VÁNOČNÍ SOUTĚŽ !

VÁNOČNÍ SOUTĚŽ PRO VŠECHNY!Odpověď poslední! Vyhodnocení!

Volejbalisté i ne-volejbalisté - mám tady pro Vás Vánoční soutěž o bezva ceny, které se dají vyhrát pouze a jenom na základě správně zodpovězených otázek, položených vždy jednou v týdnu a tudíž celkem čtyřikrát do Štědrého dne. Pak bude následovat vylosování jednotlivců a udělení hodnotných cen. Ať nesoutěžíte o zajíce v pytli – jedná se o dresy naší reprezentace. Mezi kritéria pro udělení cen patří kromě správné odpovědi také její rychlost, se kterou se k otázkám a následně odpovědím dostanete. Sledujete web ve dne - v noci, nevíte kdy tam co dám. I já sám bych si rád jednu cenu odnesl, ale to pořadatelé soutěží nesmějí.

Odpovídat můžete zde, pomocí komentářů (čímž prozradíte odpověď ostatním) nebo pomocí SMS a e-mailu na 603277768 a jiri.kabelka@t-mobile-sme.cz

Přeji Vám rychlé nalezení odpovědí a mnoho štěstí ve vylosování Vašeho jména!

OTÁZKA PRVNÍ:

"Od kdy se datuje vznik našeho oddílu a jak se náš klub původně jmenoval?"

ODPOVĚĎ PRVNÍ:

1949 - Jiskra Svitavy

OTÁZKA DRUHÁ:

Volejbal vymysleli údajně chicagští hasiči. Mohli plácat míč přes síť v době, kdy měli volno, a tudíž nehořelo. To je taková otřepaná verze na všech webech. Málokdo však ví, že pod tvrdou sankcí z výplaty nesměli hrát 30 minut před požárem...! Jestli je to pravda, tak to už nám nikdo neřekne, ale kdyby jste něco nevěděli stačí se zeptal Elvise.  Proto otázka druhá se týká člověka, kterému je počátek volejbalu přisuzován. Víte, kdo to byl? A aby to nebylo tak jednoduché, tak přidám ještě jednu: Od kdy je volejbal olympijským sportem?

ODPOVĚĎ DRUHÁ:

William G. Morgan z YMCA v Massachusetts (USA), součástí olympijských her je od roku 1964 (plážový od roku 1996)

OTÁZKA TŘETÍ:

Co znamená rozehra a dokončená rozehra? Jaký je rozdíl mezi družstvem nepřítomným a neúplným? Co udělá kapitán na konci utkání?

ODPOVĚĎ TŘETÍ:

rozehra - Rozehra je posloupnost činností ve hře od okamžiku úderu do míče podávajícím hráčem až do okamžiku, kdy je míč mimo hru.

dokončená rozhra - Dokončená rozehra je posloupnost činností ve hře, jejichž výsledkem je udělení bodu.

neřítomné družstvo - Odmítne-li družstvo hrát poté, co k tomu bylo vyzváno, nebo se nedostaví na termín utkání, je prohlášeno za “nepřítomné” a prohrává utkání skrečí s výsledkem 0:3 na sety a 0:25 na body v každém setu.

neúplnné družstvo - Za "neúplné" družstvo je prohlášeno takové družstvo, které nemá 6 hrajících hráčů na hřišti a nemůže vystřídat. Družstvo, které je prohlášeno za “neúplné” v setu nebo v utkání, prohrává set nebo utkání. Družstvu soupeře jsou přiděleny body nebo body a sety, potřebné k vítězství v setu nebo v utkání. Neúplné družstvo si ponechává dosažené body a sety.

kapitán na konci - poděkuje rozhodčím a soupeřům a podepíše zápis o utkání, aby potvrdil výsledek
                           - jestliže v náležitý čas bylo učiněno oznámení prvnímu rozhodčímu, může potvrdit a zaznamenat oficiální protest proti použití nebo výkladu pravidel rozhodčími do zápisu o utkání

OTÁZKA POSLEDNÍ:

Na jakém místě skončili naši žáci v předchozích dvou ročnících Českého poháru?

ODPOVĚĎ POSLEDNÍ:

ČP žáci 2009/2010 TJ  Svitavy 7. místo, ČP žáci 2010/2011 TJ Svitavy  9. místo.

Vyhodnocení Vánoční soutěže:

Soutěžící i sledující - máme tady vyhodnocení celé soutěže. Sice jsem chtěl dát ještě jednu rozhodující otázku složitějšího charakteru, aby se soutěž rozhrábla úplně a já nemusel nic nikomu dávat. Byla by asi taková: Kdo dal poslední smeč v zápase mladších žáků Svitavy - Plotiště nad Labem nebo vyjmenovat všechny hráče účastnící se loňského Českého poháru žáků. Vy by jste to zase věděli, tak přistoupím k rozhodnutí.

Soutěže se zúčastnili tito soutěžící (začnu od mladších):

Marcela Sezemská, Jaroslav Pešina, František Harašta, Pavlína Švihelová, Michal Palla, Markéta Kabelková, Saša Jedlička a Daniel Nespěšný

GRATULUJEME !

Jo ještě ceny. Napadlo mne, že by jste si je za svoje koupili sami, ale přece jenom Petr Sezemský nějaké parádní relikvie prožrané molama ve skříni najde. Tím Vás všechny soutěžící i nesoutěžící zvu na vylosování konané na hale dne 21.1. mezi sety zápasu mužů Svitavy - Chrudim a nebo žen Svitavy - Pardubice. Neúčast znamená ztrátu ceny!

Již se těším: "Pane Talíři, jsou všecha vylosovaná čísla platná ...?"