ligu, konkrétně utkání ČR - Portugalsko. Přece jen je Opava podstatně blíž než Budějky, nebo dokonce Chomutov, kde už utkání SL byla.
Musím dodržet co jsem včera slíbil naší předsedkyni na výborovce a nechci být poslední a už jdu na to. Dnes se hrálo až od 11 hodin (před námi hráli muži basket), ale na děvčatech bylo vidět, že mají asi ještě co dospávat - nebo to byla tréma před vlastním publikem?
Zhruba po měsíčním půstu se volejbalové soutěže opět rozjely, no doslova se s nimi tento víkend roztrhl pytel. Jenom z našeho oddílu bylo „v akci“ sedm! družstev. Měla jsem problém sledovat kdo, kde, s kým, a hlavně jak!
Dnešní domácí dvojzápas nám zřejmě ukázal, že krom fyzické přípravy bychom se měli soustředit i na přípravu psychickou. Stále se mi totiž zdá, že do prvních zápasů vstupujeme s údivem ruského tankisty, který poprvé spatřil umyvadlo a kohoutek!
Přípravka dívek na jarní kola své soutěže teprve čeká, ale snaží se na ni co nejlépe připravit. Děvčata trénují v úterý ve Sportovní hale od 17.00 do 20.00 hodin (střídají se zde dvě skupiny dle věku) a v pátek od 15.30 do 17.00 hodin na ZŠ Felberova, kam chodíme trénovat společně.
Na svém postu jednička co má paměť sahá. V Hošťálkové mi bylo za našich mladých let řečeno "ty se dívej na Marka, jak se to pinká", tak jsem se koukala a měla ho jako vzor (nebo ještě mám? :-)).
Fotky! Neměly jsme co ztratit proti již roky nejlepšímu družstvu skupiny. Ke všemu se po špatných výkonech z minulého týdne v Brně zdálo, že každý získaný bod či set bude super. Hráčky nastoupily k zápasům celkem uvolněné a řekly jsme si, že si chceme zahrát pěkný volejbal, což se i stalo. Myslím si, že to byl divácky celkem atraktivní volejbal, kdy jsme s Frýdkem Místkem držely téměř vyrovnaný krok.
Krajský přebor mladších žákyň finišuje. Po kvalifikaci, která proběhla v září minulého roku, následovalo již osm kol. Poslední turnaj bude odehrán první víkend v březnu. Už teď je ale jisté, že letošními přebornicemi budou hráčky TJ Svitavy, které vyhrají s velkým náskokem před ostatními týmy.
Vyjíždíme s odbíjejícím polednem ve dvojici Tygr a Drak (Elvis) na Finále Světové ligy do Bělehradu. Před polednem skáčeme do vyladěného auta od nejmenovaného dvorního servismana, jehož jméno připomíná klasický nástroj dřevorubce (díkas Petře, v kiosku na Mixech 8.8.se "vyrovnáme").
V neděli 12. listopadu byl kvalifikačními turnaji zahájen nový ročník krajského přeboru v přehazované chlapců. Soutěže se letos účastní 14 týmů, z toho pět svitavských. Naše družstva byla nalosováno do skupiny v České Třebové, kde turnaj doplnily ještě 2 domácí týmy.
Tak už bych šla vyměnit nástěnku, ale … Od ogarů všech věkových kategorií mám všechno hezky na hromádce, ale od mladších i starších krasavic, ani robek z ženského béčka nic. Soutěže jsou v plném proudu, tak aspoň něco - třeba výsledky. Ať si někdo nemyslí, že třeba už nehrají!!!
Nenápadná, leč zajímavá osůbka. Po malé pauze, která byla způsobena také rozpadem celého družstva, naskočila rovnou do ženského béčka, pomáhá s trénováním berušek, kromě studia stíhá pracovat a "jejím" uměním je divadlo.
Městská liga běží na plné obrátky. V pondělí se na kurtech za Národním domem pravidelně utkávají druholigové celky, mezi nimi se mimo jiné potí i svitavští Tuři. Středy patří první lize.
O víkendu jsme jako svitavští muži poprvé pořádali mezinárodní turnaj zaměřený na žákovskou kategorii do maximálního věku 15 let. Důvodem vzniku turnaje byla myšlenka přípravy na následující Český pohár (nejvyšší soutěž v republice pro mládež) a zároveň vyšel na desetileté výročí otevření haly Na Střelnici.
Každé série jednou skončí. Ta naše bohužel toto kolo v Pardubicích. Po šesti vyhraných zápasech přišlo rychlé vystřízlivění a přes velkou snahu nás soupeř prostě přehrál.