Že by první místo???

Vánoce se blíží a s tím i konec první části 1.ligy juniorů. V sobotu jsme hráli předposlední zápas před Vánocemi se Znojmem. Sraz již klasicky 8:45 v hale. Jindy byom na soupeře čekali až v hale kolem čtvrt na 10, ale kluci ze Znojma byli v hale dřív ještě než my. Asi se na nás chtěli pořádně připravit. Nicméně jsme rychle všechno nachystali a začali se řádně rozcvičovat. Kluci ze Znojma byli o hlavu vyšší než my a tak to při rozsmečování řezali pomalu do debla, z čehož jsme strach neměli, protože při hře je vše úplně jinak. Začátek v 10 hodin.

Sestava: Jedla a Morďas - smeč, Konec a Jirka - blok, Adam - účko, Johy - libero, já - náhra. Jako třetí často hrající smečař Zoiki, třetí blokař Šimon a náhradní účko Krisák. Trenér Venca.

První set a jeho začátek nebyl moc vydařený. Soupeř složil pouze jednou, dvakrát ale stav byl stále vyrovnaný což znamenalo víc chyb na naší straně. Větší počet zkažených podání se také podepsalo na naší hře. Byly tam dobré, ale za to více horších chvílí a tak se první set stal prohrou.

Druhý set jsme věděli už co a jak. Vše bylo podstatně lepší a méně chyb a zkažených podání. Dokázali jsme si i vytvořit slušný náskok, ale to nám vždy soupeř hned zarazil sérií několika es. I když nás toto sráželo, tak i přesto jsme dokázali vybojovat set pro náš prospěch.

Třetí set byl opět nemastný neslaný. Velké výpadky v určitých postavení byly katastrofální a tak bylo velmi těžké dohánět soupeře, který měl několika bodový náskok. Set byl prohraný a tak bylo potřeba vyhrát další, abychom získali co nejvíc bodů.

Čtvrtý se byl úplně o něčem jiném. Jako my předtím dostávali lekci od Znojma, tak teď jsme dali lekci Znojmu my. Začátek setu 8:1 pro nás byl skvělý a soupeř nevěděl jak se ze dna dostat. Stále jsme si hlídali náskok 5-7 bodů a tak vše bylo v pořádku. Útočili jsme ze všech sledů a vše nám vycházelo. Set byl náš!

Pátý a poslední set. Chuť porazit Znojmo byla velká, ale jelikož v předchozích setech to bylo jako na horské dráze, tak nikdo nevěděl, jak to dopadne. Začátek téměř vyrovnaný, ale jakmile soupeř dosáhl osmi bodů, tak jsme začali chybovat a jejich náskok se začal zvyšovat a my už nevěděli, jak se z toho dostat. Set a tím i zápas jsme prohráli.

Musím uznat, že účkař na soupeřově straně, byl pro nás neřešitelný problém a za 5 setů jsme ho zablokovali max. jednou až dvakrát a to dostával každou druhou nahrávku a vše složil. To byl jeden z hlavních důvodů naší prohry.

Konec ve 12, začátek dalšího dějství byl v 1. Prohra v tiebreaku vždy dost zamrzí a tak nálada nebyla ideální. Následovalo menší občerstvení a příprava na další zápas. Cíl byl vyhrát a prohra nebyla v našem scénáři ani myšlenkou zaznamenána. Jak řekl Jedla před zápasem: Neznám slovo prohra a ani to slovo nechci poznat!

Druhý zápas mohl začít. První set byl celkem v pořádku, ale radost z vedení, či získání bodu nebyla moc vidět. Set byl poměrně vyrovnaný, ale bylo vidět, že po první zápase toho mají někteří po krk a i soupeř byl laxní a ne tak živý jako první zápas. Silná vůle na naší straně nám zajistila vítězství v prvním setu.

Druhý set byl ale velký propadák. Jako bychom nechtěli a neměli důvod hrát a byli tam jen z povinnosti. Soupeř nám dával eso za esem a ani přes jejich bloky jsme často neprošli. Byli jsme jak loutky a oni si s námi dělali co se jim zlíbí. Prohra.

Třetí set se ale naprosto otočil. Vyměnili jsme si role a to doslova. Začali jsme tlačit servisem, začali jsme blokovat jejich účko a tak to měli těžší. Výborná práce. Čtvrtý set byl ale zase jako druhý a to opět doslova. Není co dodat, prohra. Tiebreak, na ten jsme měli špatné vzpomínky z prvního zápasu, ale teď jsme jim to chtěli vrátit. Celou dobu to bylo velice vyrovnané. Vedení 13:11 se velmi hodilo, ale najedou hop a stav vyrovnaný na 13:13. Venca vzal takticky dva oddechové časy za sebou. To se hodilo a my otočili na 14:13. Poslední bod musel být taktický a musel vyjít. Ovšem vše se nepovedlo jak jsme měli v plánu, ale svoji důvěru jsem dal Morďasovi, který zápas ukončil v náš prospěch!!! Velká radovačka a nadšení!!! Z tohoto dvojzápasu jsme si odnesli 3 cenné body, které nás ještě víc přiblížili ke špičce v tabulce.

TJ Svitavy - Znojmo 2:3 (-21,23,-20,16,-8)

TJ Svitavy - Znojmo 3:2 (22,-15,17,-17,13)

Děkujeme všem za podporu. Příští víkend jedeme do Opavy a tam se rozhodne kdo bude v první části na prvním místě!!! Naše šance jsou velké, ale vše rozhodne zápas s Opavou.

Další fotky najdete na volejbalovém facebooku.

Warning: Table './volejbal/accesslog' is marked as crashed and should be repaired query: INSERT INTO accesslog (title, path, url, hostname, uid, sid, timer, timestamp) values('', 'node/3123', '', '172.20.0.29', 0, 'k2hr11vl57g0qgsdh0k76p6t9sg43mg4', 0, 1714149499) in /srv/www/htdocs/volejbal/drupal/includes/database.mysql.inc on line 174