S Kometou Brno smírně

Tak až s týdenní sekyrou dodávám článek z domácích utkání v první lize juniorů proti Kometě Brno. Jak stoupáme tabulkou a roste nám sebevědomí,šli jsme do zápasů s cílem šesti bodů. To se nakonec nepodařilo. Ale i jen jedno vítězsví beru jako dobrý výsledek, zvláště po průběhu prvního utkání.

My, tentokráte nekompletní bez žáků, kteří bojovali v Českém poháru, nastoupili k prvnímu utkání v sestavě: Nikolas Zoikas (N), Liukáš Abrahám (U), Alexander Konečný a Michal Palla (B), Alexandr Jedlička a Miroslav Odvárka (S), Martin Novák (L). Záda kryli na střídačce Daniel Plevák a Jakub Marek. První set celkem jednoznačně pro naše barvy. Brno ale extrémně kazilo vinou svých klíčových hráčů. Od druhého setu se ale situace změnila v neprospěch pro nás. Špatně jsme přihrávali, potažmo málo využívali útok prvním sledem, a bodový přísun smečařů byl roněž nedostatečný. V této konstalaci logicky nelze vyhrát a nutno uznat, že Kometa byla jednoznačně lepší.

Dali jsme pauzu hodinu a šli na druhý zápas. Již na podim v Brně i přes dvě porážky bylo utkání nesmírně vyrovnané. A jak to tak bývá, druhý zápas se vše otočilo o 180 stupňů. My polepšili první míč a hlavně se vyvarovali zbytečných nevynucených chyb. Ve všech třech setech si budujeme výraznější náskok. Ve třetím vedeme o 6 bodů a všichni se již vidí v šatně. No a ono to je najednou z 22:16 setbol pro Brno (23:24). Po nervydrásající koncovce nakonec blokem vítězíme 29:27 a já můžu s Mazlíkem do Lípy na pohár žáků.

Svitavy - Brno   1:3 (17,-21,-17,-18)

Svitavy - Brno   3:0 (21,19,27)

p.   družstvo utkání V P K sety míče body
1. rozpis druzstva VS Intertech Drásov VS Intertech Drásov 26 24 2 0 74:9 2043:1365 73
2. rozpis druzstva ŠSK Beskydy ŠSK Beskydy 26 23 3 0 71:16 2095:1636 67
3. rozpis druzstva SKP Kometa Brno SKP Kometa Brno 26 15 11 0 50:41 2042:1977 45
4. rozpis druzstva TJ Svitavy TJ Svitavy 26 14 12 0 50:43 2062:1927 44
5. rozpis druzstva VK Pegas Znojmo - Přímětice VK Pegas Znojmo - Přímětice 24 14 10 0 48:37 1837:1738 41
6. rozpis druzstva TJ Sokol Česká Třebová II TJ Sokol Česká Třebová II 26 11 15 0 43:52 2069:2068 34
7. rozpis druzstva TJ Sokol Šlapanice u Brna TJ Sokol Šlapanice u Brna 24 11 13 0 39:47 1794:1889 33
8. rozpis druzstva TJ Nivnice TJ Nivnice 24 8 16 0 25:55 1498:1835 21
9. rozpis druzstva TJ Nový Jičín TJ Nový Jičín 26 6 20 0 29:62 1715:2098 20
10. rozpis druzstva SK Přerov SK Přerov 24 0 24 0 5:72 1281:1903 0