Městská volejbalová liga základních škol pokračovala v pondělí 15. června svým devátým kolem. Zajímavostí bylo, že družstvo gymnázia nastoupilo pouze ve třech hráčích, jelikož zbytek týmu byl na školním výletě.
Rozlosování se s námi nijak zvlášť nemazlí, hned po Frýdku-Místku nám naordinovalo další adeptky na nejpřednější umístění - Litovel. A ještě - proti Litovli se nám zatím nikdy nepodařilo opravdu „zahrát“. Tak jsme se o to jely znovu pokusit.
Sezóna svitavských žen 2013/2014 je u konce. Krajskými přebornicemi jsme se staly s prstem v nose, ale svoje kvality jsme nebyly schopné potvrdit při kvalifikaci do druhé ligy. Takže jak vlastně dopadla tahle sezóna? Dovolila bych si zprostředkovat zhodnocení sezóny všech účastnic, které veřejně hodnotit chtěly.
Zde je ke stažení rozpis finálového turnaje MVL 2009. Všechna utkání finálového turnaje se hrají na tři vítězné sety.
Sobotní utkání proti pražskému ČZU opět prověřila naše schopnosti i neschopnosti. Na své si rozhodně přišel zkušený fanoušek, ale i divák amatér. I přesto, že se nám napodařilo vyhrát, hra byla kvalitní a soupeř velmi vyrovnaný. K vidění byla spousta krásných akci v poli, ale i na útoku.
7. kolo KP přípravek bylo v neděli 15. května naplánováno do Litomyšle (skupina A) a do Svitav (skupina B). Jelikož předpověď počasí slibovala déšť a kosu, zajistil jsem v předstihu u paní ředitelky Baťkové tělocvičnu ZŠ Riegrova - děkujeme. Takové štěstí v Litomyšli neměli a turnaj skupiny A byl zrušen. Dohrává se dnes od 15:00.
V sobotu 13.1.2018 jsme na první zápas ve druhé polovině přivítali doma „B“ družstvo Střešovic, které tvoří zálohu pro družstvo, které hraje 1. ligu. Během vánoční pauzy se nám z dlouhodobě zraněných vrátila do sestavy Horáčková a z hostování se vrátila Havlíková.
TJ Svitavy – TJ Tatran Střešovice „B“ 3:1 (20, -30, 20, 21)
V neděli 23. února vyrazila smečka sedmnácti Mořských Lvů a Jaguárů na předposlední kolo krajského přeboru v přehazované. Tentokrát nás čekala hala na Nádražní v České Třebové. Hrálo se na třech kurtech, k organizaci se zmíním na konci článku.
18. srpna tedy druhý den soustředění. Dnes jsme měli na snídani výbornou marmeládku s křupavými rohlíky. Po té následovaly tréninky, při kterých se nejeden účastník soustředění zapotil. Po tak namáhavém sportovním výkonu jsme si každý zasloužil odměnu. Tou pro nás byl výborný obídek. Čína s rýží, po které jsme se každý olizoval až za ušima. Následoval půl hodinový oddych a každý dostal žluté triko, prý, abychom se lépe poznali.
V neděli 13. listopadu naše Gazelles odehrály 2. kolo krajského přeboru starších žaček.Systém KP pro letošní rok je rozdělen na základní část, ve které se hraje každý s každým na tři vítězné sety. V nadstavbě budou týmy rozděleny do tříčlenných skupin dle pořadí po základní části.
Výsledky 3. kola 2. MVL (pondělí 16. května 2011)
Antik - ÚSK team 2:0 (13, 13)
Space jam - Taumatawhakata 2:0 (20, 12)
Buldozéři - Dukla 0:2 (-14, -20)
Jestřábi - Jaruni 0:2 (-21, -16)
MišMaš - Jiskra Brněnec 2:0 (15, 23)
Taumatawhakata - ÚSK team 0:2 (-17, -21)
Jiskra Brněnec - Jaruni 2:0 (14, 20)
Tabulka 2. MVL po 3. kole
Před třetím kolem krajského přeboru mladších žáků hovořily papírové předpoklady tak, že se s Lanškrounem popereme o vítězství a ostatní soupeři nám nebudou dělat potíže. To byl ovšem zásadní omyl. Týmy za poslední dobu urazily velký kus cesty a my jsme se ve výkonnostním posunu zastavili.
Od minulého týdne se již naplno rozběhla městská volejbalová liga. První zápasy v 1. FIPO-CZECH lize naznačily vyšší vyrovnanost soutěže. Po prvním kole se do čela propracoval nováček z Litomyšle, který jako jediné družstvo vyhrálo dvě utkání. Ve druhé lize překvapují výsledky družstva Ďáblů, jinak žáků TJ Svitavy.
Tak jsme byli za 9. místo na loňském MČR pozváni do Poličky na vyhlášení nejlepších sportovců okresu, kam nás nominovali mezi 5 nejlepších v kolektivech mládeže. Televize, novináři, moderátor, hostesky, zpěváci, reflektory... A jedno ponaučení: Nedělat společné fotky mezi oficiálním ukončením a rautem... Nic na vás nezbude :-)
Ve třetím kole KP přípravek k nám byl los nemilosrdný. Každá ze tří skupin se hrála v jiném městě a v každé skupině jsme měli dvě družstva. Museli jsme tedy napnout všechny organizační síly, aby se vše zvládlo.
Po roční přestávce opět štreka do Ostravy. Kdo nás trochu sledujete, asi si vzpomenete na dva hororové pětisetové nerváky v naší hale (poslední kolo v březnu 2007), kdy se rozhodovalo, jestli se zachráníme v lize my, nebo VŠB Ostrava.
V 5. kole soutěže na nás čekal “starý známý” soupeř z Dolního Újezdu. O družstvu jsme měly jasnější představu díky našim špionkám, které s “dolňákem” sehrály jeden volejbalový turnaj. Do Svitav přijela sehrát své letošní první utkání Káťa Jiskrová, která do loňského roku hájila naše barvy...i tak jsme se nezalekly a začaly jsme zostra.
Svitavy – Dolní Újezd: 3:0 (15, 17, 17) a 3:1 (-19, 17, 20, 24)
Ne všechny naše články jsou veselé a optimismem končící. Já jsem nucen zkopírovat e-mail od jednoho z rodičů kluků, které trénuji a jež byl přítomen v Hradci Králové kvalifikaci Českého poháru.
Zdravím pane Kabelka,
Poslední plný den na soustředění již za námi. Přípravka dopoledne absolvovala turnaj na písku, odpolko trojky na antuce. Žáci pilovali souhru. Pracovali na podání a přihrávce, na závěr kruhová tabata. Nejstarší skupina makala ve třech fázích jenom s míčem. Odměnou jim byla hra na konci dne.