I na Státní svátek 17. 11. jsme se vydaly bojovat do našeho krajského města Pardubice. Tentokrát jsme jely ve velkém počtu 13ti „bab“, a tak v 7:45 vyjely ze Svitav tři auta. Téměř celou cestu se nás držela mlha, ale před Pardubicemi se rozplynula. Do známé Sokolovny jsme dorazily včas a rozcvičku jsme začaly zároveň jako naše soupeřky. Ty pro nás nebyly žádnou novinkou, ba naopak.
Od pátku 20.5. do neděle probíhá v Hradci Králové 21. ročník této akce za účasti krajských výběrů (KCM) z celé republiky.
Svitavy tam mají čtyři mušketýry: Dan Benko, Jakub Kočvara, David Maruš a Tonda Pelíšek ml.
Výsledky, i když ne online, můžete najít zde:
http://old.cvf.cz/souteze.php?action=skupina&id=8081
Kompletní rozpis:
http://old.cvf.cz/souteze.php?action=folders&id=8079
A pak jsem našel jeden zajímavý článek na našem webu:
http://www.volejbal.svitavy.cz/drupal/?q=vitezstvi-v-17-rocniku-memorial...
PŘIDÁNY FOTKY Skok do neznáma, tak bych popsala začátek prvoligové sezóny našich juniorek. Zastoupení v ligách (mládeže) jsme měli v oddíle naposledy v letech 2002 - 2004, to byly Jižíkovy (= Kryštůfkovy) kadetky, tedy mladší dorostenky. Od té doby jsme možnost srovnání neměli. Ostrý start tedy máme za sebou. Věřím, že děvčata prokáží dostatek zejména psychické odolnosti a výsledky se časem dostaví.

Družstvo kadetek trénuje Marcela Sezemská a Iveta Špačková.
Slunéčka bylo dostatek, haluze se pod střešněma enom ohýbaly, ftáci krůžily kolem týchto darů přírody a bez peří je snima ozobávali klučiska z dědiny. Tož proč henem nezajet na dajaký turnaj ve volejbale. Na hinternétu bylo lautr prd, ale přecijén, když sa ťuklo do "dělejte" a přidál se k temu "uzenáč" vyplazila se na strýca Elvise cedulečka s Kvasinami.
V sobotu 26. března jsme odehrály náš poslední zápas v sezóně 2010/2011, který se uskutečnil jak jinak, než na Riegrovce. Naše poslední soupeřky byly Pardubice, proti kterým jsme hrály 17. 11., kdy jsme po vyhraném zápase (3:0 a 3:1) protáhly i naše peněženky v nákupním centru v Pardubicích a některé vypily i několik litru coly z bezedného=nezbedného kelímku od známé společnosti McDonald´s. Ale teďka zpět k sobotnímu zápasu a ke všemu, co se přihodilo.
Skvěle objednané počasí zastihlo mladší žáky v sobotu 6. října na třetím kole krajského přeboru na antukovém hřišti za Národním domem. Jiná možnost ani nebyla, všechny svitavské tělocvičny i hala byly obsazeny. Vedení týmu se ujal Petr Siekiera za podpory Jirky Kabelky, který navíc připravil trenérům nezbytné občerstvení.
Ve čtvrtek 19. prosince se na ploše v hale sešla ta zkušenější hráčská část oddílu - od týmu mužů a žen, přes juniory, juniorky, kadetky až po starší žactvo. Celkem si trouflo akci absolvovat 44 hráčů, kteří byli rozděleni do skupin a následně rozlosováni do sedmi družstev.
Přátelé už je to tady - přichází mesiáš české kopané! Nenechte si ujít sportovní zprávy viz odkaz!
http://www.dvanactyhrac.cz/aktualne?c77497adf7877e6cd40ac3d717eb0766
K zápasům s Litomyšlí a Chocní jsme tentokrát nastoupili v naší domácí hale.
Po přípravném utkání s dorostem České Třebové, které jsme vyhráli 4:0 (21, 19, 21, 20), pokračovala příprava mužů na jarní část KP II v sobotu 12. dubna turnajem v Brandýse nad Orlicí.
DOPLNĚNA TABULKA A KRÁTKÝ KOMENTÁŘ Ve dnech 8. - 9.12.2018 proběhne ve Svitavách v hale Na střelnici další kolo českého poháru starších žáků. Přijďte podpořit naše borce a udělat volejbalovou atmosféru i pro hostující týmy. Jako "doprovodný" program budou v sobotu zápasy 1.ligy juniorů :)
Družstvo C team obhájilo vítězství v 1. městské lize když ve finále porazilo v pětisetovém dramatu Drink team. Obhajoba titulu se podařila přesně po deseti letech kdy v sezónách 2000 a 2001 zvítězilo družstvo Kongo vedené zakladatelem městské ligy Milošem Buchtou.
PŘIDÁNY KOMENTÁŘE TRENÉRKY! Poválečný film Červená ještěrka s Vlastou Fabiánovou a Jindřichem Plachtou se odehrává ve fiktivním městě, kde dojde ke zmizení gymnazijního profesora, a když maloměsto navštíví mimořádně atraktivní divadelní herečka.
V sobotu 6.6.09 a v neděli 7.6.09 jsme se zúčastnily v Lanškrouně tradičního turnaje starších žaček za účasti 15 ti družstev z celé ČR. Naše děvčata hrála v základní skupině C, kde na ně čekala družstva z H.Brodu, Lanškrouna, Jihlavy a F.Místku B. Měl jsem trochu obavy, ale děvčata mně mile překvapila svou hrou.
Na víkend 23. - 24. května jsme s velkým předstihem naplánovali účast na velkém mezinárodním turnaji v Lupenici. Velmi jsme se na turnaj těšili, plánovali sestavu, organizovali - až jsme málem nikam nejeli.
Nejdřív tři úplně nejdůležitější zprávy: 1/ Kolik nás v sobotu ráno z vlakáče odjelo, tolik se nás odpoledne v pořádku vrátilo. 2/ Soupeře jsme drtili na všech frontách. 3/ Byl to parádní den s barevným minivolejbalem!
Tak jsme jely po dlouhé době v sobotu (21.11.) do neznáma, přesně do Břeclavi. "Výlet" na celý den, protože jsme měly hrát tzv. "na střídačku". Ale nevadilo mi to. Bude hezky, cestou se budu kochat okolím a v Břeclavi?
Češtináři možná pozvednou obočí, ale já si tento slogan vypůjčil od kapely Visací zámek. A punkeři si s tím moc hlavu nelámou. No a lepší titulek bych po posledním kole krajského přeboru v přehazované nevymyslel.
Naši borci potvrdili svá postavení v tabulce a za nedělní výkon (a vlastně za celou sezónu) mají všichni velkou pochvalu. Organizace fungovala výborně, takže jsme s Martinem Kočvarou ještě stihli být i v Hradci u toho.