Volejbalistky Litovle - naše sobotní soupeřky. Nehrají sice letos (zatím!) špici tabulky, jak jsme u nich byly zvyklé v minulých sezónách, ale taky je pravda, že soutěž je letos tak vyrovnaná, jako ještě nebyla (co ji hrajeme). V každém případě však kvalitní družstvo, které má vždy ve svém středu aspoň dvě opory, dirigentky, které tým táhnou, rozhodují. Tentokrát to byly především L. Josefovská (č.3), P. Kreuzziegerová (č 1),...
V sobotu 22. října se v hale Na Střelnici konal turnaj série Minivolejbalu v barvách Pardubického kraje. Zúčastnila se nejen družstva z našeho kraje, ale i hosté z Drásova a Přerova.
V super počasí se odehrálo další kolo přípravky chlapců v České Třebové na kurtech Na skále. Nastříkané a upravené kurty, rozpis zápasů, kvalitní rozhodčí a začátek včas byl zárukou regulérnosti hodné krajského přeboru. Vše měli pod palcem "vašinovci".
V sobotu 18. prosince jsme byli pořadateli 2. kola KP v přehazované holčiček, tj. naších žížalek. Do haly se sjely obě skupiny (A i B), tj. celkem 19 družstev. Hemžení začalo hned v 8 hodin, ale Jižíka (Jirku Kryštůfka) nic nezaskočilo. Byl jako vždycky připravený - rozpisy, tabulky, pořadí zápasů, 12 antének, 6 ukazatelů, dlouhé sítě, ... Když se Jižík točí kolem organizace turnajů naší drobotiny, vše je, jak má být.
Nejmladší z Ďáblů pochází z volejbalové rodiny, babička je původní tchýňa Jaruna, maminka Renata letos na nahrávce lítala v lize po place až jí cvičky hořely a sestřička Zuzka, ta nahrává a drží pole zatím jen v béčku. Jestli bude Mirek další nahrávač v rodině, na to si ještě počkáme :-)
3.kolo Krajského přeboru přípravek dívek jsme odehráli v Poličce (Svitavy C s Luďkem Šimkem), v Ústí nad Orlicí (Svitavy A s Marcelou Smělou) a v Lanškrouně (Svitavy B s Vlaďkou Švihelovou). Přálo nám krásné slunečné počasí, proto jsme hráli venku, jen v Poličce se hrálo v hale. Družstvo Svitavy C opět obhájilo 2.
Kde: Zápasy ligy základních škol 2010 se hrají na novém hřišti ZŠ Riegrova (tři kurty).
Kdo: Hrají družstva základních škol a gymnázia do úrovně deváté třídy. Družstva mohou být smíšená, chlapecká nebo dívčí. Věk hráčů neomezen (musí být pouze žákem nebo učitelem školy, za kterou hraje). Hráči MVLZŠ (žáci i učitelé) mohou hrát současně i 1. nebo 2. MVL.
Ve středu 19. září pokračovala 2. městská volejbalová liga druhým kolem. V něm bylo nejúspěšnější družstvo Šmejdů, které hladce vyhrálo oba své zápasy. Naopak Ingousti na svůj první úspěch stále čekaji.
Výsledky 2. kola:
Čtvrteční rozhovor jsme tentokrát vtipně přesunuli na pátek (kvůli technickým potížím na webu). Elvis oslovil své svěřence pěti krátkými otázkami Co...
1. Co máš na volejbale nejraději?
2. Co bys chtěl ve volejbale dosáhnout?
3. Co bys dělal, kdyby jsi měl 10.000.000,-?
4. Co je potřeba v našem volejbale zlepšit?
5. Co si přeješ do roku 2009?
V sobotu jsme odehrály opravdu důležité zápasy. Slibovala jsem, že tu naši "volejbalovou mašinu" pořádně promažeme, ale - znáte to: chřipka zabušila hned na několikatery vrata, pracovní povinnosti ignorují čas vždycky, když je to nejmíň vhodné, a plačící mimina na dálku taky nezhypnotizujete.
Dnešní den se nesl převážně v duchu vodních radovánek. Díky krásnému počasí jsme opět vyrazili na místní bazén. Na odpoledním tréninku se spojily obě starší skupiny a zahrály si turnaj smíšených družstev.
Výsledky 2. kola (1. června 2015 - přeloženo z 20. května z důvodu nepříznivého počasí):
9. Sněženky a machři - Choboti 2:0 (11, 19)
10. Maori battalion - Radiměř 2:1 (-24, 19, 10)
11. Jaruni - C team 0:2 (-11, -13)
12. Drink team - Antik 1:2 (19, -24, -10)
13. Radiměř - Jaruni 2:0 (24, 13)
14. Choboti - Maori battalion 0:2 (-10, -17)
15. Jelita a kroupy - Sněženky a machři 0:2 (-9, -13)
16. Jiskra Brněnec - Pozdní sběr 2:1 (-19, 15, 8)
Než jsem se vzpamatovala ze začátku nové sezóny, už se hlásilo 5. - 6. kolo a s ním vždy „hodně“ očekávaná derby - zápasy s Lanškrounem. A sobota nezačala vůbec dobře - pro obě družstva!
V neděli se na našem hřišti za Národním domem hrálo první jarní kolo krajského přeboru chlapeckých přípravek. Náš elitní tým je nyní oslaben o zraněného Sašenu (ruka v sádře) a tak byl na jeho místo povolán z béčka Ondra Klika.

O víkendu naši borci turnaj zakončili vítězstvím nad Velkým Meziříčím, což znamenalo celkově druhé místo v turnaji, šesté na Moravě a postup do TOP16 týmů České republiky. Podrobný komentář naleznete v dalším článku. Teď pár fotek od trenéra a fotografa Marťase Kočvary.
V neděli jeli starší žáci bojovat na další kolo, v pořadí třetí, ve skupině "B" do Litomyšle. Zároveň chtěli obhajovat sérii vítězství z předchozích zápasů. Naše oblíbená dodávka nebyla k mání a tak jsme jeli auty.
V neděli 9. 5. 2010 se hrálo další kolo v minivolejbale dívek. Svitavská družstva "A" a "B" hrála svá utkání ve skupině A doma, Céčko muselo za skupinou C do cizího prostředí.
Od školního roku 2012/2013 se na Obchodní akademii (OA) ve Svitavách (www.oa.svitavy.cz) otvírá sportovní třída vhodná pro všechna sportovní odvětví. Pro žáky je to ideální příležitost skloubit školu a sport. V rámci rozšířeného tělocviku budou žáci absolvovat všeobecnou sportovní přípravu, speciální volejbalová příprava bude nadále probíhat v oddílech.