Muži: První skalpy týmu z vedoucí čtyřky

Sérii čtyř dvojzápasů na hřištích soupeřů jsme zakončili ve Chvaleticích. Výprava o deseti lidech ve dvou vozech vyrazila za vytrvalého deště již před půl osmou. Chyběl nám jen chřipkou udolaný Venca.

Do zápasu nastoupila vítězná sestava z minulého týdne, tedy na bloku Doly a Kloby, na smeči Bubu s Pipinem, náhra Melis, účko Onďas a libero Máza. Naopak soupeř zdaleka nebyl kompletní. Chvaletice hrály bez juniorů (ti netradičně hráli v neděli) v sestavě složené ze zkušených hráčů.  Po našem ospalejším úvodu jsme se rychle dostali do hry a průběh prvního setu měli do koncovky pod kontrolou. Zde přišel první kolaps. Vedení jsme ztratili a to především díky špatné přihrávce. Druhá sada to byl jeden špatnej sen. Na začátku prohráváme 0:10 (slovy nula deset), což jsem si dodnes myslel, že snad v současném volejbale ani není možný. Je. I když jsme se trochu oklepali, set už Chvaletice dotáhly do vítězného konce a my tekli 0:2.

Do třetího dějství Máza zcela překopal sestavu. Na blok šli Zdenál a Peťa, na smeč se posunul Doly a vrátil se do té doby v útoku chybující Bubu. Mašina se rozjela na první pokus a přidávala a přidávala rychlost. Začala se dařit hra středem a k výborně hrajícímu Onďasovi (U) se přidali i oba smečaři. V obou dalších setech jsme byli jasně lepší a dotáhli vše do zkrácené hry. Šanci jsme nepustili. Na řadu přišel kotel (lavička), blázni na hřišti a metrix (ten jsem zahrál já :-) ), no a bylo hotovo. Po dvou hodinách otáčíme zápas a vítězíme v pátém setu. Vítězství je o to cennější, že bylo vybojováno v úplně jiné sestavě než minulý týden, což hovoří o dobré zastupitelnosti na jednotlivých postech.

Druhý zápas začal až po šedesáti minutách. Chvaletice již bez svého tradičního diagonálního hráče a my nadopovaní předchozím vítězstvím. První set smeták, od druhého bitva, ve které jsme byli o trochu lepší. Poklonu skláním před Onďasem, který odehrál na útoku fantastickej zápas. Byl prakticky k nezablokování, až snad na dva případy (mimochodem ten jeden asi bolel, Onďas, co ?).

No a příští neděli Chrudim. Všichni už se teď nemůžou dočkat. Přijďte se podívat. Bude to stát za to. To Vám slibuju já Melis.

Chvaletice - Svitavy 2:3 (24, 17, -19, -19, -9), 0:3 (-16, -22,- 22)

Blahopřání

Melis minule napsal, že pojedete do Chvaletic překvapit. Pokus o překvapení se Vám  podařil na 200%. Jen tak dál pánové. Mašina  je už ve správné koleji, pod správným tlakem a nedopusťte, aby se ji někdo pokusil zastavit. V neděli nashle v naší Hale. Jirka a starší žačky.

Toto frčí!

Jsem rád, že můj první příspěvek na web může být gratulace k vítězství. Vypadá to, že mašina skutečně naskočila, ale co je ještě lepší, je počet topičů, kteří ji udržují v chodu!V tomto množství se bude zastavovat jen hodně těžko. A navíc podle svitavského jízdního řádu žádný expres (ať už je oranžový či žlutočerný) v Chrudimi rozhodně nestaví. Ještě jednou gratuluji.Jarin

...to jsou ty první vlašťovky!

Přátelé volejbalu to jsou velice pozitivní zprávy! V neděli jde o bytí a nebytí v KP I., proto Vás žádám o co největší počet diváků na fandění v naší krásné svitavské hale Na Střelnici ! Bufet zajištěn i s přkvapením! Volejbal to bude fakt dobrý! Škoda tato vítězství našich barev nevidět a nepomoct našemu mladému teamu mužů. Vemte vše co máte doma na fandění a samozřejmě kdo by mohl fandit: od dědy z chalupy po andulku v kleci, od dříve narozených po ještě nenarozené, od hodně chytrých po ještě více chytré, od prsatých po ploché, od domorodých po přistěhovalé, od méně poctivých po více nepoctivé no zkrátka VŠECHNY !!!