Sportovní středisko mládeže ČVS - volejbalový oddíl TJ Svitavy pořádá seminář
Barevný minivolejbal
Seminář se koná v pondělí 5. prosince od 15:30 na ZŠ T. G. Masaryka 27 v I. třídě (vstup do školy hlavním vchodem a za vestibulem doleva).
Dnes se chci radovat, chválit, chválit a zase chválit!!! Ilonou na trenérském postu začínám, hráčkami pokračuji, vychutnají si to snad všichni, kdo celou sezónu pomáhali a končím našimi věrnými diváky!!! Byl to v sobotu krásný závěr sezóny, stálo to opravdu zato - DÍKY VŠEM!!!
Tak a je to tady. Dnešek již bez treninku. Všude se uklízelo a balilo. Na oběd jsme naposledy vyrazili do mistni závodní jídelny v bývalém Kovexu. Autobus dorazil okolo 12. hodiny, poslední zamávání Hošťálkové a pak tradá domů.
1. městská FIPO-CZECH liga se přehoupla do své nadstavbové části, kdy se spolu systémem každý s každým uktají ve skupině 1-4 první čtyři týmy ze základní části a ve skupině 5-9 pět týmů z pátého až devátého místa základní části.
Ve 48 hodinách 11 zápasů. To byla porce, kterou naši kluci museli zvládnout v jednom víkendu ve finále ČP žáků a nedělním kole KP kadetů. Tři vyvolení přejížděli v neděli brzo ráno z Hradce. Zbytek až po prvním zápase s vyjímkou Kočvise a Dana spolu s trenéry Davidem a Jardou, kteří zůstávali na vyhlášení ČP.
První červnový víkend se již tradičně sjíždějí žákyně na turnaj do nedalekého Lanškrouna. Letos zde skupina kolem Libora Tomišky pořádala (na výbornou!) již 29. ročník. Na šesti antukových kurtech zde bojovalo 20 družstev, hráčky zde byly ze všech koutů ČR.
V sobotu zavítá naše "legie zkázy" do hornického města Příbrami na III. kolo Českého poháru žáků. Na památky, muzea a další krásy tohoto města čas zajisté nebude. I když Vám mohu slíbit, že se na tuty půjdu za Vás na přilehlou Svatou Horu k Panně Marii Svatohorské pomodlit. Cesta je naplánována takto: v 4:30 beru na Kuklích Mirďase se Šlukem a kolem haly prolétnu, jako baba na koštěti. Kdo nenaskočí, má smůlu.
městská liga 2018 je rozdělena na tři části: základní část, nadstavbová část a finálový turnaj
Není to nespravedlivé, když jeden (my) musíme hrát proti dvěma (Frýdek a Místek)? Asi ne, vlastně určitě ne! Frýdek-Místek "B" - vedoucí celek tabulky, záloha extraligového áčka. Tak kdopak přijede, říkala jsem si v sobotu ráno. Určitě jistota R. Šašková (č.11), další známé tváře a která nová hráčka? Přijel jistý a kvalitní tým, který, pokud hráčky chtějí, bude bojovat o postup do vyšší soutěže.
Pořadatelem dašího kola krajského přeboru byly Pardubice. Díky dvěma hodným tatínkům náš přesun do Pardubic byl rychlý a pohodlný. Než jsme se nadály, stály jsme před sokolskou budovou našeho soupeře. Vždy mám pocit, že vstupujeme do antického labyrintu, kde musíme nutně narazit na Mínotaurose. Tělocvična někde uprostřed a kolem změť chodeb, schodišť a šaten. Sobotní den byl však trošku jiný. Před budovou spousta lidí, cedule vstupné 25,- Kč.
Dnes jsme opět byli na bazéně, kde si Ďábli dodělali další disciplínu do Železobetoňáka. Dopoledne se družstva Ďáblů a Jestřábů spojila a zahrála si turnaj dvojic. Večerním programem byl tanec a zpěv v podobě karaoke, kterého se zúčastnili všichni.
Na Prvního máje odpoledne se naplno rozehrála městská volejbalová liga. Počasí sportu přálo a tak se bez problémů sehrálo všech 15 plánováných utkání.
Sněženky a machři

Horní řada: Petr Maruš, Jaroslav Ovad, Miloslav Kopřiva a Jiří Svihel, dolní řada: Zuzana Odvárková, Pavlína Němečková, Renata Odvárková
O prázdinách jsme zorgani\ovali pro naše členy - hlavně mládež - celkem pět (!!!) běhů volejbalových soustředění. Sotva skončilo to poslední, už připravujeme barážové utkání našich reprezentantů (9.9.). A mezi těmito dvěma "obřími" akcemi , skoro v tichosti, nám začala v sobotu 30. srpna nová volejbalová sezóna. A začalo ji "B" družstvo žen v KP II.
V sobotu se v rámci Krajského přeboru nejprve utkaly mladší žákyně, v neděli pak ve stejné soutěži pokračovaly jejich starší kamarádky. V obou věkových kategoriích KP hrají vždy dva týmy ze Svitav. V této sezóně žádný jiný oddíl z Pardubického kraje dvojí zastoupení v žákyních nemá... Ambice a cíle družstev jsou však velmi rozdílné.
Poslední kolo Krajského přeboru přípravek v minivolejbale se odehrálo pro Svitavy na 3 místech. Družstvo Svitavy A odjelo na finále do Poličky, družstvo Svitavy B bojovalo o pěkné umístění ve Svitavách a družstvo Svitavy C si jelo zahrát do Žichlínku.
Družstvo Svitavy A obsadilo v KP přípravek celkově 3.místo. A to ze 17 družstev. Družstvo Svitavy B skončilo celkově na výborném 6.místě a družstvo Svitavy C obsadilo celkově 11.místo. GRATULUJEME
Přátelé volejbalu! Byl jsem požádán kamarádem, reprezentantem a bezva ogarem Jiřím Popelkou alias Stromem, abych mu trošku zapropagoval Tipovací soutěž. Má sice na našem webu odkaz na http://www.volleycountry.com/cz, ale možná někteří neví kde. Je to na levé straně dole vedle článků pod rubrikou odkazy.
Druhá městská liga dospěla do nadstavbové části. Poprvé se hrálo za krásného počasí. Soutěž je nyní rozdělena na skupinu A (1. - 4. místo základní části) a skupinu B (5. - 9. místo základní části). V těchto skupinách se družstva utkají systémem každý s každým, přičemž zápasy ze základní části se započítávájí.
Výsledky skupiny A: