Junioři: Čekání na další vítězství v 1. lize pokračuje

K dalšímu dvoj-utkání odjížděla téměř kompletní sestava (mimo Trauťase, který doléčoval zranění) do Brna na Kometu. Odjezd před sedmou hodinou, dodávka, jedno auto a Pavlína Švihelová jako předvoj Ještěrek na kvalifikaci ČP v témže městě. I přes dušičkové počasí cest na pohůdku a dojezd 45 minut před prvním zápasem.

Na úvod hodnocení je třeba dodat, že autor tohoto článku je pěknej vůl. Při kontrole soupisek rozhodčí zjistil, že nám tam chybí Zoiki. Vše moje chyba, jelikož jsem vzal starý výtisk a přes sebebičování jsem s tím nic nenadělal. Pomohl Nikoušův strejček, který zaběhl domů, dle instrukcí vytisknul, ale vše pozdě na první zápas.

Nastoupili jsme v sestavě : Mirďas a Terka (S), Pallouš a Konec (B), Číža (N), Jedla (U) a Daňas (L). Od prvního míče bylo jasné, že půjde o vyrovnanou bitvu, kde bude rozhodovat každý míč. Jen pro příklad z prvního zápasu. První set vedeme 22:20 a prohráváme, ve druhém tečeme 20:23 a vítězíme. Ve třetím kontrolujeme hru do stavu 19:13 a set ztrácíme.Ve čtvrtém otáčíme koncovku prohraného utkání. V pátém vedeme ještě 5:2 a končíme 13:15. Alespoň bod za dva sety se počítá.

Střídají nás místní dcérky, takže se všichni vydáváme povzbudit naše holky na Vodovou. Marně. Holky jednoznačně prohrávají s Hradcem. My se přesunujeme zpět.

Do druhého zápasu nastupuje již Zoiki. První dva sety máme bodovky v dobře rozehraných koncovkách, které kazíme. Tečeme 0:2. Ve třetím dějství jsme lepší na servisu (Zoiki) a set jednoznačně vyhráváme. Opět labutí píseň...

Soupeře jsme převyšovali hrou středem. Tím se ale v dnešním volejbale zápasy nevyhrávají. Brno bylo lepší na hlavním kůle a především ze zóny II. Další kolo již v sobotu doma od 11:00 proti suverenímu Drásovu. Zkusíme překvapit.

Kometa Brno - Svitavy 3:2 a 3:1

p.   družstvo utkání V P K sety míče body
1. rozpis druzstva VS Intertech Drásov VS Intertech Drásov 8 8 0 0 24:2 650:414 24
2. rozpis druzstva ŠSK Beskydy ŠSK Beskydy 8 6 2 0 19:8 635:550 18
3. rozpis druzstva SKP Kometa Brno SKP Kometa Brno 8 6 2 0 18:11 648:627 17
4. rozpis druzstva TJ Nový Jičín TJ Nový Jičín 8 4 4 0 17:14 650:662 13
5. rozpis druzstva TJ Sokol Česká Třebová II TJ Sokol Česká Třebová II 8 4 4 0 16:14 679:652 12
6. rozpis druzstva TJ Sokol Šlapanice u Brna TJ Sokol Šlapanice u Brna 8 4 4 0 14:17 639:659 11
7. rozpis druzstva VK Pegas Znojmo - Přímětice VK Pegas Znojmo - Přímětice 6 3 3 0 11:12 504:508 8
8. rozpis druzstva TJ Svitavy TJ Svitavy 8 1 7 0 10:22 660:735 6
9. rozpis druzstva TJ Nivnice TJ Nivnice 6 2 4 0 7:14 412:469 5
10. rozpis druzstva SK Přerov SK Přerov 8 0 8 0 2:24 442:643 0