Vezeme domů potřebný a vybojovaný plný bodový zisk a baráž se nám přiblížila.

Na hřiště posledního družstva tabulky jsme odjížděli s potřebou bodovat a to se nám podařilo.

Benešov – Svitavy 0:3 (-22,-20,-15)

Asi to už v letošní sezoně lepší nebude, ale k jednomu z rozhodujících víkendů odjíždíme v sedmi lidech bez možnosti střídání a s věkovým průměrem 20,3 roku. Sestava je jasná Dvořáková, Šimková E., Šimková B., Šrůtková, Horáčková, Hendrichová a Sýkorová. Tři juniorky, doplněné dalšími mladými, ale již trochu zkušenějšími hráčkami. Nálada z posledního vyhraného zápasu s Nymburkem byla vidět již po cestě na tyto zápasy a přenesla se i na hřiště a zase velkým dílem přispěla k vítězství v obou zápasech. V prvním setu si družstvo zvykalo na podmínky specifické haly, ale od druhého setu si již vítězství nedalo vzít.

Benešov - Svitavy 1:3 (-20,23,-14,-12)

S trochou obav, co s hráčkami udělá výhra v prvním zápase, jsme nastoupili do druhého utkání, kde jsme chtěli potvrdit, že dobrý výkon v prvním zápase nebyl náhoda a hlavně soupeře nepodcenit. Povedlo se, první set družstvo vyhrálo, ale do druhého setu nastoupilo jako vyměněné, nedařil se příjem, udělali jsme několik zbytečných chyb v poli i na útoku a soupeř získal velký náskok. Nám se stíhací jízdou podařilo srovnat na 23:23, ale dále byl šťastnější soupeř a set získal pro sebe. Ale na družstvo platila trochu důraznější domluva a další dva sety předvedl opět svůj výborný výkon a vítězství si již nenechal vzít.

Stejná situace jako druhý zápas minulý víkend, nadšení a soudržnost během celého dne a zase to zvedlo výkon celého družstva. Snad to již všechny pochopily, že to jinak nejde. Pochvalu tentokrát zaslouží celé družstvo, počínaje nahrávačkou. Bára Šimková se výborně vyrovnala se skutečností, že si ji soupeř důkladně hlídal. K tomuto se přidala i Hendrichová, která zakončila několik těžkých útoků a pomohla dobrým blokem. Obě smečařky potvrdily potřebné sebevědomí, Šrůtková v útoku dostávala příležitostí míň, ale úspěšnost byla vysoká a dohonila to v obraně a náhře. Libero si v potřebné míře dirigovalo obranu.

Za Svitavy hrály: Klára Dvořáková, Verča Hendrichová, Linda Horáčková, Míša Sýkorová, Bára Šimková, Eva Šimková, Markéta Šrůtková

Trenér: Martin Knížek