V sobotu bylo odehráno 15. kolo italské série A1 a některé výsledky byly opět velmi překvapivé. Všichni se shodnou na tom, že liga je letos nezvykle vyrovnaná, ačkoli se to na první pohled možná nezdá. Například vedoucí Macerata prohrála 1:3 s Martinou Francou, která je až na 11. místě.
Svitavy - Moravská Třebová - Bílovec. Po této trase se dnes navečer vydaly starší žákyně, aby o víkendu bojovaly o body do průběžného hodnocení Českého poháru.
Dobojováno! Touto cestou Vám budeme zprostředkovávat dění v Budějovicích. Ze Svitav výprava odjížděla ve čtyři hodiny.
První zpráva dorazila od Marcely formou sms:
"Vychutnávala" jsem si nedělní ráno, ale Marcelčin (Myša Smělá) telefon mě probudil raz, dva. Vybouchl jeden tatínek jako řidič , nemám nikoho k áčku, slyšela jsem z mobilu. Že si vzpomněla zrovna na mě!?!?!?
V pondělí odpoledne byla celá výprava na místním koupališti, kde si užívala teplého letního dne. Ve večerním přátelském utkání našich žáků proti stejně starým chlapcům z Hošťálkové zvítězili naši borci 3:1 (20, -17, 21, 22).
Jediný tým, který si nezaharaje na finálovém turnaji Městské ligy, budou Jelita a kroupy. V nadstavbové skupině 5-9 obsadily poslední místo a celkově se tak umístily na 9. místě 1. městské FIPO-CZECH ligy.
Výsledky utkání 10. kola 1. FIPO-CZECH ligy, skupina 1-4:
Semtamáci - Výletníci 2:0 (16, 22)
Do Poličky jsme odjížděli před osmou hodinou ranní, protože byl domluven začátek prvního utkání na devátou hodinu. Oba trenéři předpokládali, že by obě utkání mohla být dohrána maximálně do půl jedné. Ale opak byl pravdou. První utkání se hrálo 2 hodiny a 15 minut a druhé utkání, které začínalo ve 12 hodin, se hrálo 1 hodinu a 35 minut.
Pavlíno, díky za stručnou zprávu, zase jsem "to"
(= včasný komentář) nestihla. Vymlouvat se na Vánoce nebudu, nemá to cenu. Tak jen dodám, co vím, co jsem si zaznamenala při dalším (kolikátém???) vánočním tréninku naší "volejbalové drobotiny".
Tento víkend jsme si opravdu zamakaly. V sobotu na nás čekal soupeř, druhý v tabulce, Dolní Újezd a v neděli jsme se vypravily na přeložený zápas do Pardubic. Situace byla o to těžší, že těsně před klíčovými zápasy se s námi rozloučila jedna z nahrávaček a Renča měla dlouho domluvenou omluvenku.
Po sérii rozhovorů s rodiči našich Ďáblíků uveřejňujeme první vlaštovku z řad dívek. Na otázky nám tentokráte odpovídají Šrůtkovi.
Zítra tj. v pondělí, ač děti plakaly po nesmírné touze jít do školy, jedeme brzo ráno na Mezinárodní turnaj do Zlína. Pozval nás na tuto akci můj a Meldův kamarád, výborný kytarista a osvědčený trenér s hubou stále od ucha k uchu Roman Kolařík. Týmy jsou pro nás kromě VSC Zlína a VK DHL Ostravy neznámé a tož proč se netěšit.
K zápasu jsme odjížděli bez Macíka a Harryho (oba bez udání důvodu).
Do konce základní části italské ligy zbývají už jen 3 kola a tak se všechny týmy snaží získat co nejlepší umístění. A to nejen ty na čele tabulky, ale hlavně ta družstva, která potřebují každý bod pro účast v play-off a také ta která hrají o záchranu.
V neděli 28. ledna se do haly Na Střelnici sjelo celkem 154 dětí (ze Svitav 59) v 75 družstvech (Svitavy 28). Turnaj byl vypsán ve třech kategoriích - žlutý minivolejbal 1. třída (16 družstev), žlutý minivolejbal 2. třída (20 družstev) a oranžový minivolejbal pro třeťáky (39 družstev).
Ačkoliv počasí není nic moc, začala naplno antuková sezóna. V neděli 2. května tak začala i jarní část krajského přeboru v minivolejbalu děvčat. Naše tři družstva se rozjela na všechna „hrací“ místa, v každé skupině jsme měli jedno želízko v ohni.
Krajský přebor v minivolejbalu dívek je taky v plném proudu, trenéři shánějí pořád auta a my ostatní před nimi prcháme, aby to na nás nepadlo. Ale když "to" na nás padne, jedeme doopravdy rádi. S miniberuškami je to totiž radost.
V neděli 9.3. jela svitavská volejbalová výprava na páté a tím i poslední kolo Ústeckého poháru. "Áčko" sice mělo jednobodový náskok před druhou Litomyšlí, ale v pravidlech turnaje je při rovnosti bodů první ten, kdo má nejvíce prvních míst. Ty jsme měli dvě my a stejně tak i Litomyšl.