Chlapci z GHE překvapili a otočili nepříznivý vývoj v semifinále proti C teamu a porazili trojnasobného vítěze. Ze stavu 0:2 otáčeli na konečných 3:2. Ve finále pak po velmi dobrém kolektivním výkonu, pod taktovkou Číži, přehráli Drink team 3:1. Vynikali hrou v poli a rychlou hrou zejména po kůlech.
Ahoj, jmenuji se Nela Zapletalová a narodila jsem se dnes ráno v 4:45 v Olomouci, vážím 3670gr a měřím 50cm! Obě s mámou jsme v pořádku! Můj táta je volejbalový reprezentant a dneska musí u Vás, ve Svitavách hrát volejbal. Byl tady za mnou jen na chvíli a už zase musel mazat k Vám. Tak mu hlavně připomeňte, aby nezapomněl vyzvednout a přivézt ten dárek, co pro mě máte. Dík Nela - budoucí volejbalistka

Když jsme ráno v devět dorazili ke kurtům Sokola Rybník, nikdo z nás si vůbec nedokázal představit, že by se mohlo hrát venku. Teploměry v autech ukazovaly kolem pěti stupňů Celsia a vál svěží vítr z hor.
Kniha Moje cesta k úspěchu byla vydána v Polsku, na popud sportovního novináře K. Mecnera, jehož nazývají Chodící encyklopedie, neboť sám vydal historii Mistrovství světa, Evropy a Olympijských her.
V rámci rodinného výletu jsme nakoukli do volejbalového areálu Na Skále v České Třebové, kde právě probíhá kemp pod vedením Luboše Vašiny, kterého se účastní někteří naši hráči z řad Tygrů, Aligátorů a Ďáblů. K dispozici má stodvacet frekventantů (děvčat i chlapců) kempu 6 kurtů. Mezi lektory patří René Dvořák (Ďábli) a Peter Goga (Tygři+Aligátoři). Od zítřka se k mládežníkům připojí i trenéři, kteří zde mají školení a získají průkaz trenéra 3. třídy.
Po úvodním kole v České Třebové pokračujeme v nevýrazných výkonech. Bohužel se nám nedaří najít adekvátní náhradu za zraněného Ondru Ehrenbergera a tak zatím nikdo netvrdí muziku z postu diagonálního hráče, na kterém jsme vyzkoušeli již tři plejery (Jakub Bureš v České Třebové, Jakub Černý doma s Poličkou a nyní Štěpán Ryšánek na posledním kole v Lanškrouně).
V sobotu dopoledne předali rodičové dětičky do dodávky, zamávali jim a já se po cestě dozvídal věci. Hlavně od dvou aktivistek sedících vepředu. Nejdříve začaly rozebírat, že jim není dvanáct a že neměří stopadesát a že by neměly sedět vpředu. Pak přehrály asi 10x písničku Já vím, od které znám ze soboty text i pozpátku.
Výletníci

Horní řada: Antonín Lamař, Rostislav Bednář, Pavel Simon a Josef Simon, dolní řada: Mirka Šindelářová a Miroslava Bednářová
Pozdě, ale přece, říká se.
K článku pana Kalbelky, :), je nutné doplnit i informace o výsledcích našich borců, kteří se účastnili bojů v B skupině této dlouhodobé soutěže. Takže: 2. a 5. místo.
Druhé místo obsadili David, Kája a Martin, páté místo vybojovali Ronald, Štěpán a Dan.
Malý zázrak v podobě postupu mezi nejlepších osm družstev ČR v rámci českého poháru se podařil o uplynulém víkendu v Novém Jičíně... a vezeme i žlutou kartu!
Sedm náročných utkání absolvovaly
V neděli sem nechtěl jet do Chocně s kadety, protože to, co jsem viděl za hru od choceňáků ve Svitavách byla fakt hrůza. Vyslal jsem tam Melise a Mazlika a já jel raději se staršími žáky „B“ do Lanškouna. Na starosti je má Petr a tak s dodávkou a jeho autem nás bylo akorát. Den předem brnknul Sekeráš, že by jel taky.
Ve fajn volejbalovém počasí se našemu "áčku" hrálo bezvadně. Poklidný a dobře organizovaný turnaj jim vyhovoval.
O osudu zápasu rozhodly dvě nezvládnuté koncovky ve třetím a čtvrtém setu. V obou jsme měli našlápnuto k vítězství, ale Američané nás přetlačili.
1. kolo ČP pro obě skupiny na Moravě pořádal Nový Jičín. Devítka hrála ve sportovní hale a jedné tělocvičně. Druhá osmička pak obsadila ZŠ Komenského, kde byly dvě menší tělocvičny bezprostědně vedle sebe. Pořadatel nám nalosoval v sobotu až druhé utkání, takže jsme měli pěkný odjezdový čas - sedm hodin.
Dlužím příznivcům našeho webu zprávy o našich juniorkách v 1.lize. Po všech chci mít vždy do středy zprávy o víkendových výsledcích a aspoň krátký komentář a sama??? Omluvou jsou snad jen ty cihly, malta, díry ve zdech, dráty, prach, prach a zase prach, co máme i v postelích a vlastně všude.
Již tuto sobotu (3. 10.) se roztočí kolotoč 2. ligy žen. Svitavské družstvo absolvovalo přípravu pod vedením Ilony Langerové. Dnes aktuálně zařazujeme rozhovor o nadcházející sezóně, přípravě, složení týmu... A za naše ženské áčko vás zveme k prvnímu dvojutkání, které bude odehráno s nováčkem soutěže - Šumperkem - v hale Na Střelnici od 10 hodin.
Dnes se hrál poslední turnaj Krajského přeboru chlapeckých přípravek Pardubického kraje. Obě skupiny se hrály ve Svitavách na hřišti ZŠ Riegrova. Počasí vyšlo až moc, takže musím vyseknout poklonu všem hráčům, že v takovém vedru vydrželi pět utkání.
Ingousti

První řada: Jana Kubíčková, Ilona Kociánová, Libor Dynka
Druhá řada (stojící): Barbora Karlíková, Vlastimil Tatarin, Michal Střeštík, Yevgeniy Kulev, Jiří Mach, Jaroslava Šabrňáková, Zdenka Vocásková
Pro ty, kteří pravidelně sledují volejbalový magazín na ČT4 a viděli i dnešní díl, není tato zpráva žádné překvapení. A ti ostatní mají možnost tipovat, koho v rámci Příběhu uvidí.
Pokud nechcete sledovat celý pořad (ikdyž určitě neprohloupíte, pokud ho sjedete celý) posuňte se na 5:50, kde začíná pro svitavské diváky nejzajímavější část. Zde je slibovaný odkaz:
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani//10709760205-volejbalovy-magazin/2...
Přeji ostrý obraz a jasný zvuk.