Petr Siekiera již tradičně nastupuje v MVL za družstvo Antik - od loňské "sezóny" číslo 2. Společně s ostatními vybojoval postup do 1. MVL. Jeho podíl na úspěchu Antiku 2 je nepřehlédnutelný.
Jméno: Petr Siekiera
Družstvo: Antik 2
Post: smečař
Ročník narození: 1970
Výška: 173 cm
Volejbalová sezóna startuje už za chvíli, v rámci přípravy se rozbíhá kolotoč sehrávacích turnajů. Náš oddíl pořádá tuto sobotu od 9 hodin v hale již šestý ročník turnaje starších žákyň, který se koná k uctění památky manželů Vymětalových. Memoriál má ve své přípravné fázi v plánu hned několik velkých a tradičních oddílů.

Taky juniorky se vydaly (sobota 22.8.) na přípravný antukový turnaj a zvolily Dolní Studénky. Nejely do neznáma, před dvěma lety si tam totiž odbyly premiéru, tenkrát ještě na dvoudenním turnaji. Kdo nevíte, tak Dolní Studénky jsou nedaleko Šumperku, mají překrásné okolí s výhledy na Jeseníky a taky moc hezký volejbalový areál se čtyřmi hřišti.
Sobotní zápas v Poličce začal nevšedně. Celý tým dorazil o půl hodiny později než shc. Máza, protože zbytek týmu měl nedostatečné informace o místě konání zápasu. V prvním zápase jsme měli ze začátku problém se soupeřovým blokem. Však Onďas v sobě odhalil skryté možnosti, a díky převaze soupeřových chyb nad bodovkami, jsme jednoznačně vyhráli 3:0.
Poprvé v této sezóně se mohli mladší žáci předvést v domácím prostředí. Během minulého týdne dorazilo podzimní počasí a tak se hrálo v hale Na Střelnici.
V sobotu v domácím prostředí se hrál poslední turnaj Krajského přeboru mladších žáků. Ráno při příchodu na kurty byl poctivý jeden stupeň nad nulou, ale litomyšláci hlásili, že od Gajeru se mlha roztrhává, takže na sebe přes síť alespoň uvidíme. Rodiče našich hráčů vybavili svoje ratolesti pouze šortkama na hraní a když jsem je viděl při přípravě hřišť na odehrání zápasů, jak trajdají v mokré trávě, klepal jsem se za ně!
O dnešní rozhovor se nám postaraly dvě spoluhráčky. Na straně zpovídající se poprvé představuje Vendy Tmejová, odpovídá Verča. Kdo ji neznáte pod jejím vlastním jménem, pomůže vám jistě přezdívka - Bleška.
1. liga juniorů je v plném proudu a nás opět čekal další soupeř z Brna. V sobotu 25. 10. se vše mělo konat v naší hale Na Střelnici a také se konalo. Sraz byl již v 8:45 v šatně. My, takoví pracanti, jsme měli vše nachystané v 9:06 a tak nám zbývala hodinka do zápasu. Asi ve čtvrt na 10 dorazili kluci z Brna a kolem půl 10 jsme se začali pečlivě rozcvičovat na zápas. Řekl bych, že soupeř měl pár vyšších hráčů, ale to nic pro nás neznamenalo a stále jsme si věřili na výhru.
Od pondělí 25. června budou volejbalové kurty mimo provoz. Uskuteční se rekonstrukce antukové plochy a přibude nám tolik očekávané (roky očekávané!!!) čtvrté hřiště. Nejdříve se na kurty "nastěhuje" svitavská firma Akvastav, která připraví podklad pro další hřiště, provede rozvod vody na stříkání, vyhloubí šachty pro odvod dešťové vody a pod. Výstavba nového kurtu a rekonstrukce stávající antukové plochy je svěřena firmě Sibera, Stará Boleslav.
Krajský přebor starších žákyň pro naše družstva "A" a "B" pokračoval ve druhém a čtvrtém kole v Ústí nad Orlicí. Třetí kolo pořádalo naše béčko, které v něm zaznamenalo své první vítězství. Se zprávami máme skluz, takže alespoň jednotlivé výsledky a nějaké ty fotečky. Osobně můžete vidět naše naděje již tuto neděli v hale Na Střelnici od 9:00!
Ve třetím kole KP přípravek účinkovala všechna tři naše družstva ve skupině B, protože áčko i béčko minule spadly. Pro trenéry se tak situace zjednodušila, protože nemuseli řešit cestu do Litomyšle, kde se hrála skupina A. Jeli jsme vlakem spolu se strašími žáky A i B, kteří hráli v tělocvičně ZŠ Nádražní, což znamenalo, že nás jela pěkná banda. Přípravky se hrály v areálu Na Skále, takže jsme si užili posledních záchvěvů léta.
Ajajaj, postihla nás nahrávačská krize! Čekaly nás další zápasy na domácí půdě - tentokráte s hráčkami z Letovic. Situace vypadala beznadějně. Naše nahrávačka Lucka Šimková se rozhodla zmoudřet (proti tomu určitě nikdo nic neměl!) a začal jí růst zub moudrosti. Asi se mu ještě moc nechtělo, takže Lucku zlobil, a to velmi, a Lucka v sobotu místo na palubovce zápasila na nemocničním lůžku. Dalo by se říct, kde je problém?
Dneškem jsme rozjeli velkou soutěž o ceny. Rozdělíme ji na dvě části - Železobetoňáka a Einsteinonewtoňáka. Během celého soustředění budou chlapci plnit různé sportovní a znalostní úkoly. Dnes vrhali koulí a běhali do kopce na čas.
V neděli 2. prosince odehráli naši Panteři druhé kolo krajského přeboru v
přehazované. Dějištěm bojů byla tentokrát Městská sportovní hala v Litomyšli.
Naše týmy A i B měly na konci turnaje společně s týmem České Třebové A po
Utkání začalo minutou ticha za oběti zemětřesení v Číně. Pak už se ale hrál jen volejbal.
Parnou neděli prožila volejbalová Lupenice, kam odjela na turnaj starších žákyň i dvě svitavská družstva. Celkem 13 děvčat dalo přednost antuce a míči před bazénem a vodními radovánkami. A nebyly samy - našlo se takových děvčat víc (celkem 9 týmů v turnaji), souběžně probíhal také turnaj dorostenek a smíšených družstev.