Přípravka chlapci skupina A a B - 23.9.07 Ústí nad Orlicí

Ve fajn volejbalovém počasí se našemu "áčku" hrálo bezvadně. Poklidný a dobře organizovaný turnaj jim vyhovoval.

Sestava Terezka, Nikouš, Dodo a Dan si mohla vyzkoušet i trochu samostatnosti, když je trenér nechal hrát proti slabším soupeřům samotné. Vše zvládali dobře a v turnaji se dařilo. Snad jen poslední set jim chyběl, aby dosáhli na celkové vítězství. Jenže v posledním zápase s domácími po vyhraném setu soupeř pochopil, že nebude hrát volejbal, ale že začne ze země pinkat míče do odkrytých míst. Bylo to rozhodnutí pro vítězství správné, ale pro výuku volejbalu dost špatné. I laik v tuto chvíli pochopí, že kdo se pokouší o smečování a hru s nějakým řádem nemá mnoho šancí na výhru.

Důvody: menší hřiště, kam je těžší se trefit, při smeči nemá nikdo větší jistotu s prstovou konfrontací, hra na tři je pro přípravku jasná nevýhoda - čím více úderů, tím více nevynucených chyb. Přesto kluky chválím, že se nenechali odradit, nepřistupovali na hru soupeře a hráli nadále svoje. Byli trochu zklamaní, ale během jediné pochvalné trenérovy věty se cítili morálními vítězi.

Při odchodu jsme zahlédli vedle na tartanovém stadioně kousek  Ústeckého desetiboje, který měl šedesátýtřetí ročník (nejvíce opakování v republice a Elvis musel zatlačit slzu, neboť na něm pravidelně závodil pozn.red.). Pak už jen hurá okolo řeky na náš tradiční dopravní prostředek - vlak. V neděli hrajeme v České Třebové a tak komu z rodičů se chce jet s námi a zafandit "žluťáskům" je srdečně zván. Sraz v 7:25 - no jasně na vlakovém nádraží!