Hlásím se - Denča alias Pěnkava - s dalším komentářem. V sobotu 9.10. jsme se vydaly do Ústí nad Orlicí. Ještě den předtím jsme sháněly auta a hráčky, nakonec jsme jely jen v sedmi + 2 řidičky. Ráno nás trochu přepadla mlha, což řidička nepředpokládala, a tak jsme honem hledaly v autě čudlík na mlhovky (ne, Ivetka to nebyla!). Už v Lačnově jsme potkaly „staré známé“, tj. Šimkovi, kteří jeli do České Třebové - asi si prohlídnout nový terminál.

DOPLNĚNA TABULKA A HODNOCENÍ Druhé kolo Českého poháru a elitní sedm týmů východní poloviny republiky v Novém Jičíně. Opět se budeme snažit co nejvíce přiblížit naše vystoupení z turnaje.
Využijeme prázdninové volno a tradiční anketou vám ve stručnosti představíme tréninkovou skupinu mladší chlapecké přípravky, kterou znáte pod jménem Žraloci.
Borci odpovídali na následující otázky:
nejoblíbenější barva, jídlo, předmět ve škole, knížka, film, kapela.
A jejich odpovědi vám nyní předkládáme.
"Jen tak" pro radost jsme si udělaly - i udělali - poslední trénink už minulého roku. Hlavy plné volejbalu a na hlavách? Na co si kdo troufl. Tréninková intenzita nebyla tentokrát to nejdůležitější, zábava a pohoda byly na prvním místě.
Žichlínek - Svitavy 0:3 (22:25, 9:25, 21:25) a 0:3 (16:25, 12:25,
10:25)
4. turnaj KP přípravek byl naplánován do Lanškrouna do haly Na Střelnici (nenechte se zmást, opravdu se jmenuje stejně). Dobře tentokrát zabojovali borci z týmu Svitavy B (Honza, Jirka, Štěpán), kteří uhráli zatím nejlepší výsledek v soutěži. Prohráli pouze s favorizovanou Českou Třebovou II a i tu celkem solidně potrápili.
Připomenu jen, že poprvé jsme jely pouze v sedmi vloni do Záměle, letos odjelo "sedm statečných" pro změnu až do Frýdku-Místku. V lize už to je pořádný risk, ale nedalo se nic dělat. A to ve čtvrtek večer bylo hráček jen šest!!!
Poslední červencová sobota patřila, již tradičně, turnaji MIXŮ. I přes to, že jsme letos museli družstva odmítat, jsme se opět sešli v počtu 15družstev. Protože minulý rok si některá družstva stěžovala, bylo potřeba vymyslet nový herní systém. Opět byl zajištěn dostatek kvalitních utkání (a opět se našli ti, kterým se to líbilo méně….). Vítěz ročníku 2015, Drink Team, se zřekl nasazení pro rozřazovací utkání, a tak se nasazený tým losoval, padlo to na Kule.
21. a 22. kolo naší juniorské 1.ligy se z důvodu naplnění haly Na Střelnici muselo odehrát v tělocvičně na Felberce. Naštěstí zde každý pátek trénujeme, takže chlapci jsou na toto prostředí nízkého stropu a ne moc velkého prostoru po stranách připraveni. Přivítali jsme zde tým České Třebové, která se už od začátku soutěže drží na špici tabulky. Jak jsme s nimi zahráli se dozvíte právě zde!
V 18:00 hodin pršelo a tak jsme svolali všechny kapitány a rozhodlo se, že utkání budeme hrát. Pak už spadlo jen pár kapek a bylo bezvětří. Zápasy se odehrály v poklidném duchu.
Výsledky čtvrtého kola 2. ligy (pondělí 27. května 2013):
Jaruni - Aligátoři 3:0 (9, 17, 13)
Březová - Antik 0:3 (-14, -12, -9)
Jiskra Brněnec - Jelita a kroupy 2:3 (-21, 23, 23, -20, -4)
PMS - Pozdní sběr 3:0 (18, 16, 29)
Tímto článkem se ještě vracíme k dívčí Hošťálkové, kterou uzavřel v poslední tréninkový den turnaj HoštiMixy. Z názvu je patrné, že se jednalo o smíšený turnaj napříč všemi zúčastněnými věkovými kategoriemi. Družstva byla nalosována trenéry ještě v pátek večer, v sobotu ráno se šlo hned na věc. Celkové výsledky nejsou podstatné, turnaj se velmi vydařil, výsledky byly velice vyrovnané.
Od pondělí do čtvrtka na kurtech probíhalo minisoustředění Ještěrek, které tak poslední prázdninový týden pilovaly svůj volejbalový kumšt namísto opakování učiva z loňského ročníku. Dnes (v pátek) mají volno, aby nabraly síly na zítřejší turnaj, který náš oddíl pořádá v hale Na Střelnici.
Výsledky 2. kola (čtvrtek 3.5.2018 - hala Na Střelnici):
7. Unicorns - Sněženky a machři 0:2 (-16, -14)
8. Old Crew - Jaruni 2:0 (24, 18)
9. Antik - Mořský vokurky 1:2 (22, -18, -13)
10. Sněženky a machři - Mořský vokurky 2:1 (24, -25, 13)
11. Jaruni - Antik 0:2 (-25, -21)
12. Unicorns - Old Crew 2:0 (21, 20)
Tabulka po 2. kole základní části
... se hrálo v sobotu v hale Na Střelnici. Svitaváci nastoupili před domácími diváky v nových bílých dresech. Výsledky všech tří týmů odpovídají předsezónním předpokladům. "A" tým by se měl poprat s Českou Třebovou o titul a mladí kluci z "B" a "C" mají tuto soutěž hlavně pro sbírání zkušeností se šestkovým volejbalem, aby byli připraveni, až nastane jejich čas.
Mužská složka svitavského volejbalu má za sebou start do letní části sezony. Pokud jste někdy jeli na horské dráze, pak nebude těžké vám přiblížit, jak tyto poslední 3 týdny probíhaly.
Na hřiště posledního družstva tabulky jsme odjížděli s potřebou bodovat a to se nám podařilo.
Benešov – Svitavy 0:3 (-22,-20,-15)
Ligu bohužel postihla další nepříjemnost v podobě zranění hráče GHE Mirka Odvárky. Přejeme brzké uzdravení a věříme, že další zranění se již budou hráčům vyhýbat.
Výsledky třetího kola 1. ligy (středa 15. května 2013):
MišMaš - Sněženky a machři 0:3 (-13, -16, -14)
Maori battalion - C team 2:3 (19, -18, 18, -16, -12)
Drink team - GHE 3:2 (21, 20, -25, -21, 10)
Průběžná tabulka 1. ligy po třetím kole:
Letohrad je relativně nový klub v pořádání turnajů Barevného minivolejbalu. V minulé sezóně pořádali pouze kategorii červeného a modrého. To si letos zopakovali 6. ledna 2019, ale navíc se odhodlali i do náročnějších kategorií žlutého a oranžového minivolejbalu.
Komentáře k prosincovým utkáním v Lanškrouně a ve Znojmě od Ilony Snášilové (Langerové) - trenérky.