Ženy "A": Frýdek Místek nad naše síly

TJ SOKOL FRÝDEK MÍSTEK „B“ – TJ SVITAVY 3:0, 3:0

Sestava: Bláhová J., Bláhová K., Brůžičková, Němečková, Odvárková, Pachovská H., Pachovská O., Sezemská

V loňské sezóně jsme na půdě extraligové „zálohy“ získaly důležité vítězství v boji o udržení v soutěži. Obě domácí utkání byla velmi vyrovnaná (náš rekordní set 38:36), ale v koncovkách měly více štěstíčka hostující hráčky.

Vzhledem k tomu, že áčko domácích hrálo ve stejný den navečer doma, bylo jasné, že některé hráčky za béčko budou moci nastoupit.

1. utkání

TJ SOKOL FRÝDEK MÍSTEK „B“ – TJ SVITAVY 3:0 (15, 20, 18)

Základní sestava pro první utkání byla s Katkou Bláhovou a Hanou Pachovskou na smeči, Katkou Sezemskou a Oli Pachovskou na bloku, nahrávala Pavlína Němečková a na univerzálu nastoupila Renata Odvárková, libero Jana Bláhová. Zahájily jsme esem a úspěšným blokem. Následně jsme však domácí pustily do trháku, který jsme nebyly schopny zastavit (12:5, 16:9, 21:10). Domácí hráčky tvrdě útočily a výborně bránily v poli. Svou hru podporovaly kvalitním servisem, který se nám dařilo zpracovávat, ale kombinační hra nebyla příliš efektivní. Když už se povedla souhra, útok nebyl dostatečně razantní. Druhý set se vyvíjel po „sériích“. Nejprve nám soupeřky odskočily (4:0), následně jsme srovnaly při podání Renaty Odvárkové, aby nám domácí opět utekly (12:7). Takticky jsme vystřídaly na síť místo Pavlíny Němečkové Míšu Brůžičkovou, která si blokem připsala první bodíky za áčko. Nahrávala Renata Odvárková. Klasickým útokem z výšky podpořeným chytrými ulívkami jsme soupeřkám dělaly větší problémy. Skóre jsme otočily v náš prospěch na 20:19. Na servis se za tohoto stavu dostala domácí kapitánka Šašková, která nás na příjmu „trápila“ svým plachtícím podáním po obě utkání. Zápas dovedla k vítěznému konci po té, co naše útočnice nebyly schopné při zhoršené přihrávce a následně ztížené pozici nahrávačky položit balón z odtažených náher. Opět v původní sestavě jsme nastoupily do třetího setu, který se vyvíjel rovnoměrně. Soupeřky si získaly postupně bodový odstup zejména ve střední části setu, kdy jsme nebyly schopné ubránit útok středních hráček z „handy“. Opět jsme využily taktického střídání, ale domácí si skóre hlídaly a zaslouženě celý zápas vyhrály.

2. utkání

TJ SOKOL FRÝDEK MÍSTEK „B“ – TJ SVITAVY 3:0 (16, 15, 21)

Do druhého utkání domácí nastoupily bez extraligové Janďourkové. Na výkonu družstva to však poznat nebylo. My nastoupily s malou obměnou – na smeči s Katkou Sezemskou, kterou na bloku vystřídala v prvním utkání smečující Katka Bláhová. Hned v úvodu nám domácí odskočily až na 11:4. Razance našich útoků zdaleka nedosahovala úrovně útoku domácích. Servisem nás soupeřky zatlačily do obranné hry. Bránily jsme dobře, ale prosazení z horších pozic nám dělalo problémy. První dva sety vyzněly jednoznačně pro domácí družstvo. Do druhého i třetího setu nastoupila na náhrávce Renata Odvárková, na univerzálu Míša Brůžičková. Změna rytmu pomohla ve třetím setu k získání a udržování bodového náskoku (18:15, 20:17). Koncovku si však domácí nenechaly vzít. Kvalitním servisem a razantním útokem nenechaly nikoho na pochybách o tom, kdo je v místní sokolovně pánem. I druhé utkání vyznělo spravedlivě pro domácí celek.

Ve Svitavách se však holky z Frýdku Místku mají na co těšit!!!