Výsledky sedmého kola 1. ligy (středa 12. června 2013):
Drink team - MišMaš 3:0 (23, 18, 20)
GHE - Radiměř 2:3 (-23, 23, -23, 23, -5)
C team - Sněženky a machři 3:0 (18, 22, 23)
Konečná tabulka základní části 1. ligy:
O víkendu jsme si – alespoň co se sportovního časového vytížení týče – zkusily malou generálku na kvalifikaci. V pátek příjezd ze škol, prací aj. do haly na trénink, v sobotu dvojzápas s Letohradem a v neděli dohrávka s Chvaleticemi. Ze čtyř zápasů tři výhry je vcelku pěkná bilance, bohužel prohra přišla na samotný závěr.
Svitavy – Letohrad: 3:0 (21,14,21) a 3:1 (-20,16,22,19)
Svitavy – Chvaletice: 3:0 (18,22,24) a 0:3 (-24,-19,-19)
Na finálový turnaj městské ligy bylo pozváno několik fotografů, aby každý po svém zvěčnili tuto významnou akci. Jeden z nich - Josef Horák - udělal následující výběr fotografií. Další prezentovaní autoři jsou Broňa Gálik, Mirek Odvárka st. a Petr Sezemský.
21. srpna, pátý den soustředění. Ráno jsme se probouzeli do nádherného dne. Překrásně svítilo sluníčko. Tuto Hošťálkovou poprvé na snídani byly křupavé rohlíky s pomazánkovým máslem. Následovaly jako každé ráno tréninky. Síly nám naštěstí neubíralo slunce, ktéré se schovalo za mraky. Přišla krátká pauza a už už jsme museli spěchat na oběd.
V neděli 28. března sehráli naši Tygři a Aligátoři další kolo krajského přeboru v přehazované. Družstva A a B hrála v domácím prostředí tělocvičny ZŠ Felberova a družstvo C se vydalo do Dolního Újezdu.
Do Prahy je cesta dlouhá, kdo ji nezná ten je tr.... Tak to jsme si zpívali cestou na Velkou cenu Prahy v neděli 5. ledna. Odjezd byl naplánován na 6:15 od Penny a cílem byla hala Tatranu Střešovice.
I když příprava žen oproti předcházejícím rokům nebyla tak tvrdá a náročná, holky ani tak nezahálely..alespoň na poli manželském. Po svatbě Káti v červnu si řekla své ano i Kamča a to ve sportovní hale v Letovicích svému Mišánkovi. A Katka si těsně po zahájení školního roku vzala v parku Radovana. Proto přinášíme nějaké pikantnosti z jejich života :)
V neděli 6. listopadu začali svou soutěž borci z minipřípravky. Úvodní kolo KP v přehazované jsme pořádali v domácí hale Na Střelnici. Na dvou dlouhých sítích jsme připravili pět hřišť a před devátou se devět týmů pustilo do lítých bojů. Desáté družstvo Chvaletic bez omluvy nepřijelo, což nakonec mrzelo asi jenom pořadatele -
mohli jsme mít méně práce s lajnováním.
V neděli poprvé byly skupiny krajského přeboru chlapeckých přípravek rozděleny do dvou měst. Zatímco týmy Svitav A, B, C, D a E bojovaly v domácí hale Na Střelnici, tým F si udělal výlet vlakem do Pardubic.
Co se týče nadpisu, tak se nejedná o takový vlak, kterým se běžně jezdí, ale jedná se o 1. ligu juniorů. V té se zatím ženeme jako nezastavitelný vlak stále kupředu. Zápas s Nivnicí byl přeložen na dnes 8. 11. do naší haly. Jednalo se již o 3. kolo. Klasický osvědčený sraz byl v 8:45 před halou. Následovalo převlékání a nástup na plochu nachystat hřiště, aby se mohlo začít hrát. Začátek byl opět v 10:00. Asi ve čtvrt na 10 přijeli kluci z Nivnice.
Viděli jste někdy start raketoplánu na vlastní oči?
Zveme všechny v sobotu 2. června na kurty (v případě velmi nepříznivého počasí do haly Na Střelnici). Slavíme SEDMDESÁTINY!!! U této příležitosti pořádáme turnaj odchovanců a odchovankyň oddílu.
V pátek 20. prosince se v hale sešla oddílová volejbalová mládež.
Měly jsme hrát v Poličce v neděli (6.12.) dvě utkání, ale chřipka si dělá, co chce - kosí družstva jedno po druhém. Hrály jsme nakonec jen s Dolním Újezdem, s litomyšlskými děvčaty máme utkání odložené.
V sobotu 23. září zajíždělo naše družstvo mladších žáků do České Třebové na druhý turnaj krajského přeboru. Za soupeře jsme měli týmy Lanškrouna, Poličky a České Třebové. Následuje komentář coacha a vedoucího výpravy v jedné osobě Petra Leinwebera.
Druhé dvojutkání na půdě soupeře, čekáme na první vítězství.
Nedělní zápasy v Lanškrouně byly pro náš tým více než netradiční. Jelikož zkouškové období pro některé z nás ještě neskončilo, vzrostla absence nejen na trénincích, ale i na zápasech. Z těchto a z dalších důvodů jsme použili našeho ostříleného a zkušenostmi z městské ligy oplývajícího libera Jardu! Že se z něj stane nový aspirant v rubrice: ,,Nejlepčí smečař", jsme ze začátku rozhodně netušili!!