MLADŠÍ ŽÁKYNĚ PŘIVEZLY Z PŘEROVA ZLATO!

V pátek 10. 5. 2019 odcestovaly mladší žákyně na 26. ročník J. Lakomého do Přerova. Turnaje se zúčastnilo 12 družstev, rozdělených do dvou základních skupin. Během tří hracích dnů nás čekala pořádná porce deseti zápasů.

Po domácím - neúspěšném předkvalifikačním kole MČR, ze kterého se nám bohužel z velmi těžké skupiny nepodařilo postoupit, bylo na holkách vidět, že si v Přerovně chtějí spravit chuť. Turnaje v Přerově se mimo jiné účastnily i týmy, kterým se z předkola MČR postoupit podařilo.

Základní skupina:

Zápasy v základní skupině, i přes velkou nervozitu, zvládáme celkem bez problémů. Jen zápas s Lanškrounem se nám vůbec nepovedl, nedařilo se vůbec nic. Skupinu vyhrává Lanškroun, my ze třetího místa postupujeme do semifinálové skupiny, která se spojuje s prvním až třetím týmem z vedlejší skupiny.

Svitavy - Levice 1:2 – taháme za kratší provaz - hlavně na přihrávce

Svitavy - Uherské Hradiště 0:2 – v prvním setu se ujímáme vysokého bodového náskoku, který v koncovce ztrácíme. Druhý set je jasnou záležitostí soupeřek.

Svitavy - Junior Brno 2:1 Poslední sobotní zápas. Tento vybojovaný tiebreak nás posouvá před pátý Lanškroun na čtvrté místo semifinálové skupiny. Víme, že v neděli budeme hrát o medaile, ale bohužel proti Uherskému Hradišti, které semifinálovou skupinu vyhrálo a v turnaji je zatím bez porážky.

Semifinálový zápas:

Svitavy - Uherské Hradiště 2 : 0 (26:24, 25:18)

K nedělnímu semifinálovému utkání jsme nastoupili v 9hod proti doposud neporaženým a suverénním soupeřkám z Uherského Hradiště. V základní skupině jsme s nimi prohráli 0:2. Od začátku prvního setu se soupeřky dostaly do bodového náskoku díky razantnímu servisu a našim laciným chybám. Vypadá to s námi bledě. Vedení Uherského Hradiště 22:16 a poté 24:21 však svitavská děvčata nezabalila, ale naopak se soustředila na každou další rozehru. Odvahu a pevné nervy předvedla na servisu naše nahrávačka, která ukončila první set. Druhý set byl vyrovnaný až do stavu 18:18, pak dlouhá šňůra našich dělových servisů a es rozhodla o prvním finalistovi. Tím byly šťastnější svitavačky.

O druhém finalistovi se rozhodovalo v následujícím utkání - slovenské družstvo z Levic nedalo šanci Českému Krumlovu a hladce vyhrálo 2:0.

Finálový zápas:

Svitavy - Levice (SK) 2 : 0 (29:27, 25:22)

V sobotu jsme s Levicemi prohráli v tiebreaku 1:2. Finálové zápasy se hrají ale jinak než zápasy ve skupině. I když to pro svitavské mladice bylo první životní finále, zvládly tento zápas jako zkušené matadorky. Po výborném začátku se ujímáme výrazného bodového náskoku a vypadá to na hladkou výhru. Avšak soupeřky stahují náskok dlouhými šňůrami na servisu, se kterými jsme si nedokázali poradit. V koncovce prvního setu odvracíme tři setboly Levic. Infarktový závěr jak se patří. Do poloviny druhého setu bodově dotahujeme soupeřky, chvíli to vypadalo i na tiebreak. Svitavačky se ale nevzdaly a po několika vybraných míčích v poli, které jsme následně útokem složili na stranu soupeřek, zápas vyhráváme! Z dívek vytryskla obrovská radost a nepopsatelné štěstí! Neuvěřitelné se stalo skutečností.

Závěrečný ceremoniál si parádně užíváme - medaile, nový plyšák, diplom, dort, fotografování, slzy štěstí, radost atd. snad budou dostatečnou motivací pro další makačky na trénincích :-)

Turnaj ukázal, co se v tomto mladém družstvu skrývá za potenciál, ale také potvrdil, že jsme do kvalifikace na MČR patřili.