Nový soutěžní ročník zahájilo v neděli z celého oddílu (340 členů a neuvěřitelných 23 družstev v soutěžích!!!) jako první "B" družstvo žen. Na úvod jen základní informace: v družstvu je aktuálně 14 hráček, věkový průměr 18 let. Tým je z tohoto pohledu určitě perspektivní, vše v kategorii dospělých má teprve před sebou!
Obě utkání vyhrál hostující celek z Moravské Třebové 0:3 (-22,-15,-16), 0:3 (-23,-18,-20), který je vedoucím celkem KP II.
22. kolo italské série A1 proti sobě poslalo leadera tabulky Trento a druhé Cuneo. Cuneo by se v případě výhry vyhouplo do čela ligy a prodloužilo by svoji neporanitelnost na 14 zápasů. Trento, ale bylo proti a uhájilo svoji vedoucí pozici. Naopak Perugia prodloužila svoji vítěznou šňůru už na devět zápasů.
Trento - Cuneo 3:0 (25:17, 25:17, 25:20)
Dnešní rozhovor si připravila Verča Vondrová, tentokrát s Aničkou Fiedlerovou. Musím na holky prozradit, že ho "zmákly" v rekordně krátkém čase. Od pokynu k vytvoření po obdržení hotového rozhovoru to trvalo necelou hodinu a půl.
Se svolením autora Štěpána Javůrka z VK Ervěnice přetiskujeme jeho článek "Turnaj mládeže očima trenéra". Přejeme příjemné silvestrovské počtení.
ČTVRTEK:
16:00-16:45 Podávám, již poněkolikáté, vyčerpávající informace o tom, kam se jede, kdy se jede, jak je zajištěno ubytování, co budou děti jíst…. Žádné dotazy nejsou, všechno je přece jasné. ,, Nejsme blbý, trenére. ,,
Přestože je teprve začátek sezóny, krajský přebor chlapeckých přípravek se již přehoupl do své druhé poloviny. Je to dáno tím, že se vedení soutěže snaží co nejvíce termínů natlačit na září a první polovinu října, kdy se ještě dá hrát venku a oddíly tak nemusí řešit termínové kolize se soutěžemi v halách a tělocvičnách.
Kdo o víkendu 21.-22.5. hledal ve Svitavách pěkná sportovní děvčata, hledal marně. Všechna byla v Lupenici na 14.ročníku Zmrzlinového turnaje. Do Lupenic se rozjely se svými trenéry kadetky, starší žákyně a mladší žákyně. Vloni nám na turnaji pěkně zapršelo, letos nám pěkně zasvítilo sluníčko. Máme do hněda opálené obličejíčky (taky). Jen trenéři mají na čele bílé čáry, jak se jim nervama dělaly vrásky a to se blbě opaluje.
Hrálo se na Speciální škole v centru Hradce. Hala byla nová a moc pěkná. Měla jen jedno hřiště a tak docházelo k prodlevám mezi zápasy, kdy se museli kluci vypadlí z rytmu znovu rozcvičovat. První zápas jsme narazili ma Slavii "B". Dělali jsme mnoho chyb a stále nabízeli soupeři vítězství. I když se nám podařilo vyrovnat na 1:1 na sety.
Tuto neděli odjíždí náš A tým mladších žáků do Hradce Králové na kvalifikaci Mistrovství ČR. Za soupeře budeme mít (v tomto pořadí a zahajovacích časech): 9:00 SK Kolín, 10:15 Sokol Česká Třebová, 11:30 ČZU Praha, 13:30 ŠSK Jihlava a 14:30 Slavia Hradec Králové. Hrát se bude tradičně v hale hradecké Slavie. Na Mistrovství postupují tři nejlepší týmy.
Ve středu 22. února se ve Fabrice konalo vyhlášení nejúspěšnějších sportovců města Svitav za rok 2011. A protože i my jsme měli několik úspěšných sportovců - no nebuďme skromní a rovnou řekněme, že nejvíc - nemohli jsme na této akci chybět s fotoaparátem.
14. ročník městské volejbalové ligy už klepe na dveře, takže je na čase seznámit účastníky s novinkami pro letošní rok.
7.turnajem Krajského přeboru jsme ukončili herní sezónu 2007-2008. Se soutěží přípravek se rozloučily hráčky ročník 1995, které příští rok čeká Krajský přebor mladších žákyň - hra 6x6.
AKTUALIZOVÁNO: Končíme na 16. místě. Již dnes můžete na našich stránkách sledovat online přenos finálového kola Českého poháru starších žáků již tradičně z Hradce Králové, kde je nejlepších 24 týmů rozděleno do 3 výkonnostních skupin.
Netradičně ve čtvrtek (26. června) se sešli nejmladší chlapci na volejbalových kurtech k zakončení své první volejbalové sezóny.
V sobotu se hrálo předposlední kolo Krajského přeboru ml.žáků. Jak všichni víte, máme v soutěži dvě družstva a každé hraje samozřejmě jinde. Áčko si vzal za nepřítomnosti Petra v Hradci Králové do parády pan Johanides s Renčou Ovárkovou a do Lanškrouna s naším Béčkem jsem jel já a rodiče Lienweberovi.
Bohatý volejbalový program uplynulého víkendu (celkem sehrála svitavská družstva neuvěřitelných 38 utkání, z toho 19 vítězných, 13 prohraných, jedna remíza a 5 vzájemných) zakončily závěrečné zápasy 2. městské volejbalové ligy, které se hrály v neděli 30. září večer v tělocvičně ZŠ Felberova.