Dne 6. 11. jsme odehrály zápas proti České Třebové v hale Na Střelnici. Měly jsme celou halu pro sebe a tak jsme využily té příležitosti a zahrály jsme si na centru. Jediný problém celého dne byl, kdo tam vůbec bude. Ivetce přehodili v práci školení a tak nás zachránila Marcelka Smělá. Ta sice ještě musela zavést mladší holky na zápas, ale na devátou hodinu to na halu stihla. Před 10 hodinou už byla hala zaplněná fanoušky, pan Harašta zapískal a my jsme začaly hrát.
Našim žákům začal KP u Sokolů v Pardubicích. Na místě se sjela dle rozpisu družstva Litomyšle, České Třebové, Svitav a domácích Pardubic. Na nás vyšla dvě utkání: s Třebovou a Pardubicemi. Hrálo se na jednom hřišti, a tak nás čekal příjezd domů až po třetí hodině. Což znamenalo pro naše hráče, za hodně peněz málo muziky!

Stojící zleva: Veronika Vondrová, Eva Šimková, Veronika Hendrichová, Tereza Motálková, Karolína Václavková, Pavla Polášková.
Klečící zleva: Anna Fiedlerová, Anna Loukotová, Markéta Šrůtková, Kristýna Kratochvílová, Michaela Bolcárová.
Netradičně v neděli jsme se vydali na další utkání ligy juniorek, tentokrát do Vyškova. Při pohledu na tabulku mělo jít o jasnou záležitost. S Janou jsme však měly o starost postaráno, protože k dispozici bylo pouze sedm hráček, z toho byly obě nahrávačky, dvě klasické smečařky, jedna univerzálkosmečařka, libero a jedna jediná klasická blokařka.
Po bitvě každý generál, ale za mou osobu je porážka ve druhém zápase pro nás zbytečnou ztrátou a to přes výrazné posílení soupeře pro jarní část sezóny hráči ligové Hnátnice. Na to se ale historie neptá, statisticky 3:0 a 1:3.
Ženské béčko odehrálo v minulých dnech (12. a 18.9.) další dvě soutěžní kola, ale bohužel, všechny body si nechaly soupeřky. Protože bylo se soustředěními a zápasy našich a kanadských volejbalistů v našem městě plno práce, vracím se k oběma kolům jejich soutěže až teď, najednou.
V pátek 22. a v sobotu 23. června se za krásného počasí uskutečnil finálový turnaj sedmnáctého ročníku městské volejbalové ligy. V pátečních čtvrtfinálových zápasech došlo k jedinému překvapení, když šesté nasazené družstvo Jestřábů porazilo třetí nasazené Sněženky a machry 3:1. V ostatních utkáních postoupila výše nasazená družstva.
Po turnajovém klání v Lupenici nás čekal další dvoudenní volejbalový maraton v nedalekém Lanškrouně. Vzhledem k blízkosti konání jsme zvolili variantu, že oba dny dojedeme. Z příchozích informací od vedoucího turnaje jsme už dopředu věděli, že nás čekají zápasy proti těžkým soupeřům.
V sobotu 17. ledna byla rozehrána druhá polovina soutěže 1. ligy kadetek. V základní skupině jsme obsadily 4. místo, které nás poslalo do skupiny O, kde se bojuje o udržení ligové příslušnosti i pro příští sezónu (jistotu udržení mají tři nejlepší celky, týmy na 4. - 6. místě čeká baráž o udržení s vítězi krajských soutěží).
Po úspěšném protlačení kvalifikací jsme se konečně podívaly taky my na 1. kolo Českého poháru. Jak na kvalifikaci, tak i teď se pořádalo v Hradci Králové, avšak pod vedením Sokol Malšovice. Bylo odehráno 22. – 23. 10. Bohužel však ne na hale, ale ve 2 tělocvičnách (Bezručova a Jiráskova) od sebe vzdálených asi 10 minut pěšky, tak proč nejet autem. :)
V sobotu 18. října patřila hala Na Střelnici volejbalistkám. Los soutěží určil pořadatelství pro TJ Svitavy v 1. lize kadetek, v 1. lize juniorek a KP I žen. Pro diváky tak byl připraven lákavý program, kdy se souběžně na třech kurtech v 10:00 písklo k úvodním utkáním. Ženy i juniorky si je protáhly až do tiebreaků. Diváci však bez pauzy měli další program, když po jejich dohrání nastoupily k odvetě kadetky. Poslední končily juniorky kolem 15. hodiny.
Po důrazném upozornění Petra musím ihned napsat článek. Horší to má Venca, protože tomu chyběj články dva. A víte jak to je. Je –li k práci jeden nahnanej násilím, tak ten výsledek nemusí být zrovinka šálek ranní kávy.
Ve společném balíku jsme na turnaj o zmrzlinový pohár do Rychnova nad Kněžnou odjížděli i my, nejmladší "chlapská" složka. Do přehazované jsme přihlásili pouze jedno družstvo - tentokráte těch starších.
Vzbudili jsme se a ejhle. Zataženo, pošmourno, nebo snad podle Zákopčaníka kouřmo? A dokonce pršelo! Tak dlouho na déšť všichni čekáme, ale že by se nám to zrovna teď a tady hodilo, to ani náhodou!
Ranní scénář už je zaběhnutý, už i víme, kterou berušku musíme po očku hlídat, aby jedla, a které si v tomto směru všímat moc nemusíme. Holt pořád platí, že když je výdej, musí být i příjem.
Výsledky kvalifikace! Blíží se nám kvalifikace na ME juniorů v nedalekém Žďáru nad Sázavou (Délka trasy: 54 km, celkový čas: 00:51 h - to by se dalo seknout i na kole ...). Navrhuji vypravení dodávky na jeden ze zápasů viz. označené v tabulce programu našich reprezentantů.
V sobotu byl den stvořený pro celou řadu vítězství. Jenže to nemůže jedinec tušit. Tak pěkně po pořádku. Mladší žáci alias Ďábli hráli v Hradci Králové na Slávii. Fičeli jsme dodávkou ve známém složení: Jakub, Sašena, Mirďas s nástupem v Kuklích, Terka, Zoiki, Dan, Johy a "divoch" David.
O víkendu se toho hrálo opravdu hodně a tak začneme nejméně vydařeným vystoupením. Svitavské béčko mladších žáků, ve kterém získávají zkušenosti borci z přípravky, hrálo v sobotu finále B krajského přeboru v Lanškrouně.
POZVÁNKA NA SVITAVSKÉ BEACH VOLEJBALOVÉ LÉTO MLADÝCH
„NA KOUPÁKU“
KDY: v sobotu 9. 7., 23. 7., v neděli 7. 8., 20. 8. 2011
KDE: Na svitavském venkovním bazéně
V neděli se konalo 4. kolo st.žáků v Litomyšli. Pro nás to bylo kolo třetí, protože jsme jednou měli volno. Soupeři byli Hradec Králové A i B a domácí Litomyšl. Rozlosování vědělo jak na nás. Nejdříve jsme si nezahráli s Hradcem B a poté ani s Litomyšlí. Soupeři dali 9 a 12 bodů za set a domácí i když se trošku rozhodčí snažil, získali 11 a 14 bodů. Poslední zápas měl být jasnou záležitostí našich hráčů.
V neděli 6. září se rozběhla soutěž přípravkám. V chlapecké kategorii hájí barvy Svitav pět družstev. Dva celky tvoří Jestřábi (A,B), tři týmy Aligátoři (C,D,E). Na úvod krajského přeboru byla sehrána kvalifikace, ve které sehrálo všech deset účastníků vzájemná utkání na jeden set do 25. Dle dosažených výsledů budou družstva dále rozdělena do dvou skupin.