Liga juniorek v Pardubicích

V pátek 17.11. jsme dohrávali 4. kolo ligy juniorek v Pardubicích. V přípravném turnaji jsme soupeřky hladce přehráli, ve svátek studentů nám to však vůbec nevyšlo podle představ. Jednalo se o přímý souboj o 3. místo v tabulce.

T.J. Sokol Pardubice - TJ Svitavy 3:0 (22,25,20), 3:2 (23,-20,14,-16,11)

Sestava omlazená o žákyně Melicherovou a Šimkovou, vystužená druhoroční juniorkou Šrůtkovou, jinak stále mladý tým kadetek + prvoroční juniorky Bolcárová, Fiedlerová.

Začínáme tragicky první i druhý set, oba dotahujeme až 10 bodovou díru, ale úspěšně, v koncovce si zkušený domácí tým však vedení hlídá. Vyrovnaný je pouze třetí set...ačkoliv je výsledkově nejhorší. Nemůžeme najít klíč na nejvyšší hráčku soupeře, která sklepává míče z výšky přes blok, ať tam je, kdo tam je. Hrajeme pestře, Markéta kombinuje s Aničkou středem, holky z přistřelených z kůlu taky dobrý, jen prostě v koncovce vždy na síti zaúřaduje nechytatelně vysoká útočnice a je konec.

Úvodní sada druhého zápasu končí sporným míčem, kdy rozhodnutí způsobí vedení soupeře 24:23, za nesportovní chování nám je přidělena červená a trestný bod... Bohužel, diskuse pokračuje i před prvním technickým timeoutem ve druhém setu. Holky však toto rozhodování stmeluje. Nakopne je, nespadne nám nic v poli a maká jedna za druhou (konečně), vyhráváme druhý set, ve třetím najednou útlum, kdy se nedaří ani na přihrávce, ani na útoku, soupeř naopak udělá a vychází mu naprosto vše. Ve čtvrtém jsme zase na koni my. V tiebreaku se mi zdá, že jsme již spokojeni s bodem, bohužel...

Letošní los soutěže jsme měli těžký, ze čtyř úvodních kol tři kola venku u soupeřek, které jsou zkušené, u všech jsme bodovali prohraným tiebreakem. Poslední kolo první části odehrajeme zítra doma s Dolním Újezdem. Tak snad uhájíme domácí pevnost, začínáme nezvykle ve 12!!!

Pavlína

1. rozpis druzstva TJ Sokol Geodézie Česká Třebová TJ Sokol Geodézie Česká Třebová 8 7 1 0 0   24:6 724:576 23
2. rozpis druzstva TJ Slavia Hradec Králové TJ Slavia Hradec Králové 8 4 3 0 1   22:10 737:608 18
3. rozpis druzstva TJ Sokol Pardubice I. TJ Sokol Pardubice I. 8 3 1 2 2   18:15 699:704 13
4. rozpis druzstva TJ Svitavy TJ Svitavy 8 2 0 3 3   12:19 633:690 9
5. rozpis druzstva Volejbal Červený Kostelec Volejbal Červený Kostelec 8 2 0 1 5   11:19 634:686 7
6. rozpis druzstva TJ Sokol Dolní Újezd TJ Sokol Dolní Újezd 8 0 1 0 7   5:23 509:672 2