Počasí zkomplikovalo i zahájení třetí soutěže městské ligy - ligy základních škol. Podle plánu mělo být první kolo součástí slavnostního otevření nového hřiště ZŠ Riegrova. Na dokončení hřiště jsou však nutné tři dny bez deště, aby mohl být položen umělý povrch. Na zlepšení počasí stavbaři již několik týdnů marně čekají.
Rozhovor - Radek Halva x Marcela Sezemská - převzato ze Svitavského deníku, pá 3. 10. 2008
V neděli 15. listopadu se odehrálo 1. kolo soutěže KP starších žákyň. Po říjnové kvalifikaci, kdy jsme postoupili do nejlepší výkonnostní skupiny, jsme jeli do Poličky, kde jsme se utkali s dalšími vítězi kvalifikačních skupin Poličkou a Českou Třebovou. Do naší sestavy zasáhly na poslední chvíli omluvenky dvou zkušených hráček a také jedna neomluvená absence.
Před týdnem ve středu se rozhodlo o pořadí celků po základní části v 1. MVL, druhá liga dohrávala své zápasy ještě v pondělí za volejbalově krásného počasí, ze kterého přinášíme pár fotografií. Dnes již od 17,30 na kurtech začíná nadstavbová část 1. ligy.
Kadeti TJ Svitavy, posílení o Lukáše Siekieru, hrající pod týmovým názvem Mořský vokurky, zvítězili ve 25. ročníku městské ligy. Ve finále porazili C Team 3:1 (25, -21, 22, 23). Třetí místo patří Old Crew, kteří si poradili s loňskými vítězi Sněženkami a machry rovněž 3:1 (-19, 13, 20, 17).
Tatínek je jeden z hlavních pilířů Jarunů, sestra nahrává v ženském áčku i béčku. Dnes se seznámíme (zatím) s nejmladší volejbalistkou v rodině. Barča Šimi je usměvavá, snaživá... a bude vysoká :-)
Jméno: Barbora Šimková
Družstvo: starší žákyně
Post: blok
Ročník narození: 1996
Výška: 170 cm
Novinky - samozřejmosti - události! Naše nadějná děvčata s "mladým italským párem" trenérů Jirkou a Pavlínou se na vzdáleném soustředění brodí po pás ve vodě a my se zde bojíme ne o jejich životy, nýbrž o to, aby nám je nesebrali maďarští trenéři vodního póla.
V neděli 3.10.2010 vyrazily v 8 hodin ráno kadetky směr Litomyšl. O čtvrt hodinky později je následovala 2 družstva přípravek dívek a to směr Dolní Újezd. Svitavské "béčko" přípravek zůstalo na další kolo KP ve Svitavách.
Kadetky 2x porazily Litomyšl 3:1, 3:1 a ještě se stihly za námi do Dolního Újezda podívat.
Úvodní dvě kola 1. ligy kadetek zavedla Ještěrky do tělocvičny ŠSK Demlova Jihlava. Začátek prvního utkání byl vzhledem ke střídání s prvoligovými juniorkami až ve dvanáct hodin, takže jsme tentokrát vyjížděli v luxusních 9:15. Libor zvolil trasu přes Žďár, na kterou osádka mého auta určitě bude vzpomínat :-)
Na pondělí 24. května bylo naplánováno čtvrté kolo 2. městské ligy. Volejbalu opět nepřálo počasí a v průběhu hry se strhla silná průtrž, která snažení sportovců ukončila. Nedohrán tak zůstal zápas Gympl - Ingousti za stavu 1:1 na sety a 2:0 pro Gympl v tie-breaku. Tento zápas se bude tedy celý opakovat (kapitola 17.3.3 pravidel volejbalu). Náhradní termín zatím nebyl stanoven.
Na půdě aktuálně vedoucího družstva KPI jsme se nechytali. Nenašli jsme protizbraň na spolehlivě útočícího diagonálního hráče domácích č. 2 Radima Hanuše, který měl v obou zápasech úspěšnost přes 50%.
Nejnadějnější byl třetí set prvního utkání, ve kterém jsme měli tři setboly, které jsme trestuhodně promarnili dvěma zkaženými podáními. Naopak soupeř proměnil hned svůj první.
Naše družstvo odehrálo další čtyři zápasy. V sobotu 4.2. jsme doma přivítali hráče z Chvaletic a tuto sobotu (11.2.) jsme společně vyjeli do Pardubic. Bohužel se nás stále drží smůla a "černého Petra", kterého jsme si vytáhli na začátku soutěže, se stále nemůžeme zbavit.
Po týdnu se dostáváme k dalším dvěma našim hráčům. O koho se jedná je zcela jasné z názvu článku.
Video s těmito borci najdete opět na FB stránkách!
PÁJA
1.V kolika letech jsi začínal a jaké byly tvé volejbalové začátky?
Jestli se nepletu, volejbal jsem začal hrát, když mě bylo okolo dvanácti let. Jako u každého sportu nebyly začátky vůbec lehké.
2. Nejdrsnější trenér, pod kterým jsi trénoval?
A je to za námi. Holky jsou už dávno doma, nebo už zase doma nejsou a jsou někde na prázdninách. Trenéři uzavřeli akci Bozeňov na páteční velmi vydařené schůzi, mě ještě čeká vyúčtování na TJ. Shrnutí pro čtenáře webu formou momentek je zde.
Liga katedek dospěla ke konci první části. Po víkendu volna, které naše hráčky strávily na Českém poháru, případně léčením všemožných neduhů, jsme odjížděli potřetí do Jihlavy, kde nás čekal soupeř, který zatím v soutěži nebodoval.
Český pohár nám postupně začíná dopisovat své poslední kapitoly pro tuto sezónu. Po dorostenkách se soutěž uzavře tento víkend v Bílovci žákyním, za dva týdny čeká finále hrané na počest Elvise v Hradci Králové. Dnes pro Vás máme připravený rozhovor s těmi, kteří ještě neznají konec svého příběhu a kteří mají něco společného. Oba byli vyhlášeni u příležitosti konání 2. volejbalového plesu jako výkonnostní skokani ve svých družstvech - Veronika Hendrichová a Šimon Švihel.
Doplněny fotky!!! Po prázdninové přípravě a dvou antukových turnajích (Kvasiny, Kojetín) si „A“ družstvo žen naplánovalo měření sil a porovnání výkonnosti na sobotu 14. září. V hale Na Střelnici jsme totiž pořádali už 11. ročník Podzimního turnaje.
První kolo letošní první městské ligy nazančilo velkou vyrovnanost družstev. Loňský šampión Sněženky a machři zvítězili v obou svých utkáních jen těsně v tie-breaku v dramatických koncovkách vždy o dva body.
Výsledky 1. MVL - středa 5. května
1. Jelita a kroupy - Drink team 0:2 (-24, -20)
2. Semtamáci - Maori battalion 0:2 (-24, -26)
3. Condor - Sněženky a machři 1:2 (-21, 22, -16)
4. Drink team - C team 1:2 (-20, 18, -9)
5. Sněženky a machři - Radiměř 2:1 (-22, 14, 15)
Dnešní zápasy ve Frýdku Místku jsme hladce prohrály 3:0, 3:0. Podrobnější informace budou následovat v příštích dnech (buď zítra večer nebo v pondělí večer).