Tak nám konečně skončily taneční. Ve čtvrtek se to projevilo účastí na tréninku, nicméně naši synci měli závěrečný věneček v pátek před zápasem ve Šlapanicích. Ráno jako švábi na pivo se postupně nakládal jeden po druhém. V autech to bylo jak v noclehárně.
Jinak to neumím říct – v sobotu jsme prostě zahodily šanci vyhrát, především 1.utkání. KP Brno „B“, naše soupeřky, hraje 2. ligu s juniorkami a netají se jasným cílem - postoupit do 1. ligy.
Do druhého kalendářního měsíce letošní sezóny juniorské první ligy jsme vstoupili prvním domácím utkáním proti celku z Pardubic, které se odehrálo 1. října, v sobotu. Na zápase jsme se sešli v sestavě Štěpán Hlaváček (S, kap.), Honza Kladivo (B), Peťa Leinweber (L), Siekierovic dvojčata Lukyn (N) s Fildou (B, S), Jirka Simon (B,U), Adam Tomášek (S,U) a bratři Švihelovi, Vojta (S) se Šimonem (B).
Sláva klukům, blahopřání od všech volejbalových děvčat. Ale i děvčata vedou pořád ještě urputný boj o body do Krajského přeboru přípravek dívek. Ještě nás čekají 3 kola do závěru soutěže. V neděli 1.května jsme jeli bojovat o body do Moravské Třebové (skupina A) a do Chocně (skupina C). Do Chocně jsme poslali osamoceného řidiče, trenéra a taťku v jedné osobě - Libora Dynku.
Dnes se konalo druhé kolo Krajského přeboru starších žákyň. Los určil, že se spolu utkají naše týmy a dále obě družstva odehrají zápasy proti Poličce. Hrálo se na Riegrovce, takže nižší strop a téměř žádný prostor na "opravy" špatné přihrávky, ale podmínky stejné pro všechny.
... I to se dá zažít ve volejbale. Konkrétně v České Třebové, kam naši kadeti zavítali na 2. kolo své juniorské soutěže. Vlastně se to nestalo při našem utkání, nýbrž při KPI chlapů (ČT B- Litomyšl), jelikož jsme hráli na kříž (my v 9:00 a 13:00, muži od 11, respektive 15 hodin).
Nic hezčího, co by ji charakterizovalo nevymyslím, takže si půjčuji slova z Elvisova komentáře k utkání přípravky dívek: Jenže mně padla do oka jedna z malinkatých, s rychlýma nožičkama, bezva čuchem na balón a touhou vyhrát. Po chvilce zjišťuji, že její maminka je Monika a stojí u lajny hřiště. Je to oštěpařka z naší bývalé atletické tréninkové skupiny, se kterou mám sježděny všechny stadiony v Československu!
Hlásím se Vám všem jako nová zpravodajka do našeho volejbalového webu. Zatím se budu držet jen kadetek, ale kdo ví, třeba toho bude časem víc - Denisa Antošová, alias PĚNKAVA.
V sobotu 17.11. jsme společně s našimi ženami, přivítali tým z nedalekého Letohradu. Společně se Slatiňany tvoříme závěrečnou trojku tabulky, takže jsme samozřejmě pomýšleli na vítězství. Zápasy jsme odehráli opět v okleštěné sestavě a tentokrát bez Onďase, který si zranil kolínko. Jak vše nakonec dopadlo se dozvíte v tomto článečku.
V sobotu 9. března se v České Třebové hrál další barevný minivolejbal. Zvláštností tohoto turnaje bylo, že dopoledne hrály mladší kategorie (žlutý 1. třída, žlutý 2. třída a oranžový) a odpoledne starší kategorie (červený, modrý).
Vánoce se blíží a s tím i konec první části 1.ligy juniorů. V sobotu jsme hráli předposlední zápas před Vánocemi se Znojmem. Sraz již klasicky 8:45 v hale. Jindy byom na soupeře čekali až v hale kolem čtvrt na 10, ale kluci ze Znojma byli v hale dřív ještě než my. Asi se na nás chtěli pořádně připravit. Nicméně jsme rychle všechno nachystali a začali se řádně rozcvičovat.
V dnešním článku budete mít nevšední příležitost vychutnat si hned dvojitý report o našem juniorském družstvu a jeho cestách napříč první ligou. Z těžko vysvětlitelných a pro většinu z nás navíc nepochopitelných důvodů se tvorba článku zasekla na bodu mrazu a stále se pátrá, kde soudruzi z NDR udělali chybu. Jménem celého družstva se tedy omlouvám za mírné zpoždění.
V pátek 10. 5. 2019 odcestovaly mladší žákyně na 26. ročník J. Lakomého do Přerova. Turnaje se zúčastnilo 12 družstev, rozdělených do dvou základních skupin. Během tří hracích dnů nás čekala pořádná porce deseti zápasů.
Po sérii dvou odložených kol byla dohrána podzimní část KP přípravek v minivolejbalu. Jelikož headcoach byl na trenérském semináři v Prostějově, vzali si kluky na starost tatínci Siekiera a Češka.
Turnaj kolidoval s KP v přehazované, což odneslo družstvo Svitavy C, protože nemocného Martina Valacha neměl kdo nahradit a museli hrát ve dvou.
Zde stručný komentář Petra Češky st.:
Od minulé soboty uplynulo již mnoho sluncí, ale o reportáž nepřijdete přátelé! Nemám moc času a nestíhám. Omlouvám se tedy za veliké zpoždění. Zápasy jsme oderáli doma, ale štěstíčko nám chybělo. Hrát nemohl zraněný Bubu (naražený malíček) a tak jsme do hry vpustili Pipina. Ten se však ve druhém setu zranil (výron velikosti vodního melounu) a náhradou za něj byl pouze nemocný Burry. Nebylo mi do smíchu...
Ráno jsem si se slepenýma očima přečetl blaženčin článeček o začátku babské sezóny. Moc vymejšlení jsem do toho nedal a našel na klávesnici svého PC mačkátko KOPÍROVAT. Vyrušil jsem odpovědi mačkátkem ODSTRANIT a šikovně rozeslal našim mladým, pohledným a perspektivním mužům, aby mně jako něco napsali.
V sobotu 12. září jsme v naší sportovní hale Na Střelnici pořádali už 7. ročník Podzimního turnaje žen. To snad ani není možné, že už se konal posedmé - to musíme do názvu přidat přívlastek "tradiční". No a tradici dobrého volejbalového turnaje jsme přece ve Svitavách založit chtěli, ne?
Přidány exkluzivní fotografie!
Již zavedená tradice z loňského roku velela do restaurace U Kocoura a jenom téma Slavnosti sněženek vystřídaly Formanovy Vlasy. Do vyhlášené "osvěžovny" se sjížděly "květinové děti" v mnoha úborech a dost parádních vohozech.
Po večerní bouřce nás probudilo sluníčko, takže tréninkový plán nebyl nijak narušen. Dopoledne si Ďábli zahráli turnaj dvojic, který vyhráli Piškot s Lukašem. K obědu byl gulášek od mistra Melise, a aby nám lépe slehlo, a abychom se schladili, zašli jsme si na místní bazén. Po odpoledním tréninku jsme rozdělali táborák a každý si k večeři opekl tolik buřtů kolik dokázal sníst.