Podzimní část soutěže jsme zakončily zápasy s dosud nejlepším týmem tabulky, družstvem Letohradu. Potřebovaly jsme utkání předehrát, proto jsme hrály již v pátek 2.10. večer, samozřejmě v tělocvičně. Kromě Brůži, která mohla po hospitalizaci tak akorát otáčet body na ukazateli, jsme měly celé družstvo pohromadě. Čekala jsem, jestli napravíme, co jsme před týdnem zvrtaly v Mor. Třebové. Jo, jo, jo, dojem jsme určitě napravily, děvčata hrála dobře!!!
Natěšeni z bojovného postupu z kvalifikace do Českého poháru žáků cestovali naši Ďáblové do České Lípy na první kolo. Muselo se vyjet v sobotu za brzkých ranních hodin neboť meteorologové hlásili námrazu na silnicích a v televizi silničáři strašili více jak čerti na Mikuláše. Zapůjčená dodávka z Městečka Trnávky od Elvisova spolužáka jela tichounce a bylo v ní i více místa než autě, na které jsme zvyklí.
V sobotu 9.10.2010 vyrazily mladší žákyně bojovat o další body do Krajského přeboru do Poličky. Již dopředu jsme měli zjištěno, že hrajeme v hale na gymnáziu, tudíž žádné velké balení rukavic, čepic a horkého čaje a hurá za soupeřkami. Družstva z Poličky, Žichlínku a Pardubic si na nás zuby brousila, ale tuto sobotu odešla s prázdnou. Všechna utkání jsme vyhráli.
Neděle 23.11. - konečně volný den! Nikam nemusím, nic se neděje, ani nikdo nehraje doma, budu se jen tak poflakovat. A to hnusné počasí za okny? Jen blázen by někam šel, natož někam jel autem! A ejhle – telefon – volá Jižík!!! Sladký hlas nevěštil nic dobrého a rychtyk!!! Jeho limuzína prý ne, ne a nejede a jeho milované krasavice jsou u pojišťovny nachystané na cestu do Letohradu. Tak co dělat???
Po zvážení všech pro a proti jsme se z metodikem oddílu Petrem Sezemským rozhodli pro konfrontaci našeho družstva, jež letos čeká Český pohár, s připraveností družstev v jiných krajích. A jelikož a protože zde byla zkušenost z již dávné doby s turnajem ve Vídni, vyslala se výprava ročníků 1996-7 plus Číža 1998 takzvaně něco urvat!
Již nadpis navádí naše čtenáře na představu o bezva počasí v bráně Orlických hor Lanškouně. Po přijezdu osobním autem a tradiční dodávkou zely kurty za supermárkety prázdnotou.
Přidán první náhled na přestavbu! Minulý týden mě překvapil mail z Údolí slz a Rajských zahrad od našeho kamaráda a organizátora Igora Leckéšiho. Nemohu Vás moji spolupracovníci ochudit o celé jeho znění a také moji reakci na něj.
V týmu mužů drží na bloku laťku hodně vysoko, že "mladí" zatím můžou "zírat", souhra s Melisem (Markem Meluzínem) je ukázková. Snad se zlepší zdravotní stav a kolínka přestanou zlobit. Držíme pěsti, Zdenále.
Nevím, co to u nás na hřištích a v tělocvičnách lítá, ale počet nemocných a nachlazených - "to už je opravdu moc". Tak jsme do Třebové (2. místo) jely bez Brůži, ta je dokonce v nemocnici, Zuzky a Kamily. Dostaly příležitost kadetky - Anežka a Denisa. Bez řečí, hned byly připravené jet, ačkoliv to bylo na poslední chvíli . Potěšily mě, chválím! Počasí nic moc, no spíš hodně fuj!!!
Na poslední kolo krajského přeboru chlapeckých přípravek v minivolejbale jsme jeli vlakem do České Třebové. První dramatickání zápletka vznikla již na Svitavském nádraží. Adam Tomášek s Petrem Leinweberem neprošli sčítací kontrolou, kterou provádím u dveří čekárny při přesunu na nástupiště proto, abych věděl, pro jak velkou skupinu mám koupit jízdneku. Tito dva experti se připojili až venku, takže v celkovém součtu nebyli.
V neděli hráli naši junioři třetí dvojutkání svojí soutěže v Litomyšli. Po pravdě jsem je v předchozích zápasech ještě neviděl, neboť se o ně staral Melis. Staral se dobře, protože vyhráli hladce v Pardubicích a také v České Třebové. Jenže již o druhém soupeři říkal, že to bylo v Třebové o fous, kdy kluci vyhráli v tajbrejku a že nehrajeme dobře. Sešlo se nás tak akorát do dvou aut. Proto můj „brilant“ mohl zůstat stát před halou.
Sestava: Bláhová J., Bláhová K., Brůžičková, Němečková, Odvárková, Pachovská H., Pachovská O., Sezemská
Třetí kolo Ústeckého poháru pro ročníky 1995 a mladší proběhlo, no nebudete věřit, ale v kdo tipuje v Ústí nad Orlicí, tak se nemýlí. Rezervovaný vlak pro nás přijel na čas a kdo chtěl sedět sám v kupé, tak klidně mohl.
Do slova a do písmene rozcvičku absolvovalo naše ženské béčko v sobotu (10.4.) na turnaji v Letovicích. Sjelo se pět družstev jihomoravských (Letovice, Šlapanice A,B, Starý Lískovec, Jun. Brno) a tři týmy východočeské (Litomyšl, M. Třebová, Svitavy B) - týmy z KP I., KP II a juniorské ligy. Systém ve dvou skupinách a potom další boje o pořadí - myslím, že volejbalu bylo akorát tak dost.
ROZHOVOR s Jakubem Novotným ohledně jeho přestupu:
1) Přestupuješ do nejlepšího klubu v Polsku do SKRA Bełchatów, co Tě k tomu vedlo?
Během úterý, středy a čtvrtka se odehrálo třetí a čtvrté kolo městské ligy základních škol. Původně se ve středu hrát nemělo, ale Riegrovka si domluvila předehrávku čtvrtého kola, protože ve čtvrtek byli na výletě. Dnes (čtvrtek) se tedy hrál jeden zápas za neustále hrozící bouřky. Nakonec bylo vše spočítáno přesně a déšť se spustil se závěrečným hvizdem rozhodčího.
V pátek 21. prosince se v hale Na Střelnici sešli hráči a hráčky oddílu ke společnému vánočnímu tréninku. Od staršího žactva počínaje, dospěláky konče. Pár omluvených vzhledem k pracovním večírkům a k řádícím angínám se dalo pochopit..
V neděli 4. května byla zahájena jarní polovina krajského přeboru chlapeckých přípravek v minivolejbale. Naši nejmladší borci jeli až na nejvzdálenější a (volejbalově) nejzastrčenější místo našeho regionu do Pardubic tradičním vlakem v 7:44 v počtu 18 ks plus 3 trenéři.