Zveme všechny fanoušky a příznivce ženského volejbalu na již tradiční přípravný turnaj, který se uskuteční tuto sobotu 20. 9. v hale Na Střelnici.Účast potvrdily kvalitní druholigové celky. Začátky prvních utkaní jsou naplánovány na devět hodin.
Dnes (sobota) se hrálo v naší hale čtvrté kolo nadstavby krajského přeboru mladších žáků. Nadstavba spočívá v tom, že spolu ve finále A hrají dvě nejlepší družstva z Pardubického a Hradeckého kraje po základní části a ve finále B zbytek, tj. dvě družstva z hradecka a tři z pardubicka.
VK OPAVA a. s. – TJ SVITAVY 3:0, 3:0
První kolo mladších žáků se konalo v České Třebové. Spolu se Zdenálem a osmi bojovníky se jelo tradičně vlakem. Na třebovské kurty jsme spěchali, protože nás čekala předehrávka zápasů kvůli nastávajícímu turnaji ve Vídni.
Včera se odehrálo druhé kolo školní ligy, na kterém se udála dvě překvapení. Prvním bylo vítězství Gymnázia, za které hrají většinou mladší hráči (Adam Tomášek 1998, Markéta Šrůtková 1998), nad favorizovanou ZŠ Riegrova, která byla navíc oproti prvnímu kolu posílana o elitního hráče Mirka Odvárku.
Víkend 21.-22.4.2018 byl ve znamení baráže o II. ligu pro sezonu 2018/19. Pořádáním této události jsme byli pověření my a doufali, že se nám podaří uspět a být do druhého místa, které zajišťovalo postup do II. ligy na příští sezonu.
Svitavy – Sokol Dolní Újezd 3:0 (17,19,19)
V sobotu 16.10. jsme odehrály historicky první turnaj-v naši kategorii kadetek-na domácí půdě. Soupeřky nám přijely až z Letohradu. Hrály jsme v tělocvičně na III. základní škole-Riegrovce. Síť jsme měly natáhlou z pátečního tréninku a tak se žádné velké přípravy hřiště nekonaly. Jen místo pro Luďka na fandění se muselo vymyslet, a tak jsme přinesly 2 žíněnky, na kterých seděl při zápase, jako na trůně.
Stále usměvavá - Mirinda. Letos se (po mateřské pauze a sezóně s Jelitama) vrátila k Výletníkům, kde svým optimismem, elánem a radostí ze hry jednoznačně vyčnívá.
Je čas i v rozhovorech pogratulovat a také poděkovat starším žákům za úspěchy dosažené v letošní sezóně. Být v první desítce v českém poháru i na mistrovství ČR hned při své první účasti zaslouží poklonu, pánové (hráči, trenéři). Držíme pěsti, ať své pozice hájíte i dalším soutěžním ročníku a ať ty Svitavy dál znepříjemňují volejbalový život velkoklubům.
Minulý víkend zahájily soutěž prvoligové kadetky. Včera hrály poprvé doma. Diváků se sešlo poměrně dost, k obsazenosti haly přispěl jistě souběh utkání s 1. ligou juniorek. Hostili jsme tým TJ Minerva Boskovice, který pro nás byl velkou neznámou.
TJ Svitavy - TJ Minerva Boskovice 2:3 (-16,22,-23,15,-12), 3:1 (16,-12,24,24)
Nečekal na prosinec a vybral si krásné datum 12.11.2012. Přesně píše: "Už jsem na světě, 2850 g a 49 cm. Štěpa".
Druhou polovinu soutěže jsme zahájily v sobotu doma s Opavou, vedoucím týmem tabulky. Oba zápasy jsme prohrály, ale v druhém jsme ve čtvrtém setu promarnily - no doslova zahodily - obrovskou šanci překvapit, zvítězit a připsat si nečekané body!!!
První dotaz od Pavlínky! Tak jsem byl upozorněn na bazéně a bylo mně řečeno, že tohle teda NÉÉÉ! Proto bude každý den jiný článek a možná i s jiným textem ...
O víkendu se hrály v hale Na Střelnici dva zápasy Evropské ligy žen proti Izraeli. V obou utkáních naše reprezentantky zvítězily a výrazně si tak zvýšily naději na postup do Final Four v Istanbulu.
Z utkání připravil několik fotografií Josef Horák.
V letošním posledním rozhovoru se mrkneme na uplynulou polovinu sezóny očima trenérů, hráčů, hráček a fanoušků. Žádný konkrétní dotaz nebyl položen, každý oslovený vyjádřil hodnocení soutěže dle svého mínění a ze svého úhlu pohledu.
V neděli 5. prosince vyrazila skupina ve složení 3 aut, 3 trenérů a 11 Tygrů do Chvaletic na druhé kolo KP v přehazované. Obavy z počasí se nakonec ukázaly liché, takže jsme do připravené Chvaletické haly dorazili včas. Rozkoukání, rozcvičení a borci šli na to.
Hned v úvodu musím zmínit, že tradiční dopisovatel ze sportovních bojišť - Číža, pomáhal brněnským mužům v boji o prvoligové body, a proto jeho čtivý a nenapodobitelný styl psaní musíte dnes oželet a vzít za vděk poněkud suchopárnějším a méně záživným popisem událostí tohoto víkendu.
Vichřice (Emma) nevichřice, v sobotu jsme jely do Křenovic bojovat s „velezkušeným“ volejbalovým družstvem. Domácí hráčky jsou asi dobrá parta, základ družstva se drží dohromady už hodně dlouho. Vyhrát potřebovaly ony, aby se odpoutaly z 8.
V úterý 12. března 2019 se v hale Na Střelnici konal turnaj základních škol ve žlutém minivolejbale za účasti celkem 35 týmů. Myšárna vyslala 14 družstev, Riegrovka 6, náměstí Míru 4, Sokolovská 4 a Felberka 7.
SMS:Dobre rano,jmenuju sa Viktorie Filova.Narodila jsem sa vcera ve 23:02 a merim 50cm a 3.17kg.Mamka i ja jsme zdravi.
Toz ogare, Ti gratulujeme - malicko od rana "zakaleskujte"(no jak ta znam, tak teho bude, ze dyby sa to nalilo do vanicky, tak se v tom utopi i vetsi decko ...). Pozdravuj mamku, pozdravuj kumpany u stolu a Viktorce vyrid, ze ji kazdej ogar, co letos prijede ze Svitav do Hosti, sveze kocarkem okolo stadionu. Letos nas dorazi tolik, ze to bude mit krouzeni, jako satelit na orbitu!
Za Svitavaky Zluty ptaky Elvis