Sokol nám uletěl

Do druhého kalendářního měsíce letošní sezóny juniorské první ligy jsme vstoupili prvním domácím utkáním proti celku z Pardubic, které se odehrálo 1. října, v sobotu. Na zápase jsme se sešli v sestavě Štěpán Hlaváček (S, kap.), Honza Kladivo (B), Peťa Leinweber (L), Siekierovic dvojčata Lukyn (N) s Fildou (B, S), Jirka Simon (B,U), Adam Tomášek (S,U) a bratři Švihelovi, Vojta (S) se Šimonem (B).

V deset hodin byly již oba týmy rozcvičené, rozlosováno bylo jakbysmet atak se mohlo začít. Kluci z Pardubic, zřejmě stále unavení z cesty a jistě také rozptylováni pohlednou slečnou na umpire nám v první sadě nestačili a tak jsme první set získali my. Jenže to byl konec krasojízdy. Na řadu přišlo klasické přetahování, kdy jsme na střídačku každý vyhráli po setu a došli do stavu 2:2. (Malá zajímavost, každá dvojice setů, z níž byl jeden pro nás a jeden pro Pardubice, skončila se stejným výsledkem, první tedy byly 25:20 a další dva 25:14.) A tak nám nezbývalo nic jiného, než jít do tie-breaku. Ten se nám naštěstí vybojovat zdařilo a po jistě zaslouženém vítezství jsme do šaten odcházeli se ziskem dvou bodů čekat na druhý zápas.

Ten započal o půl jedné a měl poměrně krátkého trvání. Soupeři z Pardubic jsme podlehli 3:0. Nedařilo se nám, jednoduše řečeno, vůbec nic. V některých momentech to dokonce vypadlo, že ani nestojíme o vítězství. Výjimkou byla snad jenom koncovka druhé setu, kdy jsme podlehli těsně 25:27. Z tohoto dvojutkání si tak odnášíme pouhé dva body, což je po nadějích z prvního zápasu poměrně  škoda, ale je to stále lepší, než nemít bod žádný.