Liga kadetek finišuje

V rychlém sledu odehrály svá utkání proti Prostějovu a Uherskému Hradišti prvoligové kadetky. V úterý přivítaly netradičně v tréninkovém čase konkureční tým v boji o udržení soutěže z Prostějova. V sobotu pak zajížděly do Uherského Hradiště. Obě střetnutí byla poznamenána marodkou a absencemi našich hráček.

TJ Svitavy - VK Agel Prostějov 3:0 (17,12,11), 3:0 (21,25,16)

Sestava: Šrůtková, Hendrichová, Vondrová, Fiedlerová, Václavková, Šimková, Motálková, Bolcárová.

Soupeřky již v prvním setu vlivem zranění přišly o jednu ze svých opor. Domácí hráčky hrály pěkný volejbal, využívaly dobré přihrávky a zrychlovaly útok. Prostějovským žákyním nedaly šanci a za přihlížení velkého množství diváků jednoznačně zvítězily. Hladkým vítězstvím získaly tři důležité body, které zajistily prvoligovou příslušnost našemu oddílu i pro příští sezónu.

Ve druhém utkání došlo k mírné ztrátě soustředěnosti, která se projevila zejména zhoršením na přihrávce. Soupeřkám se dařilo dělat bodové šňůry servisem. Naše hráčky na podání také přitvrdily. Utkání tak chvílemi bylo nezáživné, protože nedocházelo k žádným delším výměnám. Ve druhém setu se výrazněji začaly prosazovat středové hráčky soupeře, které jsme měly problém ubránit. S našimi chybami na přihrávce se tak set dostal do vyrovnané koncovky a ačkoliv se za stavu 24:24 zkazil servis, dotáhli jsme set do vítězného konce. Ve třetím setu již soupeř nedokázal vzdorovat a výhra ve třech setech se tak zrodila i ve druhém utkání.

TJ Sl. Slavia Uh. Hradiště - TJ Svitavy 3:2 (17,-16,15,-8,12), 1:3 (-20,20,-17,-21)

Sestava: Šrůtková, Hendrichová, Vondrová, Motálková, Šimková, Polášková.

Do Hradiště jsme měli jet původně mikrobusem, vzhledem k tomu, že bylo schopno odjet pouze sedm hráček (dvě z nich celý týden ležely v posteli s chřipkou), jsme nakonec zvolili auta a vedení zápasu si tak vzal do ruky opět Jirka.

Večerní návrat a průběžné hlášení z Hradiště však nebyly nikterak radostné. Kromě "marodů" byly další dvě hráčky na plese, přičemž jedné ponocovnání k hernímu výkonu rozhodně nepřispělo. Časté dotazy, kdy se vrátíme, jakoby předznamenávaly, že tam jedeme v podstatě z povinnosti.

Se soupeřem jsme doma neměli žádné problémy. Možná i vlivem podcenění a všech okolností holky dopustily, aby se domácí chytily hned na začátku. Po jasném průběhu čtvrtého setu to již vypadalo, že se holky našly, ale bohužel do vyrovnaného stavu v koncovce se nám "podaří" dvakrát nepřihrát a je hotovo. Ve druhém utkání se již vyhrát za tři body podaří, nicméně kromě pár krásných volejbalových okamžiků (jak útočných, tak obranných) to byl spíše slabý odvar toho, co umíme.

Poslední dvojutkání nás čeká v neděli 1. března v Kroměříži. Vzhledem k tomu, že tentýž den se hraje také KP starších žákyň, budeme bez žákyň. A věřím, že tentokrát nepojedeme z povinnosti, ale že si ten poslední zápas užijeme.