Krajské centrum mládeže

Na podzim čtveřice našich hráček absolvovala výběrový trénink do týmu KCM (Krajské centrum mládeže). V konkurenci pětadvaceti hráček (ročník narození 2000 a mladších), vybraných zástupkyň z jednotlivých oddílů Pardubického kraje, se do širšího výběru dostaly všechny – Míša Bolcárová, Kristy Kratochvílová, Anička Loukotová a Eva Šimková. Pátou hráčkou oddílu v KCM se stala Anička Vrabcová, která do Svitav v průběhu sezóny přestoupila z Dolního Újezdu.

Během sezóny se hráčky v rámci činnosti KCM zúčastnily několika minisoustředění a turnajů. Tento výběr se připravoval na vrcholnou akci sezóny – 19. ročník Memoriálu Ing. Milana Kafky, kde se mezi sebou utkala výběrová družstva všech krajů.

Výběr Pardubického KCM vedou trenéři Libor Tomiška (Lanškroun) a Martin Formam (Pardubice). Do Jablonce nad Nisou s nimi nakonec odjely čtyři naše hráčky a během tří dnů absolvovaly náročný program. V sedmičlenné základní skupině obsadily 5. místo, dále bojovaly ve skupině o 7. – 10. místo a celkově obsadily pěkné 8. místo ze čtrnácti účastníků.

Pro naše hráčky to byly výborné zkušenosti – náročné tréninky, těžká utkání, noví trenéři. Škoda jen, že některé oddíly z Pardubického kraje KCM bojkotují a své hráčky na KCM neposílají. Celkový výsledek by za účasti např. hráček z České Třebové mohl být ještě lepší.

Tato akce zároveň sloužila k otestování hráček - výskok z rozběhem, K-test, skok daleký z místa, hod 1kg medicinbalem, tělesná výška. Z oddílu dosáhla nejlepšího umístění mezi všemi účastnicemi (166 hráček) Anička Vrabcová - 41. místo. V jednotlivých disciplínách byla vidět na celkovém 12. místě v K-testu Míša Bolcárová a mezi hráčkami narozenými v roce 2001 byla na 40. místě Anička Loukotová, která jako jediná z našeho oddílu může hrát v KCM i příští sezónu.

Akce se účastnili i představitelé volejbalového svazu, kteří si zde vytipovali hráčky pro svazové akce nejlepších hráček ročníku narození 2000/2001. Ano, již v tomto věku se začíná utvářet reprezentační družstvo - Lvíčata. Pozvání na výběrový trénink, kterého se zúčastní zhruba 40 hráček, dostala také Anička Vrabcová.

 

Fotka KCM z přípravného turnaje v Lupenicích

zdroj: http://eve-animal.rajce.idnes.cz/Zmrzlinak_2014#

 

Ve stejném termínu probíhal turnaj pro KCM chlapců v Hradci Králové. Za Pardubický výběr startovali ze Svitav Štěpán Hlaváček, Filip Siekiera, Jirka Simon a Lukáš Siekiera. Kluci si dovezli stříbrné medaile!

 

Pavlína

 

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll